Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Emberek, mi lehet ennek az...

Emberek, mi lehet ennek az orvosi szakra való felvételi történet hátterében?

Figyelt kérdés

Szóval tekerjük vissza az időt úgy egy 40 évvel.


Magyarországon vagyunk, és egy 18-19 éves lány elhatározza, hogy Szegeden szeretne orvosin tanulni. (Pontosabban sebész orvos szeretne lenni.)


Egészségügyi középiskolát végzett, végig kitünő volt mindenből, kiváló érettsegi, plusz szakérettségit is megszerezte.


Meghívják Szegedre szóbeli felvételire.


Amikor hazajön, azt mondta a szüleinek, hogy három lehetőséget ajánlottak neki továbbtanulásra:


Ápoló, Fogászat vagy Aneszteziológia, legalábbis elvileg ezt mondta a szülőknek.


Egyiket sem fogadta el, mert ,,neki szike kell."


Végülis ma szakápoló Magyarországon.


Na már most tudtommal a történet hibádzik és valaki hazudik.


Tudtommal már akkor is jelentkezni kellett és adott szakra kellett beadni a jelentkezést. Nem az, hogy a felvételi bizottság felajánl valamit.


Gondolom akkor is úgy volt az orvosi, hogy először egy 6 éves általanos képzésen kell részt venni és csak aztán lehetne szakosodni sebészorvosira (ami elvileg lenni akart). Továbbá az aneszteziológia önmagában nincs is, az is egy szakosodási opció a 6 éves képzés után. Tehát itt is sántít valahol a sztori.


Lehetséges lenne, hogy a lány leszerepelt a szóbeli felvéletin és hazudott a szülőknek? Pedig kitünő volt, ment neki a kémia, biológia, egészségügyis tárgyakat is tudta.


A szülei akkoriban (akik vasipari/gyári betanított munkások voltak) csak annyit mondtak, hogy: ,,nem mindegy, hogy miből van az a Dr.?" Azt mondták a lánynak, hogy: ,,Kell neked a f@s@zt szike..." (pffff)


Akkoriban a szülők nem is tudtak arról, hogy hogyan megy egy ilyen felvételi procedúra, csak beszóltak úgymond a lányuknak.


Szerintetek hol van a hiba a sztoriban?


Egyáltalán hogyan volt akkoriban a jelentkezési procedúra?



#orvos #Szegedi Tudományegyetem #orvosi egyetem #Szote #sebészorvos #szegedi orvosi egyetem
2018. dec. 26. 22:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem nagyon erőltetettek a magyarázatok (véres lett a nadrágja, megtámadták). Valószínűleg elment, nem felelt meg, otthon meg a két "buta" (értsd: egyetemi dolgokról semmit sem tudó) szülőjének beadta ezt az ökörséget, mert ilyen 40 évvel ezelőtt sem volt :D Nyilván szégyen lett volna beismerni a kudarcát, meg könnyebb volt saját magán kívül mást hibáztatni, pl. hogy nem ajánlották fel neki azt, amit ő szeretett volna.
2018. dec. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%

Régen ez nem így ment, mint most, csak nehéz elképzelni mai fejjel.

Ha valaki másnak kellett a hely, nem őt vették fel, ajánlottak vmi olyat, ami kevésbé népszerű. Ha a családja miatt nem felelt meg szintén.

Csúnya dolgok voltak ám ezek, de sajnos nem kamu, ilyenek miatt sorsok dőlhettek el egy életre.

2018. dec. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
70%
Pontosan melyik tanévről van szó?
2018. dec. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
67%
Én egy gyógyszerésszel készített interjúból hallottam, hogy ez anno így ment. Mesélte, hogy orvosira készült, de az interjú után mást ajánlottak fel neki, többek közt a gytk-t és elfogadta. Szóval miért ne lehetne hiteles a sztori?
2018. dec. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
52%
14: Nem mindegy, hogy melyik év. A 80-as években felvételiztem, akkor nagyonnagyon nem így ment!
2018. dec. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%

14: A másik meg amit már leírtunk, nem ilyen szerkezetű az orvosi oktatás. Aneszteziológus csak egy végzett orvos számára felvehető szak.

Az ápolói az egy középiskolai végzettség, diplomás ápoló képzés nem az orvosi karon van, ahogy fogorvosi képzés sem.

2018. dec. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
49%
Akkor még az orvosi kar egy szakja volt a fogorvosképzés Szegeden.
2018. dec. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
41%

Az anesztet én sem értem, lehet, hogy tényleg füllentés van a dologban. Közben megkerestem azt a videót, amiről beszéltem. Régen tényleg más volt a rendszer, mint ahogy a 12-es is írta.

[link] 2.20-ig kb. az az 1 perc vág ehhez a témához.

Nem tudom amúgy, hogy ez hányban volt, de saccra '70/'75 körül (ha akkor is 19 évesen mentek az emberek egyetemre)

2018. dec. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
49%
Az aneszteziológia részhez én sem tudok hozzászólni, de annyiban megerősíteném ez előző válaszokat, hogy valóban volt némi átjárás a felvételi során a karok között: anyukám ált. orvosira jelentkezett és a felvételi bizottság fogorvosi helyet ajánlott fel neki, így lett végül fogorvos.
2018. dec. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
most miért lettem ennyire lepontozva? #18
2018. dec. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!