Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a férjem?

Miért ilyen a férjem?

Figyelt kérdés

6 évig katona volt. Kb 5 hónapja jött el onnan és kb 1 hónapja majdnem minden nap rosszat álmodik. Valamikor hirtelen felugrik, kimegy és kinéz az ajtón és amikor jön vissza akkor megkérdezem, hogy mi baja van akkor azt mondja, hogy semmi és vagy visszafekszik és órákig forgolódik vagy nem is tud visszaaludni. Már egyszer elkezdtem vele erről komolyan beszélni és annyit mondott, hogy a sereggel álmodik. De ha rákérdezek nem akar róla beszélni. Nem tudom mi történhetett...de valami nagyon jónak kell történni, hogy ne legyen egész nap feszült.

Az a baj, hogy másnap nagyon furcsán viselkedik és alig lehet hozzászólni. Valamikor ha normális hangon kérek tőle valamit vagy beszélek hozzá leordítja a fejemet. Vagy negyed-fél órával később jön bocsánatot kérni és megölel és megpuszil. Pár ember szerint jobb lenne ha elválnánk mert mi van ha később bántani fog, de mi nem szeretnék elválni, mert szeretjük egymást. De fogalmam sincs miért lett ilyen és azt mondja, hogy ő sem tudja.

Szerintetek miért ilyen? És mit tudunk csinálni? 28 éves.


2010. júl. 1. 10:05
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Nem akarja elmondani. Ma megint rákérdeztem de elment, én utána mentem, megkérdeztem, hogy mi történt vele és annyit mondott, hogy semmi. Utána már nem szólt hozzám. Szerintem ide tényleg pszichológus kell...ha neki beszél.
2010. júl. 1. 15:39
 22/28 anonim ***** válasza:
Mond meg neki,hogy szereted és hogy csak segitteni szeretnél rajta!Cseszegetni kell,persze nem egyfolytába meg finoman,elmondani hogy szeretnél segitteni neki!Azért mondom hogy cseszegetni,mert elöbb utóbb ki kell onnan törni annak,ami bátja a lelkét!De ha elvan ásva,azzal mindig probléma lesz,ha nincs letisztázva,az akár mikor elő jöhet!Ne hagyd annyiba!
2010. júl. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Már megint rosszat álmodott. Annyit elmondott hogy fél. De az nem hogy kitől/mitől. Szerintetek? :/
2010. júl. 2. 11:27
 24/28 anonim ***** válasza:

Szia! tegnap 10.26-os vagyok.

Én is úgy éreztem, hogy fél. Látod ezt már elmondta. Most már csak azt kell kideríteni, hogy mitől.

Mert félhetünk valamitől, de azt általában el merjük mondani, hogy mitől, már ha jó esetben megfogalmazódik bennünk. Ő valamiért nem mondja. Kérdés, hogy azért mert nem akarja vagy nem meri elmondani, hogy mitől fél. Kitartás, ügyesen kérdezgesd és mondd neki, hogy bármi legyen az te mellette állsz.

2010. júl. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Hát ez jó kérdés,nem tudhatjuk mi zajlodik a fejébe!Ki kellene deríteni,hogy ez valós félelem,vagy csak beképzel magának valamit,ha nem valós és beképzel valamit,akkor orvoshoz kell menni,ahogy látom ezt már páran mondták!
2010. júl. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
A férjed most dolgozik?Van valami hobbia?Lehetne valami ilyennel is foglalkozni kellene,hogy elterelődjön a figyelme a rossz gondolatokról!De egy pszichologusnak én meg mutatnám!
2010. júl. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Még nincs végleges munkahelye. Átmenetileg autószerelő egy garázsban. Amúgy meccset néz a haverjaival, vagy elmennek focizni, elmegyünk kutyát sétáltatni...kb ennyi.
2010. júl. 4. 11:37
 28/28 anonim ***** válasza:
Pszichológus vagy pszichiáter. Az én férjemen pszichiáter segített.
2010. júl. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!