Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetési költségek?

Temetési költségek?

Figyelt kérdés
Abban az esetben, ha az elhunyt édesapa nem tartotta a kapcsolatot a gyermekeivel évek óta és csak élettársa volt, akkor ki fizeti a temetési költségeket? A gyerekek valószínűleg nem örökösök, mert minden a nő nevére lett iratva már korábban. Ilyenkor mi van?
2019. febr. 10. 20:08
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
17%
Önkormányzat eltemetteti és a költségeket szépen kiszámlázza a hozzátartozókra. Pl.: Gyerekre.
2019. febr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
67%

Első sorban az fizet, aki a temetést intézi. Más dolog, ha mások ennek egy részét átvállalják, ill. amilyen mértékben örökölnek.

Ha a gyerekeit nem tagadta ki (ennek szigorú megkötései vannak), akkor azok is örökölnek, főleg, ha kiskorúk. Nekik jár a törvényes rész bizonyos hányada. Hogy ez mennyi (1/4-e?), most nem jut eszembe. Végrendeletileg sem lehet a kiskorúakat kisemmizni.

2019. febr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Felnőttek a gyermekei már. Az egyikük konkrétan az én férjem. 10 éve mikor a párom szülei a nő miatt elváltak, megromlott a viszonyuk. Az elhunyt apósom a nővel élt, nem házasodtak össze és minden a nő nevén van. Ilyenkor jön az, hogy fizetnek a gyerekek úgy, hogy évek óta nem beszéltek az apjukkal, a pénzéhes nő meg semmiből nem veszi ki a részét, mert már okosan korábban a saját nevére irattatott mindent?!
2019. febr. 10. 20:27
 4/30 anonim ***** válasza:
21%

3: Kérdés: a nő ült napokig a büdösödő hullával a lakásban és nem intézkedett a temetésről? Vagy hogy volt ez?

Ti pedig valahonnan megtudtátok a halálesetet és gyorsan elszállíttattátok a hullát segítségére sietve a nőnek?

2019. febr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
66%
Az ingóságok, bankszámla tartalma, készpénz, stb. nincsenek a nő nevén.
2019. febr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
82%

Hát ha nem voltak házasok, és nem akar a nő részt venni a temetési költségekben, akkor az elhunyt gyerekeinek kell eltemetni. De ők meg megtehetik azt, hogy a temetés idejéről, helyéről nem informálják a nőt, aki így nem tud részt venni a temetésen, sőt akár ki is zárhatják, hogy ne legyen ott. Mivel írtad, hogy minden a nő nevén van, így csak az megy örökségbe (ezek főleg kisebb ingó vagyonok) amit nem tud as nő számlával igazolni, hogy az övé

Pl: Ingatlan esetében ha a nő az egyedüli tulajdonos akkor ott nincs örökség. Ha az autó, motor, traktor a nő nevén van, akkor ezek sem örökölhetőek.

De ott vannak az ingó tárgyak. pL. Plazma tévé, mosógép, ágyneműhuzatok, bútorok, konyhabútor, utánfutó a kocsihoz stb.. Ha ezeket nem tudja a nő számlákkal igazolni, hogy az övé, akkor ezek már örökölhető vagyontárgyak. A kérdés az, hogy ha évekig nem tartották a kapcsolatot, akarnak-e a gyerekei ilyen apróságokon harcolni a közjegyzőnél..

2019. febr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Még csak ma halt meg balesetben, a férjem egyelőre fel sem fogta, a nő meg már ujjal mutogat, hogy a gyerekek fizetnek, de ő majd eldönti, hova lesz eltemetve. Undorító az egész és sajnálatos, hogy már most megy a balhé, szegény meg csak pár órája halott. Viszont pontosan ezért nem fogom hagyni, hogy a nő diktáljon. Köszönöm a válaszokat
2019. febr. 10. 21:02
 8/30 anonim ***** válasza:
92%

Juj, azt hittem, régebbi a dolog. Hát részvétem akkor...

Ne intézkedjetek, intézze a nő, és kénytelen lesz ő fizetni.

2019. febr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
48%

6: Ez nem így van, sajnos nem tudom, hány évre visszamenőleg, de halál és más örökösök létezése esetén nem érvényes ez a névreiratás dolog. Talán 5 év...?


Ezt végrendelettel kell a Ptk szerint elrendezni, akkor csak 30% a köteles rész, 70%-ról szabadon rendelkezhet.

Így viszont a teljes vagyon fog eloszlani az összes örökös között, akik szerintem ebben az esetben csak a lemenők.

2019. febr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
93%

" 6: Ez nem így van, sajnos nem tudom, hány évre visszamenőleg, de halál és más örökösök létezése esetén nem érvényes ez a névreiratás dolog. Talán 5 év...?"


De ez így van. Mivel nem voltak házasok így azé a vagyon akinek a nevén van.

Kötelesrész is csak akkor van ha van örökség is.

Tavaly novemberben halt meg az anyósom, most 1 hete volt a hagyatéki tárgyalás, hogy mi az ami anyósom által örököltek a gyerekei. Hál istenek vita nincs, de pl: anyósoméknak 3 házuk volt, de csak 1 volt anyósom nevén. Azt örökölték a gyerekei. A tanya a második férje nevén volt, abból a gyerekek nem kaptak semmit, nem is képezte a hagyaték tárgyát. A harmadik kis parasztház kettőjük nevén volt, annak a felét örökölték a gyerekek. A másik felét nem.


Kedves kérdező. Ahogy írtam. A temetési költségeket a gyerekeknek kell állni, és ők döntenek hogy milyen temetés lesz, és hol- A nő verheti magát a földre, de akkor sem ő mondja meg mi hogyan lesz, főleg, hogy 1 fillért sem fizet.

Ezt is tudom, mert 3 éve az apám meghalt, és a nője velünk is közölte, hogy nem volt a felesége, ő bizony egy fillérrel sem járul hozzá a temetési költségekhez. Nem is kellett. Mi három lány eltemettük apánkat, de nem úgy ahogy a nője akarta. A nője azt akarta, hogy koporsós temetés legyen, és Budapesten legyen eltemetve. Mi urnás temetést csináltunk, és odatemettük el ahová a nagyszüleim vagyis apám szülei vannak eltemetve. Ez pedig Debrecen. Nem közöltük a nővel sem a temetési időt, sem a helyét. Így nem is volt ott.

2019. febr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!