Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kéne vennem...

Szerintetek kéne vennem valamit nekik?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, cukrásznak tanulok és minden hónapban van fizetésem (gyakorlat miatt és 20ezer)

Nem tudom, ennyi idősen kéne már karácsonyra adnom a családnak valamit? Vagy nem lenne “furcsa”, ha nem adnék/vennék nekik semmit? Kicsit ilyen “kötelességemnek” érzem, mivel milyen az már, ha van pénzem és nem veszek semmit. Ti mit gondoltok erről? (Persze a szuleim és a család nem így gondolja)

Ti hány évesen vettetek ajit a családnak eloszor?


2018. dec. 9. 13:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én is amióta az eszemet tudom, adok ajándékot szüleimnek, nagyszülőknek és a két unokatestvéremnek.

Kb 10-12 éves koromig csak egyszerű ajikat kaptak pl rajz, mamàéknak egy kinyomtatott kèp, ráírva hogy sok szeretettel stb. Suliban karàcsonyra/anyàk napjára mindig különleges dolgokat csinàltunk technika órán pl karàcsonyfa dísz,mézeskalács tehát a karàcsonyi aji mindig meg volt oldva. Gimis korom óta vásárolom az ajàndèkokat, a félretett pénzemből, gimiben kb 2000 ft/fő volt a keret (falióra, gyertyák, toll, karàcsonyi figuràk, hűtőmàgnes a szülőknek/nagyszülőknek, karkötő, plüss, körömlakk unokatesóknak.

Már nèhány éve felnőtt vagyok, 2 éve van rendes munkahelyem, de pl a szülők még mindig mondják hogy nem kell nagy ajàndékokat vennem. Mindettől függetlenül unokatesóim 3000-3000 -ért kapnak ajit, nagyszülők 5000, anyumèk pedig 50 000 (pàrommal közösen vesszük).


22/L

2018. dec. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én sütnék sütiket és azt adnám
2018. dec. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Amióta tudom, hogy nincs mikulás/jézuska veszek valamit. 8 évesen. Emlékszem anno 1200ft volt a keret az egész családnak. Anya körömlakkot kapott, apa 4 mikrózható műanyag tálat, tesóm játékot. A tálak a mai napig megvannak.

Nekem is örömet okozott, hogy örülnek a dolgoknak, pedig nem lehet ennyi pénzből semmi nagyot venni.

És igen szerintem kéne adnod valamit. Bankot rabolni, észnélkül pénzt szórni nem kell, de jól fog esni nekik az ajándék.

2018. dec. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Eddig még soha semmit nem adtál? Illene. Lányom mióta tudja nincs Jézuska, kisiskolás korától ad.
2018. dec. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

mert a karácsony arról is szól, hogy kimutatjuk a figyelmességünket a szeretteinkkel szemben,

Ehhez képest 90%ban év közben telibe szarják egymást nem beszélnek együtt lakók max köszönnek. És ilyenkor kötelező az egész műmosoly összezárva üvöltötéses látszat,fényfűzér éneklő mikulás szomszéd túl díszítése minél drágább vackok megvétele hitelre, amire senkinek sincs szüksége mert idegenek nem tudják ki mire vágyik.. Nagy figyelmesség a képmutatás

2018. dec. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ajit soha.
2018. dec. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
15-ös, elég alja családból jöhetsz.
2018. dec. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!