Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a férjem?

Miért ilyen a férjem?

Figyelt kérdés

6 évig katona volt. Kb 5 hónapja jött el onnan és kb 1 hónapja majdnem minden nap rosszat álmodik. Valamikor hirtelen felugrik, kimegy és kinéz az ajtón és amikor jön vissza akkor megkérdezem, hogy mi baja van akkor azt mondja, hogy semmi és vagy visszafekszik és órákig forgolódik vagy nem is tud visszaaludni. Már egyszer elkezdtem vele erről komolyan beszélni és annyit mondott, hogy a sereggel álmodik. De ha rákérdezek nem akar róla beszélni. Nem tudom mi történhetett...de valami nagyon jónak kell történni, hogy ne legyen egész nap feszült.

Az a baj, hogy másnap nagyon furcsán viselkedik és alig lehet hozzászólni. Valamikor ha normális hangon kérek tőle valamit vagy beszélek hozzá leordítja a fejemet. Vagy negyed-fél órával később jön bocsánatot kérni és megölel és megpuszil. Pár ember szerint jobb lenne ha elválnánk mert mi van ha később bántani fog, de mi nem szeretnék elválni, mert szeretjük egymást. De fogalmam sincs miért lett ilyen és azt mondja, hogy ő sem tudja.

Szerintetek miért ilyen? És mit tudunk csinálni? 28 éves.


2010. júl. 1. 10:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Poszttraumás stressz?
2010. júl. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
nekem van egy ismerősöm, hasonló problémája volt, csak nem a katonaság miatt volt "Kibukva" hanem más miatt. hasonlóan viselkedett a családjával és végül addig mondogatták neki, hogy elég, meghogy valamit csináljon magával, meg ő is belátta, hogy így nem jó élni, hogy végül elment egy pszichológushoz. járt hozzá hetente kétszer, hónapokig és ott elmondott állítólag mindent,hogy mi bántja, mik történtek ott, stb és a doki meghallgatta, tanácsot adott neki, segítette mindenben, így fél év után teljesen elmultak a bajok. már nem ideges, jól alszik,stb. szóval ha valami komoly dolog érhette ott, s nagyon bántja őt, akkor mindenképpen kikellene beszélnie magából. biztosan bízik benned, csak épp lehet hogy kellemetlen neki erről beszélnie. ha van haverja, akivel nagyon jóban van, akkor talán azzal beszélj, hogy valahogyan beszélgessen vele. igyanak kicsit, stb és hátha, mert gondolom dokihoz nem akarna elmenni. de hátha rájön, hogy így nem lehet élni. főleg, ha valami tényleg nagyon komoly dolog történt. de addig is kitartás, legyél mellette ebben a nehéz helyzetben, legyél kitartó, mert lehet hogy nagy a baj. de az is lehet, hogy valami teljesen más bántja. szervezz közös estét és beszélgessetek mindenféléről, hogy kicsit feloldódjon, jó kedve legyen. vagy kertipartit a barátokkal. lehet, hogy ilyen kikapcsolódások jót tennének. de én mindenképp ajánlok egy dokit neki, ha nem múlnak el ezek a dolgok.27/L
2010. júl. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
48%
Hát igen..ez van.Igy járnak a katonák akik gyilkolnak hidegvérrel. De komolyan, nem rossz indulatból irom. És közben hiányzik neki szerintem, hogy az adrenalin szintje felszökjön. Nem lehet tudni, hogy fog-e bántani. Reméljük a legjobbakat.Most enm jut eszembe, de a neten utána olvashatsz, hogy mi lett az ilyen emberekből. Idegileg taccccs.
2010. júl. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Sajnos, igen, majdnem minden volt katona szenved ilyen tünetekkel. Pláne, akik háborúban is voltak. Szerintem beszélgess vele sokat erről. Ha úgy érzed, akkor akár egy pszichológust is bevonhattok. Remélem, minden rendben lesz.
2010. júl. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Azt a pár embert küldd el a francba, akik válást tanácsolnak EZÉRT!!!!?A férjedből meg próbáld meg kiszedni, hogy mi történhetett korábban, akár vidd el agyturkászhoz.
2010. júl. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy a katonaságtól van. Ö egy olyan ember. De ha ezzel ö együtt tud élni neked is meg kell próbálni.


Ne enged neki hogy leordítson ha ez bekövetkezik akkor mindig légy megsértödve, és mikor bocsánatot kér bocsáss meg de füzd hozzá hogy legközelebb próbáljon uralkodni magán.


ezen neki kell válltoztatnia. Ez is egy rossz szokás mint ami millió számban van mindnekinek.

2010. júl. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Szióka!

Első gondolatom ahogy elolvastam amit írtál, hogy valami probléma biztos, hogy van, és ezt ő is tudja.

Mondtad, hogy a katonaságnál volt, tudod te is,hogy voltak botrányok a HM-nél, nem lehetséges, hogy belekeveredett valamibe, és fél?

Fél attól, hogy jönnek érte? Mert ki az aki nem tud aludni, és ki az aki felkel és kitekintget az ablakon, mintha várna valakit, vagy félne valaki érkezésétől.


A másik, hogy írod, hogy nem lehet hozzászólni, az ember akkor ilyen, ha valami foglalkoztatja, valami bántja, valamitől fél, valamiért ideges. És akkor akarat nélkül ráförmed a másikra. Azután meg bocsánatot kér, mert igazából nem akarta megbántani a másikat.


Akár nő ügy is lehet, akkor is az embert bántja a lelkiismerete, és megsérti a másikat ok nélkül, utána megbánja és bocsánatot kér.


Szerintem biztos, hogy van valami, és én a leírtakból úgy gondolom, hogy tudja is, hogy mi, de valamiért nagyon nem akarja, meri elmondani neked.

Szerintem ülj le vele, és határozottan kérd,hogy mondja el, és könnyítsen a lelkén, te mellette állsz.

Lehet, hogy egy jó nagy hülyeségnek hangzik, amit leírtam, és bocsi, nem akarom beléd hozni az ideget, de kérdezted, és kívülállóként ez a véleményem.

2010. júl. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek. Lehet hogy poszttraumás stressz. Sok katonának van ilyen. Szerintem menjen orvos/pszichológushoz mer kitudja mi fog még történni.
2010. júl. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Nem beszél róla, hogy miért ilyen. De ma megpróbálok vele beszélni.
2010. júl. 1. 10:33
 10/28 anonim ***** válasza:

Valoszinu hogy valami trauma érhette őt ott,és nem tudja feldolgozni!Sztem feltétlenül orvos,ez nem is kérdés!Beszélgess vele gondolom zárkozozott is,probáld meg hogy nyiljon meg feléd,hátha neked jobban megnyílik mind egy orvosnak,de sztem orvoshoz muszály lesz,de azért te is probálj erről beszélgetni vele!Amúgy ajánlok egy jó kis filmet,pontossan erről szól,Brothers a címe,egy katonáról szól,aki afghanisztánból haza jött pár éve a családjához de már nem olyan volt mint régen!Itt vannak infok a filmről:


[link]



De sztem egyedül nézd meg,hátha okosabb leszel tőle,mit is kellene csinálnod!

2010. júl. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!