Temetési költségek?
Első sorban az fizet, aki a temetést intézi. Más dolog, ha mások ennek egy részét átvállalják, ill. amilyen mértékben örökölnek.
Ha a gyerekeit nem tagadta ki (ennek szigorú megkötései vannak), akkor azok is örökölnek, főleg, ha kiskorúk. Nekik jár a törvényes rész bizonyos hányada. Hogy ez mennyi (1/4-e?), most nem jut eszembe. Végrendeletileg sem lehet a kiskorúakat kisemmizni.
3: Kérdés: a nő ült napokig a büdösödő hullával a lakásban és nem intézkedett a temetésről? Vagy hogy volt ez?
Ti pedig valahonnan megtudtátok a halálesetet és gyorsan elszállíttattátok a hullát segítségére sietve a nőnek?
Hát ha nem voltak házasok, és nem akar a nő részt venni a temetési költségekben, akkor az elhunyt gyerekeinek kell eltemetni. De ők meg megtehetik azt, hogy a temetés idejéről, helyéről nem informálják a nőt, aki így nem tud részt venni a temetésen, sőt akár ki is zárhatják, hogy ne legyen ott. Mivel írtad, hogy minden a nő nevén van, így csak az megy örökségbe (ezek főleg kisebb ingó vagyonok) amit nem tud as nő számlával igazolni, hogy az övé
Pl: Ingatlan esetében ha a nő az egyedüli tulajdonos akkor ott nincs örökség. Ha az autó, motor, traktor a nő nevén van, akkor ezek sem örökölhetőek.
De ott vannak az ingó tárgyak. pL. Plazma tévé, mosógép, ágyneműhuzatok, bútorok, konyhabútor, utánfutó a kocsihoz stb.. Ha ezeket nem tudja a nő számlákkal igazolni, hogy az övé, akkor ezek már örökölhető vagyontárgyak. A kérdés az, hogy ha évekig nem tartották a kapcsolatot, akarnak-e a gyerekei ilyen apróságokon harcolni a közjegyzőnél..
Juj, azt hittem, régebbi a dolog. Hát részvétem akkor...
Ne intézkedjetek, intézze a nő, és kénytelen lesz ő fizetni.
6: Ez nem így van, sajnos nem tudom, hány évre visszamenőleg, de halál és más örökösök létezése esetén nem érvényes ez a névreiratás dolog. Talán 5 év...?
Ezt végrendelettel kell a Ptk szerint elrendezni, akkor csak 30% a köteles rész, 70%-ról szabadon rendelkezhet.
Így viszont a teljes vagyon fog eloszlani az összes örökös között, akik szerintem ebben az esetben csak a lemenők.
" 6: Ez nem így van, sajnos nem tudom, hány évre visszamenőleg, de halál és más örökösök létezése esetén nem érvényes ez a névreiratás dolog. Talán 5 év...?"
De ez így van. Mivel nem voltak házasok így azé a vagyon akinek a nevén van.
Kötelesrész is csak akkor van ha van örökség is.
Tavaly novemberben halt meg az anyósom, most 1 hete volt a hagyatéki tárgyalás, hogy mi az ami anyósom által örököltek a gyerekei. Hál istenek vita nincs, de pl: anyósoméknak 3 házuk volt, de csak 1 volt anyósom nevén. Azt örökölték a gyerekei. A tanya a második férje nevén volt, abból a gyerekek nem kaptak semmit, nem is képezte a hagyaték tárgyát. A harmadik kis parasztház kettőjük nevén volt, annak a felét örökölték a gyerekek. A másik felét nem.
Kedves kérdező. Ahogy írtam. A temetési költségeket a gyerekeknek kell állni, és ők döntenek hogy milyen temetés lesz, és hol- A nő verheti magát a földre, de akkor sem ő mondja meg mi hogyan lesz, főleg, hogy 1 fillért sem fizet.
Ezt is tudom, mert 3 éve az apám meghalt, és a nője velünk is közölte, hogy nem volt a felesége, ő bizony egy fillérrel sem járul hozzá a temetési költségekhez. Nem is kellett. Mi három lány eltemettük apánkat, de nem úgy ahogy a nője akarta. A nője azt akarta, hogy koporsós temetés legyen, és Budapesten legyen eltemetve. Mi urnás temetést csináltunk, és odatemettük el ahová a nagyszüleim vagyis apám szülei vannak eltemetve. Ez pedig Debrecen. Nem közöltük a nővel sem a temetési időt, sem a helyét. Így nem is volt ott.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!