Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ránk "akaszkodtak" a nagyszüle...

Ránk "akaszkodtak" a nagyszüleim. Mit tehetünk ellene?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 4 éve költöztek fel vidékről a nagyszüleim. Itt laknak tőlünk 10 perce.

A nagymamám év közben hétfő és hétvége kivételével mindennap átjött vasalni, meg áthozta a kaját ami főzött. Ha anya azt mondta neki, nem kell, akkor megsértődött, és rögtön elhaló volt a hangja. Ellenben panaszkodik, hogy fáradt, fáj mindene stb.

Most, hogy nyár van( de év közben is ) minden mozdulatunkról tudni akar. Fel kell menni hozzá enni, pontban délre ott lenni, vagy már hívogat és aggódik. Holnap meg anyával, húgommal és ismerősökkel megyünk bringózni, és tudni akart róla hánykor megyünk-jövünk. És mikor biztosra mondtuk, hogy megyünk, rögtön megint elhaló lett a hangja és kedvetlen.

Én már erős túlzásnak tartom a nagymamám viselkedését. Folyton itt liheg a nyakunkban, és engem már zavar.

Mit tehetnénk, hogy ne sértődjön meg? Hogy mondjuk meg neki, hogy nem kell mindig a kaja, és ne akarjon tudni minden pillanatunkról?

Köszönöm, egy 14 éves lány.


2010. jún. 30. 19:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
53%
Te vajon milyen leszel öregkorodban? Te is az idegeikre fogsz menni az unokáidnak. Hiába fogadkozol,hogy biztosan nem,de ez mindig így szokott lenni.
2010. jún. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
19.48 attól, hogy valaki meg fog halni, vagy van rá esély, hogy mi is az idegeire megyünk majd a mi unokáinknak, hadd ne kelljen már beletörődni a jelen zavaró dolgaiba. Érdekes, az én nagyanyám, amióta a klubba jár, nem megy az idegeimre. A másik meg sosem ment sőt. Eszük ágában sincs ránk telepedni.
2010. jún. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Nem tudjuk megcsinálni a vasalást: én év közben jó, ha hazajövök négykor és tanulni kell elég rendesen, anya és a húgom öt körül, apa meg változó. Mamám pedig dél- egy óra körül jön, de van amikor még háromkor is vasal.

Tudunk főzni, nem arról van szó (mindkét értelemben) csak nincs mikor, felesleges ha mamám egy rakat kaját áthoz.

Ráadásul a kaják szinte ugyanazok, kéthetente ismétlődnek, nyáron pedig elég nehéznek tűnnek.

Mikor mondtuk neki legutóbb, hogy nem kéne, nincs rá szükség, ne fárassza magát megsértődött és nem is volt kedve napokig ÉLNI SE. Legalábbis ez látszott rajta.

2010. jún. 30. 19:52
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyit egy mártír, vagyis szereti magát ebben a szerepben érezni. Ha nem vasalna, főzne akkor semminek sem érezné magát. Rettenetesen nehéz ilyen típusú emberrel.
2010. jún. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
53%
Ne hülyéskedj már, más is ki tud vasalni! Mosodátok van, vagy mi a rák?
2010. júl. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Nem, de négyen vagyunk, három lány és apa, anyukám pedig szereti, ha minden ki van mosva, és tisztaság van. Minden nap megy legalább egyszer a mosógép, és éjszaka megszárad, és délre már vasalható.

De van olyan, mikor a mamám kivasalja a nedveset is, nehogy nekünk maradjon.

Nehogy azt hidd, kedves utolsó, hogy mi élvezettel engedjük.

2010. júl. 1. 10:12
 17/22 anonim ***** válasza:

Szóval úgy lenne jó, ha a vasalás meglenne, mert ti nem értek rá, kaja is, csak egy kissé könnyebb lenne, főznétek, de úgysem értek rá...

Csinálja meg és észrevétlenül szívódjon fel a vén szipirtyó!

2010. júl. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
8%

Kéthetente ismétlődik az étlap! Ezt a banyát! Agyon kéne csapni.Mit képzel, nem tud ennél változatosabbat? Talán egy kicsit nehéz is az étel, amit főz.

Na főznék én neked.Tollat, hungarocellt.Meg még mást, amitől nem lesz poros a szád.

Anyád szereti a tisztaságot és a vasalt cuccokat. Azt még jobban, hogy nem neki kell prezentálni.

De a nyanya!Utálom, gyűlölöm, kopjon le, ha elvégezte a dolgát!Még hogy megsértődik! Pedig tavaly előtt egyszer még meg is köszöntük, hogy itt zavarkodik.

2010. júl. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
8%
Ja nagyapa meg takarodjon a bányába dolgozni. Mi az, hogy csak otthon van és nem csinál semmit? Nagyanya meg kinyalja a seggét, ahelyett, hogy láthatatlanná válva még egy kicsit rátok dolgozna!
2010. júl. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Az utolsó takarodjon, amerre tud!!

Nem veszed észre, hogy én nem sértésnek mondtam a mamámra? Hanem mert féltem! Mert imádom, mert nála jobb mama nincsen. De azért álljon meg a menet, a mi négyünk élete nem az övé.

Ne merd lenyanyázni, és látatlanba véleményezni a családot. Én csak segítséget kértem, hogyan lehetne ezt leállítani, mert senkinek sem jó. És egy szóval nem mondtam, hogy itt ugass. Gondolom anyád egy semmirekellő volt a nagyszüleiddel együtt. De attól még az enyémeket ne bántsd! Mert az én édesanyám naphosszat dolgozik, takarít- még ha segítek is.

Aki olyan bunkón tud válaszolni mint te, inkább ne is válaszoljon!

2010. júl. 2. 10:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!