Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ránk "akaszkodtak" a nagyszüle...

Ránk "akaszkodtak" a nagyszüleim. Mit tehetünk ellene?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 4 éve költöztek fel vidékről a nagyszüleim. Itt laknak tőlünk 10 perce.

A nagymamám év közben hétfő és hétvége kivételével mindennap átjött vasalni, meg áthozta a kaját ami főzött. Ha anya azt mondta neki, nem kell, akkor megsértődött, és rögtön elhaló volt a hangja. Ellenben panaszkodik, hogy fáradt, fáj mindene stb.

Most, hogy nyár van( de év közben is ) minden mozdulatunkról tudni akar. Fel kell menni hozzá enni, pontban délre ott lenni, vagy már hívogat és aggódik. Holnap meg anyával, húgommal és ismerősökkel megyünk bringózni, és tudni akart róla hánykor megyünk-jövünk. És mikor biztosra mondtuk, hogy megyünk, rögtön megint elhaló lett a hangja és kedvetlen.

Én már erős túlzásnak tartom a nagymamám viselkedését. Folyton itt liheg a nyakunkban, és engem már zavar.

Mit tehetnénk, hogy ne sértődjön meg? Hogy mondjuk meg neki, hogy nem kell mindig a kaja, és ne akarjon tudni minden pillanatunkról?

Köszönöm, egy 14 éves lány.


2010. jún. 30. 19:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ú, szerintem ezt anyukádnak kellene intézni, ha őt is zavarja, különben te leszel a hálátlan kis béka. :(
2010. jún. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
csak szeret titeket,ezt értékeld,de megértelek nekem sem lenne jó:/ nem érzi egyedül magát? és igy probál veletek lenni csak nem egy jó modón probálkozik. csináljatok közös programokat pl piknik akármi ami neki nem megerőltető.
2010. jún. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nagypapámmal él.
2010. jún. 30. 19:20
 4/22 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Szerintem is csak félt titeket, mert szeret. Örülj, hogy ilyen!

Biztos időnként már nehezetkre esik, de finoman tudassátok vele, mikor picit már sok-de ne legyetek elutasítóak!

Én örülnék, ha ilyen lenne az egyik mamám-sajnos Ő már sose fog aggódni értem, mivel már nincs köztünk :(

2010. jún. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
Jaaaj, ez a kedvenc szövegem, hogy örülnék ha, mert már meghalt. Jó ez a te kereszted, de ne magyarázd már meg nekem, hogy boldog lennél, ha valaki egyfolytában a nyakadba lihegne, minden perceddel el kellene számolni, és ha kimozdulsz, akkor látványosan mártírkodna, nehogy egy kicsit jól érezd magad. Mintha arra vágyna, hogy senkinek se legyen élete. Beszéljétek rá, hogy járjon a nyugdíjas klubba. Az én nagyanyám egy idegesítő hárpia volt, aztán rászokott a "klub"ra és járnak fürdőbe kirándulni, meg névnapoznak, meg tök tudja, azóta tök normális.
2010. jún. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%
Szervezzetek néha velük is egy családi programot.
2010. jún. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%
Gondolj arra, hogy azért csinálja, mert szeret. Gondolj arra, hogy azért csinálja, hogy nektek könnyebb legyen. Gondolj arra, hogy aggüdik miattatok. Gondolj arra... Hogy mi lesz majd, ha nem lesz? :|
2010. jún. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
92%

Kedves 19:24-es!

Lehetséges, h félreértettél. Igen, én örülnék, ha foglalkoznának velem-és amíg éltek addig is örültem, ha néha kicsit soknak éreztem, azt pedig finoman lehetett közölni, úgy h ne sértsem vérig őket.

Bocs az offért.

2010. jún. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Majdnem minden hétvégén, vagy kéthetente ott kell ebédelni az egész családnak vasárnap vagy szombat. Nálunk az egész család:

-anya,apa,húgom,én

-az alkoholista keresztapám, 2 fia, barátnője és annak a fia

-mama, papa

Ilyenkor nagy a káosz, és már anya sem vágyik ezekre. Szeretne néha ő is főzni, de ez nem nagyon jön össze. Meg ha főz, és megdicsérjük mama előtt a kaját, nem szól semmit, és szokásosan kedvetlen lesz.

Öregklubja? Nekik "nincs idejük". 4 év alatt gyakorlatilag sehol sem voltak még, és nem is mennek, mert ők elfoglaltak vagy fáradtak. Otthon nézi papám a TV-t, néha elmegy másokhoz kertészkedni, mamám meg kinyalja keresztapám s*eggét( mert nem csinál semmit, csak iszik ) és robotol.

2010. jún. 30. 19:41
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Előbb meg kell tiltani a vasalást. Lehet úgy, hogy mire jön vasalni, az már készen van. Aztán lehet mondani, hogy rátok ne főzzön, nektek is meg kell tanulni.Így szép lassan leépülnek a rajtatok lógó órák.
2010. jún. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!