Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apuka megbánta a családot,...

Apuka megbánta a családot, mivel segíthetnék?

Figyelt kérdés

egy gyerekkori barátom megkeresett,hogy beszélgessek már vele komoly dolgokról.

fiatalon alapítottak családot.most meg a nőt szidja,a hangzavart,hogy nincs szabadideje,mindenki rajta lóg,meg szívják a pénzét.

és el akarja hagyni őket...


amúgy szerintem az asszony felé nem is mutatja,hogy gond van:S

csak azt szajkózza,hogy vele nem lehet beszélni,mert sárkány..


a helyemben adnátok neki tanácsot?nem szívesen mondanék ötletet,hogy menjen vagy maradjon.nem merek ebbe belefolyni


2015. márc. 16. 17:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
én azt tanácsolnám neki, hogy írja ki gyk-ra a problémáját :) több szemszögből is kap majd tanácsot, eltérőeket, aztán majd eldönti, hogy melyiket tartja használhatónak.
2015. márc. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg nagyon nehéz helyzet. Nálunk is vannak hasonló problémák, bár mi közösen próbáljuk megbeszélni és nem titkolózunk.

Nálunk a férjem egész addig jónak találta a családosdit, amíg vissza nem mentem dolgozni és bizony neki is be kellett szállnia a gyerekek ellátásába a munka mellett. Egészen addig ugye ha jól keverte a lapokat, megúszta a nagyon nem akarom feladatokat, mert én otthon voltam és megcsináltam, de mióta dolgozok, kénytelen ő is rohanni az oviba, iskolába, edzésre, külön órákra gyerekkel/gyerekért stb. Azóta már többször mondta, hogy megbánta, hogy több gyereket vállaltunk és hasonlók, de ezzel így utólag nem nagyon tudok mit kezdeni.


Félek, nálunk is rá fog menni a kapcsolatunk, de azért még addig futunk pár kört és talán ráakadunk a megoldásra.


A barátod is próbáljon meg beszélni a feleségével, mert lehet, hogy így könnyebb mint csak titokban lázadozni és kívülállóknak sározni az asszonyt.

2015. márc. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Szívják a pénzét?? Csak nem enni kell adni a büdös kölköknek??? Hogy képzelik mégis??? Hihetetlen milyen férfiak vannak,remélem kinyílik az asszony szeme,és otthagyja a francba,ilyen ember nem érdemel mást,gyereket főleg nem.
2015. márc. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ki az a mindenki aki rajta log???? (Szerintem fontos kérdés.)
2015. márc. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem mindenképpen beszélnie kell a feleségével. Biztosan tudnak találni valami megoldást a problémájukra. Azt ne tanácsold hogy hagyja el, mert ezek nem olyan nagy problémák, biztosan meg tudják beszélni. Ha sárkány az asszony és nem lehet vele beszélni akkor tényleg baj van. A gyerekekkel is beszélhetne (hogyha már elég idősek hozzá, mert egy 2-3 éves ezt nyilván nem érti).
2015. márc. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ne adj neki tanácsot, valószínű nincs is rá szüksége, csak hallgasd meg, ne itélkezz, beszéljetek róla, anélkül hogy megmondanád mit tennél vagy neki mit kéne tennie, légy a barátja, azért keresett meg.
2015. márc. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Ilyen esetben nehéz tanácsot adni, mert maga a probléma feszegeti a jóérzés határait.. Szerintem tudatosítsd apukában, hogy amiért felelősséget vállalt, azért felelősséggel tartozik élete végéig, vagy legalábbis addig, ameddig jogilag kötelezhető. A gyereket nem lehet visszacsinálni, és ezzel tisztában volt, mikor vállalta, nem a gyerek és nem az asszony tehet róla. A kötelezettségeit semmiképpen se hanyagolja el. Ha a feleségével kapcsolatban problémái vannak, az teljesen más lapra tartozik, és az a dolognak az a fele, amiből ki lehet szállni. Nem árt azonban előtte beszélni a feleséggel, hátha még menthető a házasság. Az is lehet, most csak egyszerűen rossz passzban van, és pár hónap múlva megbánja azt is, hogy ilyesmi eszébe jutott. Ha úgy érzi, kiszállna belőle, akkor joga van hozzá, de korántsem biztos, hogy olyan könnyű és jó élete lenne elvált, több gyerekes apaként, mint ő azt képzeli. A szabad, kötetlen élet - mint a házassága előtt - már nem lehetőség számára, hiszen gyerekei vannak. Nem korrekt megoldás csak azért a nővel maradni, mert kényelmes, és közben arra várni, mikor kínálkozik egy jobb lehetőség, akiért érdemes lépni. Akkor inkább tényleg váljon, de ne ringassa magát illúziókban. Kisebb lesz a hangzavar, több a szabadidő, de a pénzét még inkább el fogja szívni az új helyzet, és magára lesz utalva. Bár akinek tényleg probléma a családdal, hogy sokba kerül, annak tényleg jobb, ha tovább lép. Szereti egyáltalán a gyerekeit? Hány évesek?
2015. márc. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

2gyerek van.a nagyobbik ovis.kb 5 éves lehet(5éve volt az esküvőjük)

szóval nem is egy ezeréves kiégett kapcsolatról beszélünk.

és azzal jött,hogy őt belekényszerítették,mert terhes lett a lány,és ezért vette csak el..óó könyörgöm..sz*r duma.


na,de megfogadom,hogy nem tanácsolok semmit,csak meghallgatom

2015. márc. 16. 18:08
 9/12 anonim ***** válasza:

Egy példa: ugyan gyereket ő is akart, exférjem is így érezte egy idő után. Hogy neki elege van...

Hát kérem szépen: nekünk anyáknak is néha elegünk van, csak erre senki se gondol, főleg nem a kedves apukák.


Lelécelt egy gyerektelen nővel.


A nagy büdös helyzet az, hogy mai napig anyjánál lakik, mire kifizeti a gyerektartást, nem nagyon kell gondolkodnia, hogy vegyen-e ki albérletet, és az új nővel sem fenékig tejfel az élet.

Feszültség meg több van, mint bármikor, mert exnej, egy barátnő, két gyerek meg a szülei közt kell zsonglőrködni, hogy mindenkinek eleget tegyen.

Sebaj, túl sok idő amúgy se jut a magánéletre, mert mehet túlórázni, hogy élni tudjon (vagyis tudja moziba meg vásárolni vinni az új csajt ;)

Azóta ezerszer elmondta, hogy átkozza a percet, mikor elment, és ha tehetné, visszacsinálná.


Hiányzik a jó meleg fészek, a családi ház, a jó kaják, a tévé előtt lustálkodás, hogy kiszolgálták, és köztiszteletben álló férj és családapa legyen.

Most ő az a szemétláda, aki elhagyta a családját.


Nem lehet új életet kezdeni.

Nem lesz többé agglegény, nem lesz független teljesen, és nem lehet visszacsinálni. A meglévő helyzetből hozza ki a legjobbat.


Pl. lassan átmehetnek a srácok a szomszédokhoz játszani, és akkor csend van otthon. Elmehetnek a nejével kettesben, akár csak sétálni is, ami tök ingyen van.

Tegyen érte, hogy jobb legyen!!!


Ha lelécel, nem lesz se több pénze, se több szabadideje, se több nyugalma. De mindent elveszíthet.

2015. márc. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hány évesek amúgy?
2015. márc. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!