Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a férjem?

Miért ilyen a férjem?

Figyelt kérdés

6 évig katona volt. Kb 5 hónapja jött el onnan és kb 1 hónapja majdnem minden nap rosszat álmodik. Valamikor hirtelen felugrik, kimegy és kinéz az ajtón és amikor jön vissza akkor megkérdezem, hogy mi baja van akkor azt mondja, hogy semmi és vagy visszafekszik és órákig forgolódik vagy nem is tud visszaaludni. Már egyszer elkezdtem vele erről komolyan beszélni és annyit mondott, hogy a sereggel álmodik. De ha rákérdezek nem akar róla beszélni. Nem tudom mi történhetett...de valami nagyon jónak kell történni, hogy ne legyen egész nap feszült.

Az a baj, hogy másnap nagyon furcsán viselkedik és alig lehet hozzászólni. Valamikor ha normális hangon kérek tőle valamit vagy beszélek hozzá leordítja a fejemet. Vagy negyed-fél órával később jön bocsánatot kérni és megölel és megpuszil. Pár ember szerint jobb lenne ha elválnánk mert mi van ha később bántani fog, de mi nem szeretnék elválni, mert szeretjük egymást. De fogalmam sincs miért lett ilyen és azt mondja, hogy ő sem tudja.

Szerintetek miért ilyen? És mit tudunk csinálni? 28 éves.


2010. júl. 1. 10:05
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom ki mondta ezt hogy válljatok el,de bocs hogy ezt mondom de az egy idióta!A férjednek segitségre van szüksége,még pedig sztem a tiedre,ha elhagyod sztem az csak olaj a tűzre!Neki most a családja mellett a helye,és egy orvos is kell neki sztem,de legfőkép neked kell mellette álnod,és kiszedni belőle hogy miért ilyen,mert valami nagyon nyomhatja lelkileg!Nem tudom hol volt katona,de azt ugye tudod hogy egy katona akár embert is ölhet?!Nem akarok ilyen kényes témába belemenni,de ezt már ahogy láttam elöttem is írta valaki!Most nem azt mondom hogy feltétlenül ez,de ki tudja,vagy kitudja hogy ott hogy bántak vele,esetleg elvesztette egy bajtársát,akár többet!Amig ez nincs benne letisztázva ilyen marad,orvos,és te kellesz hozzá!
2010. júl. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Mindenképpen segítséget kell kérnie szakembertől..

Biztos, hogy történt valami súlyos, azzal nem értek egyet, hogy el kell válnod írtad h 15 perc bocsánatot kért, biztos szeret, csak nincs jól


Sok sikert, én szorítok

2010. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

"A poszttraumás stressz kialakulására azokban az esetekben lehet számítani, amikor az ember valamilyen komoly megrázkódtatáson, stresszen esik át. Régebben főleg a háborúk által megviselt katonáknál diagnosztizálták."


Mi nem Afganisztánban élünk, ez Magyarország. Poszttraumás stresszel azok küzdenek, akik pl. Vietnamban harcoltak, nem kell elmondani, hogy miért. Gondolom a barátod a 6 év seregben eltöltött idő alatt semmi ilyennel nem szembesült. Mindenki tudja, hogy mit csinálnak ma a katonák. Semmi olyat, amitől poszttraumás stresszel kéne bármelyiküknek is szembenézni, szóval nem értek egyet néhány válaszolóval és még mindig úgy érezem, hogy ő fél valamitől.

2010. júl. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Egy kérdés: A férjed Afganisztánban állomásozott?

2010. júl. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Volt Afganisztánban.
2010. júl. 1. 11:29
 16/28 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kiszedni belőle. Ha tereli a témát akkor térj vissza rá. Kérd meg hogy beszéljen róla hogy mi történt. Ha nem szeretne róla beszélni akkor ne feszegesd a témát. Mond azt neki hogy szeretnéd tudni hogy miért ilyen.
2010. júl. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Az elöző hozzászolásokba volt aki mondta hogy szerinte fél valamitől,és te is mondtad hogy kimászkál éjjel!Én is azt mondom hogy lehetséges hogy fél valamitől,csak nem tudni hogy valós félelem vagy csak az agy játéka!Mert ha nem valós félelem,akkor üldözési mánia,paranoia lehet!De ez csak felvetés,nem vagyok orvos!Az üldözési mániát eltudom képzelni,azért ott afganisztánban nem valami biztonságos helyen érezte magát és sztem azt hiszi,hogy itt se lehet biztonságba!Ezzel mindenképpen orvoshoz kell menni,ne halogassátok!Amúgy most dolgozik valahol?
2010. júl. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem semmi köze nincs hozzá a katonaságnak. Az én párom is volt kinn Afganisztánban, de semmi baja, pedig látott néhány csúnyább dolgot. Eleve felkészítik őket majdnem minden szituációra amire kell. Vannak utána is "visszaszoktató foglalkozások". A magyar katonákat kinnt nem a tényleg rázós helyzetekhez viszik. Attól függetlenül lehetett, mint pl tavaly is a választások alatt, de ők általában egyszerűbb feladatokat kapnak.

Ez csak az én véleményem, de nem hiszem, h kinn történt vele valami. Én semmi változást nem tapasztaltam a páromon.

2010. júl. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

10.20 hozzászolásra reagálnék mert felszaladt a pumpa!


A katonák többsége nem hidegvérrel gyilkol hanem hogy életben maradjon és újra lássa a szeretteit,És sokszor nem önszántukból vannak ott ahol.Ez egy kétélű dolog nagyon,de gondolj már bele milyen egy katonának a fronton Irakban Afgánban Darfurbann stb távol a családtól feleségtől gyerekektől testvérektől szülőktől voltál te katonaság közelébe egyeltálan?Meglehet érteni h posztraumás sztressz van bennük,mivel ölniük kell életben hogy maradjanak,sosincs biztosítás arról hogy túlélik-e napot,nem robbantják-e fel őket.Csak aki nincs a katonaság közvetlen közelébe azt hiszi az egy nagy buli,és igazábol fogalmuk nics h mennyit szenved egy katona. Csak ennyit akartam elnézést ha nyers voltam csak felszaladt a pumpa.

2010. júl. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
13 08 akkor te szerncsés vagy,mert sokan sérülnek,és sajnos nem mindig fizika a sérülés, a lelki rosszabb,a prosztraumás dolgot viszont sürgősen kezelni kell,mert eldurvulhat.Pszichológus!
2010. júl. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!