Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék neki?

Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

Van egy testvérem,ő 30 éves,én 23.Sajnos a kapcsolatunk nem a legjobb,mégpedig azért mert teljesen különbözőek vagyunk.Nagyon intelligens,okos,szorgalmas,a szakmájában profi,nem rég végzett egyetemet,azonban még munkahelyet nem talált mindig.Itthon él még ő is a szüleinkkel.Az a baj hogy borzasztóan nincsen önbizalma,igazából olyan mint egy nagy gyerek.Ebből következik hogy társas kapcsolatai sem igen vannak,párkapcsolata még nem volt,mondhatnám úgyis hogy antiszociális személyiség.Nem meleg ez biztos.Itthon néha tényleg nagyon gyerekesen tud viselkedni,ami engem rettentően zavar.Sokat gondolkoztam már ezen,és arra jutottam,valószínűleg apukánktól nem kapta meg a kellő figyelmet gyerekkorában,és talán emiatt lehet ez a dolog nála.Viszont fura módon,mint írtam fentebb is,intelligens,tanult ember,több ismerőse is van tudományos körökben.Most hogy már jó ideje állást sem talál,úgy látom depressziós lett.Számtalan állásinterjún volt,nagyon sok helyre beadta az önéletrajzát,mégsem veszik fel sehova.Engem nagyon bánt ez az egész,fogalmam sincs hogyan tudnék neki segíteni.

Magamról egy kicsit:én nyitott,modern gondolkozású lány vagyok,szeretek bulizni,szórakozni járni,barátkozni,optimista vagyok,viszont sokszor le tud húzni az itthoni negatív,pesszimista légkör.Én is egyetemre járok,még 1 évem van hátra.3 éve van párkapcsolatom is,immáron mennyasszony vagyok,tervezzük az összeköltözést 1-2 év múlva és az esküvőt is.Párom jól kijön a testvéremmel,néha van 1-2 vitájuk,amikor nagyon nem értenek egyet,de alapvetően nincs probléma.

Szeretnék segíteni neki,de nem tudom hogyan tegyem.Az a baj hogy nem szoktunk nagyon nyíltan beszélgetni,lelkizni,itthon nálunk ez nem szokás(nem tudom miért,így nőttünk fel)Nem tudok helyette barátokat,barátnőt szerezni,pedig látom rajta hogy ez így nem jó neki.Rosszul is érzem magam,amikor a párommal elmegyünk valahova,és ő nem jön velünk,mert kettesben megyünk.Ilyenkor lelkiismeret furdalásom van,hogy magára hagyom.Persze szoktunk olyan programokat is szervezni,amikor ő is eljön velünk.

Párom már kérdezte,hogy mi lesz akkor vele,ha a szüleink már nem lesznek,akkor a mi nyakunkra fog nőni?Őszintén,ezen is elgondolkoztam már.Úgy érzem nekem kell rajta segítenem.Nemsokára megyünk nyaralni,pár napra a párommal,és rossz érzésem van hogy ő itthon marad egyedül,amíg én jól érzem magam.

Teljesen tanácstalan vagyok,mit tehetnék érte? :(


2016. aug. 22. 10:20
 1/4 anonim válasza:
Fogós kérdés,talán az önbizalmát kellene növelni valamivel.Gonolkoz rajta hogy mit szeret v.szerett csinálni elsőnek csak apró kisebb dolgokkal próbálkozatok aztán jöhetnek a nagyobbak a lényeg hogy minnél több sikerélménye legyen aztán valahogy bekéne indulni magátol ennek a dolognak elkezdene barátkozni társoságokba járni elsőnek talán veletek majd egyedül vagy egy közbe megismert barátjával és akkor a beszélgetések során hátha valaki ajánlana neki állást vagy akkár párkapcsolatot.//Ennek a folyamatnak egyébként már meg kellett volna történie kb a te korodban de neki a tanulás volt az első ami szép és jo de mostmar behozhatná a lemaradásait. Remélem valamenyit kitudtál belőle szedni mondjuk ezeket gondolom ti is tudtátok de nekem nincs jobb ötletem.
2016. aug. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy írtad, hogy ez nem a te dolgod és egyébként igazad is van, de én megpróbálnék találni neki egy barátot/barátnőt, aki mellette állna és erőt adna neki. Szerintem ez segítene neki önbizalmat szerezni. A leírottak alapján munkahelyet idővel biztosan fog találni, hiszen sok helyen nagyon keresettek a frissen végzett egyetemisták. Neked pedig ne legyen rossz érzésed, össze fog jönni neki! :)
2016. aug. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Örülhet a tesód, hogy ilyen a húga. Szaksegítséget nem próbáltatok igénybe venni? Pszichológushoz menni nem szégyen.
2016. aug. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia, nehéz segíteni. A kérdés az, hogy Ő akarja e a segítséget. A depresszió ma már elismert betegség és orvosi segítség kell a kikecmergésből. Sajnos hozzátartozó szenved. Hasonló cipőben járok, de az alany ellenáll. Próbálj vele beszélni, előbb a körzetihez kellene elmenni hogy ajánljon valakit.
2016. aug. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!