Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én ebben hogyan segíthetnék...

Én ebben hogyan segíthetnék nekik?

Figyelt kérdés

Anya és apa nagyon sokat veszekszik mostanában azon, hogy apának nincs ideje anyára. És úgy a családra általánosságban. Ez anyát nagyon rosszul érinti. Apa egész nap, még hétvégéken is dolgozik reggeltol estig. 10 körül ér haza mindig. Régen azért voltak programok foleg így nyáron. És anyát is vitte néha kettesben moziba, étterembe.

Nagyon félek, hogy el fognak válni, vagy bedurvulnak a veszekedések.

Én, mint a gyerekük mit tehetnék?



2018. aug. 2. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Pár infó még kéne. Hány éves vagy? Mehetnél-e diákmunkára már, hogy apukádnak kevesebbet kelljen dolgozni? Anyukád mit és mennyit dolgozik? Történt-e valami anyagi probléma, vagy volt-e nagyobb kiadás, ami miatt ennyit dolgozik apukád?
2018. aug. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Te, mint gyerek ebben maximum ugy segithetsz, ha vagy fedezed a rad eso koltsegek egy reszet ( az egeszet ugysem tudod, ill. nem is dolgod. diakmunkaval, ha mar eleg idos vagy hozza es van a kornyeken lehetoseged is vallalni valamit), vagy ugy, hogy a hazimunkaba besegitesz, hogy anyudnak es apudnak ugymond tobb szabad ideje legyen. Esetleg megprobalkozhatsz otthoni csaladi programok szervezesevel is, hatha bejon. pl vacsora utan egy kartyazas, filmnezes, tollasozas a kertben ( ha van kert), vagy ilyesmi.
2018. aug. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok, de van két kisebb testvérem. Az utóbbi hónapban dolgoztam, de az egyetemre raktam félre, a szüleim nincsenek rászorulva a pénzemre, mert teljesen jól élünk, anyagilag jól állunk.

Nem történt semmi baj.

Apa csak szimplán munkamániás. De ebbol kifolyólag rengeteg vita van itthon. Anya is dolgozik, de csak délelöttönként.

2018. aug. 2. 14:32
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is most gondolkoztam ilyenen. Hogy programok szervezése, csak úgy tényleg nehéz ha apának semmi ideje nincs. Céges ügyeket pedig nem tudok tole átvállalni
2018. aug. 2. 14:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Hívd el édesapád kettesben, és beszélgess vele. Kérdezd meg tőle miért dolgozik ilyen sokat. Tudsz-e neki benne segíteni valahogy, hogy több ideje maradjon édesanyádra. Esetleg ülj le édesanyáddal beszélgetni. Nem szeretne-e több munkát vállalni és megbeszélni édesapáddal ő maradjon otthon néha a kisebbekkel. Próbáld őket rávezetni arra, hogy ők egy pár. És nem azért ők egy pár, mert így hozta az élet. Hanem mert egymást választották. Felneveltek egy gyereket, ott van még másik kettő. És kiegyensúlyozott boldog szülőre van szükségetek, nem pedig agyonmosott, mérges, ideges, szülőkre, akik folyton veszekszenek. Ha szeretik egymást az a megoldás, ha együtt oldják meg a problémákat, ehhez pedig mind kettőjüknek higgadtnak kell maradni és tiszta fejjel gondolkodni.

19 évesen már azért óvatosan el mondhatod te is a véleményed. Terelgetheted őket. Szerintem csak mind ketten belefáradtak a saját dolgaikba és nem látnak már más kiutat mint egymáson vezetik le a feszkót. Legyen akkor kevesebb kenyér, de boldogabb család.

2018. aug. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!