Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy külföldre költözzünk?

Figyelt kérdés
Nem jó itt se nekem, se anyának. Volt már szó róla, hogy külföldre költözünk, de aztán mégsem kapta meg a munkát (valami vendéglátós meló lett volna). Anyagilag elég pocsékan állunk, pedig két helyen dolgozik + egy helyen alkalmanként, nehezen tud kifizetni minden számlát és kölcsönt, a lakáshitelből még van vagy 30 év. Az ex-házasságából (elváltak) kapni fog kb. 2 milliót nemsokára, de ez ilyen tekintetben nem túl sok pénz. Szerintetek lehetséges, hogy ilyen anyagi helyzetben külföldre jussunk? Ráadásul nincs érettségije és elég gyérül beszél angolul, de azt meg fogja tanulni, az érettségire is próbálom rábeszélni. Van olyan hely, ahol kapna munkát egyáltalán? Világválság van ugye... Én már totál el vagyok keseredve, halálra dolgozza magát szegény, és így is épphogy elég a pénz (segítenék, de még nem dolgozhatok), plusz nem is érzem magam jól egyáltalán ebben az országban. Mit gondoltok? :/ nemsokára15L
2010. jún. 30. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnallak Teged es anyukadat is, hogy ilyen rossz a helyzet. Nalunk is hasonlo volt, es mi kulfoldre koltoztunk. Ezerszer jobb itt!

Esetleg latogass el www.gmnetwork.hu honlapra, vagy www.crew.hu oldalara es lehet, hogy tudnak segiteni. Mondjad el nekik, hogy mi van, ne csak azt, hogy kulfoldre akartok menni. mondjad el amit leirtal. De kezdjed azzal, hogy valakitol azt hallottad, hogy nagyon segitokeszek es kedvesek. ami amugy igy van, legalabbis amikor en kertem a segitseguket, igy volt.

2010. jún. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hááát. Az érettségije kb senkit nem érdekel, bár jó lenne, ha lenne valami szaktudása vagy mit tudom én. Ha meg ráadásul elég gyérül beszél angolul, akkor az gáz. Egyedül több esélye lenne, de ilyen tudással kimenni úgy, hogy közben egy 15éves gyereket is el kell tartania nem csak magát, az nem lenne könnyű. Mert mondjuk összeköltözik több emberrel, vagy pl. hoteles meló esetén kap szállást a hotelben, csak téged hova tesz? :(
2010. jún. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
első válasoló hol laktok?
2010. jún. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én sem érzem mindig túl jól magam ebben az országban,és tényleg nehéz megélni,de remélem tudod,hogy külföldön sem fog minden simán menni:S:| és az szerintem,hogy csöves szállón aludjatok ahhoz meg nincsen gusztusotok:|:S ráadásul az a két millió forint külföldön..hát vmiből lakást is kell venni ott is,vagy bérelni..:| és ennyiből nehéz.Munkát pedig keresni kell,anélkül tulajdonképp lehetetlen a kijutás:/
2010. jún. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
de amúgy szerintem lehetséges.
2010. jún. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, de először kapjon munkát. Ha van szakmája, akkor abban. Amíg nincs munkahelye, ne menjetek ki!
2010. jún. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Először is,csak biztos helyre menjetek ki. Bizonytalanul,hogy se munka ,se szállás neki ne vágjatok. Igen világválság is van,meg figyelj külföldön is ugyan úgy kihasználják a "bevándorlókat" mint itt Magyarországon a külföldi cégek a magyarokat.Ha édesanyád kapna is munkát,biztos csak a legalja munkát amit ott élő lakosság annyi pénzért mint amennyit anyukád kapna nem vállalna el. Habár ez nektek jó pénznek tűnik,de a kinti élet drágább,tehát a pénz se bizonyul jobbnak. Az érettségi meg külföldön nem akkora szám,mint itt. Ami kint ér valamit az egy jó szakma,vagy egyetemi diplomás szakma pl,azok tényleg sokkal többet keresnek mint itt Mo.-on,és keresik is őket.Ha anyukádnak esetleg van egy szakmája(szakács,cukrász,dajka pl) akkor van esély hogy érvényesülni tudjon,de ezek nélkül szerintem max mosogató állást kaphat.Külföldön sincs kolbászból a kerítés,hogy úgy mondjam. Ha él valahol ismerősötök,rokonotok és hozzájuk mehetnétek lakni akkor meg lehet próbálni,de szerintem ketten ne vágjatok bele az ismeretlenbe.
2010. jún. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
19.36-nak: Svedorszagban lakunk
2010. jún. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!