Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben kit terhelnek...

Ebben az esetben kit terhelnek a temetési költségek?

Figyelt kérdés

Édesapám nagyon beteg. Van élettársa, 4 testvére, és 2 gyereke. Semmi vagyona nincs az élettársa házában élt. Egész életben ivott, miután elváltak a szüleim, nem kereste velünk a kapcsolatot. Az élettársával segélyekből éltek, szóval élettársának sincs pénze eltemetni. Illetve beszéltem vele erről, és azt mondta, hogy van valamennyi pénze a többit meg önkormányzat kiegészíti. Mondtam neki, hogy ne vegyen fel ezért kölcsönt, testvéremmel kifizetjük a többit. De tegyük fel, hogy az élettárs nem tudja eltemetni, akkor ki a következő akinek, törvényileg el kell a testvérek, vagy a gyerekek, vagy ők együtt. Az igazság az, hogy a testvérei gusztustalanul viselkednek, mióta kiderült apám betegsége, már több mint 1 éve, azon veszekednek ki fogja eltemetni, és mindegyik keresi a kifogásokat, kinek miért nincs pénze. Pedig annyi lenne mindegyiknek, hogy a saját részüket ki tudják fizetni, és arra jutottam, ha nekik is ki kell venniük a részüket, akkor nem fogom kifizetni helyettük. Mert az élettársnak szerintem semmi pénze nem lesz, vagy csak nagyon minimális összeg, amivel be tudna szállni. Így szinte minden költség ránk maradna a testvéremmel, és egyikünk sem dúskál a pénzben, ő egyedül neveli lányát, nekünk meg most fog megszületni első gyermekünk, és az apámtól életemben semmit nem kaptam (nem anyagi dolgokra gondolok).

Segítséget és válaszokat előre is köszönöm!


2013. febr. 20. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:

beteg világ, hogy ilyen döntésre juthatnak emberek


szociális temetés, önkormányzat

2013. febr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyerekeknek, alaptörvénybe is benne van, hogy a öreg szülök gondozása a gyerekek dolga.
2013. febr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Gyerekeknek, alaptörvénybe is benne van, hogy a öreg szülök gondozása a gyerekek dolga."


Valóban, de az érdemtelenség is benne van:


Érdemtelenség


(3) Nem jogosult tartásra a nagykorú, ha magatartása miatt arra érdemtelenné vált.


(4) A gyermek a szülő érdemtelenségére általában nem hivatkozhat, ha a szülő tartási, gondozási és nevelési kötelességének eleget tett.


Azaz, ha a szülő nem nevelte és nem támogatta a gyerekét, akkor az sem köteles a szülőjéről gondoskodni.

2013. febr. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem akarok kibújni a kötelezettségeim alól. Akármilyen ember volt, és nem törődött velünk, mégis csak az apám, és tisztességesen elfogjuk temettetni. Csak az idegesít nagyon amit a testvérei csinálnak vele, és azért tettem fel ezt a kérdést, mert kíváncsi voltam, hogy nekik van-e valamilyen kötelességük.
2013. febr. 22. 12:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!