Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kéne vennem...

Szerintetek kéne vennem valamit nekik?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, cukrásznak tanulok és minden hónapban van fizetésem (gyakorlat miatt és 20ezer)

Nem tudom, ennyi idősen kéne már karácsonyra adnom a családnak valamit? Vagy nem lenne “furcsa”, ha nem adnék/vennék nekik semmit? Kicsit ilyen “kötelességemnek” érzem, mivel milyen az már, ha van pénzem és nem veszek semmit. Ti mit gondoltok erről? (Persze a szuleim és a család nem így gondolja)

Ti hány évesen vettetek ajit a családnak eloszor?


2018. dec. 9. 13:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Kb ennyi idősen, diákmunka okán. De azóta eltelt 20 év és most úgy van, hogy mi, felnőttek nem veszünk egymásnak semmit mert megvan mindenünk, csak a gyerek kap ajándékot. Autóra és egyetemre gyűjtök, és nem költök tízezreket csak azért mert mindenki más ezt tesz a hetekben.
2018. dec. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%
12 évesen
2018. dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
Nem emlékszem, mikor vettem először ajándékot, de igen, illene. Nyilván a gesztus számít, nem az ára fontos, hanem hogy valami személyes legyen.
2018. dec. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Illene? Miért? Mert más elkölti a pénzét, akkor mindenkinek muszáj? Vagy mert erről szól a karácsony?
2018. dec. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%
"Illene? Miért? Mert más elkölti a pénzét, akkor mindenkinek muszáj? Vagy mert erről szól a karácsony?" - nem, hanem azért, mert a karácsony arról is szól, hogy kimutatjuk a figyelmességünket a szeretteinkkel szemben, és legalább minimális erőfeszítést teszünk azért, hogy örömöt szerezzünk nekik valamivel. (Pl. olyasmivel, amit nem venne meg magának, mert ár/érték arányban "luxus" (ez lehet valami egészen apró, olcsó dolog is), vagy mert nincs ideje utánajárni stb., vagy egy könyvvel stb.)
2018. dec. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Én alsótagozatos kiccsákó voltam, nagyanyáméktól kaptam néha zsebpénzeket. És voltam 7-8 éves, amikor a húgomnak, anyukámnak és apukámnak nagyon apró, kisértékű jelképes ajándékokat vettem. Nagyon örültek. Nem az érték számít hanem a szándék.

Szerintem fejenként egy-két ezer forintból is tudsz személyreszabottan valami apróságot venni.

2018. dec. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én mióta megszülettem adok valami ajándékot a szüleimnek.

Mikor nem volt pénzem akkor rajzoltam nekik, vagy készítettem valami karácsonyi díszt, enyeni sütiket csináltam mindenkinek vagy figurákat gyártattam gyöngyökből. Kreatívabbnál kreatívabb akiket adtam amik saját készítésűrk voltak és szivbol jöttek.

Aztán elkezdtem diakmelózni annyi idősen mint te . Azután mar ruhát, ékszert , pezsit, édességeket , teákat vettem karácsonyra vagy csináltattam egyedi családi kepekbol ajándékokat.

Én mindig vettem, vagy készítettem, jó volt gyerekkoromban is adni. Sosem mondták hogy vegyek. Sőt mondták hogy ne költsem rájuk a pénzem,de rossz szokásom hogy másra inkább koltok mint magamra és jó érzés volt adni.

Van egy tesóm. Na ő az ellentétem. Sem gyerekkorában , sem most nem lepi, nem lepte meg a családot semmivel. Amúgy 20on felül vagyunk már.

2018. dec. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

Amióta tudom, hogy nem létezik a Jézuska adok a szüleimnek és testvéremnek ajándékot. Amikor már zsebpénzem is volt, akkor akkor apró jelképes dolgot vásároltam is (1000-2000 Ft összesen, plusz kézzel készített dolgok.). Szóval nekem alap dolog, hogy karácsonykor megajándékozzuk egymást. Még mindig nincs rendes fizetésem, csak ösztöndíj, meg amit a szüleimtől kapok, így most olyan 2-2500 Ft körüli ajándékot adok fejenként.

Szerintem jól tennéd, és örülnének neki, ha te is tennél valamit a fa alá. Nem az értéke számít, de nagyon jó érzés azt megkapni, és persze adni is.

2018. dec. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
süssél nekik sütiket karira, szilveszterre, újévre ha cukrász vagy, oszt jónapot.
2018. dec. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valamit neekd is illene a fa alá tenni. De ez nem azt jelenti hogy mindenképp vásárolni kell. Cukrásztanuló vagy? Akkor ugorj neki és készíts valami apróságot saját magad. Dobj össze egy karácsonyi kekszet, vagy egy jó mézest, tedd be szépen egy karácsonyi díszdobozba, és kész is vagy. Biztos mindenki értékelni fogja a saját kezűleg készített ajándékot, pláne ha tényleg finom is, te pedig két- három ezer forintból kihoztad az egészet.
2018. dec. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!