Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha apám, anyám is...

Mit tegyek, ha apám, anyám is alkoholista?

Figyelt kérdés
Folyamat veszekednek. Verekednek. és ha merek szólni akk én kapok! Az a legrosszabb hogy még elmenekülni se tok! Még külön szobám sincs ahova bezárkózzak. El kéne költöznöm! De hova? 17 éves vagyok még csak középsulist! Pénzt nemtudok honnan szerezni!
2010. jún. 26. 18:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%

Szia.

Szolj az osztalyfonokodnek(vagy, ha nem olyan vele a kapcsolatod, menj be a csaladugyibe), ha olyan a helyzet, o biztosan fel tdja venni a kapcsolatot a gyamuggyel, ok vedelembe vesznek, ha indokolt.

2010. jún. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
te ne legyél az!! menj be a legközelebbi gyámügyi hivatalba.
2010. jún. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%

most már valahogy csak kibírod ezt az egy évet érettségiig.

utána menj ki külföldre dolgozni, hogy kicsit megszedd magad. később is járhatsz egyetemre, fősulira, bár igaz, hogy akkor már nem olyan egyszerű.

az utazásra, közvetítésre meg úgy szedheted össze a pénzt, hogy eladod a lakásból a használható, értékesebb cuccokat, majd szépen lelépsz.

2010. jún. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

1. Vannak segélyszervezetek, öket kéne felhivnod, v. megkeresned személyesen. De a rendörséghez is fordulhatsz.

2.Vállalhatsz diákmunkát (én is ezt csináltam, 18 évesen külföldre költöztem - de nekem nem volt gond a szüleimmel). A suli mellet is lehet dolgozni, hétvégén, este, ha elég szorgalmas vagy.

2010. jún. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
18:48-as vagyok, és egyetértek a 18:43-as válaszolóval. És úgy tudsz kimenni külföldre, ahogy mondtam, diákmunkával megkeresheted az útiköltséged, és még pár havi lakás+kajapénzt, utána van pár hónpod, hogy kinnt munkát találj (amíg van pénzed), de biztosan találsz.
2010. jún. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Hát szerintem valahogy inkább bírd ki ezt az egy évet,minthogy szólj gyámügy, ilyeneknek ,aztán legrosszabb esetbe te szívod meg,mert nevelőbe rakhatnak,ha egyik szülőnek sem ítélnek oda,mert olyan az állapot.
2010. jún. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
18-43-as. Szerinted egy ilyen életet élő antiszociális család lakásából milyen értéket lehet eladni? Ott már nagyvalószinüséggel minden ingóság lefolyt a torkukon.Bár számitógép biztos van, mert a kérdés valahonnan érkezett.
2010. jún. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha bemész a gyámügyre államigondozásba vehetnek.Ha annyira alkoholisták,akkor menjél.Vagy anyáddal,jobb lenne beszélni legalább ő álljon le.Egy hülye elég egy családban.
2010. jún. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
azért még lehet, hogy vannak olyan dolgok, amiket hasznosíthat a cél érdekében.
2010. jún. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Aki alkoholista, az alkoholista. Nem fog leállni. Ez nem így müködik, jobban jár, ha nem hozza föl a témát otthon, azt se, hogy el akar menni.

Ha kell tipp diákmunkára írj privit!

2010. jún. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!