Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az "extra"...

Mi a véleményetek az "extra" nevekről?

Figyelt kérdés

Most nem a külföldről átvettekre gondolok, tőlem a Real Madrid-fan nevezheti a gyerekét Raulnak, a sorozatfüggő meg Izaurának. Az amerikai nevekkel sincs semmi bajom (Dzsenifer, Krisztofer és társai).

Nade amilyen neveket az egyik barátőmmel találtunk! Szellőke, Felhőke, Havaska, Tavaszka, Málna... Egy ismerősöm lányának van egy ovistársa, akit Fahéjnak hívnak.

Ti adnátok ilyen neveket a gyereketeknek?


2010. jún. 26. 17:06
1 2 3 4
 21/35 anonim válasza:
100%
Soha nem adnék szegény gyerekemnek iylen neveket az biztos!
2010. jún. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
a Leopold teljesen normális név, ha nagyon bele akarunk kötni, hát nem magyar. na és?? a külföldi nevekkel semmi bajom. volt osztálytársamat Krisztofernek hívják és a kutyának fel nem tűnt, hogy nem "rendes magyar" neve van.
2010. jún. 26. 17:25
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem verném meg a gyerekemet ilyen szerencsétlen nevekkel. Annyi szép név van, ami felnőttkorban is vállalható, jó hangzású, nem nevetséges... Van egy ismerősöm, akit Kárminnak hívnak. Nem "Kármen" - ez még oké lenne, hanem "Kármin". Az unokatestvéremet meg Jessicának hívják (így, eredeti helyesírással, mert külföldön született, bár a szülei magyarok). Pffff...

De honnan lehet pl. eldönteni azt, hogy az "Eső" lánynév, a "Felhő" meg fiúnév? A gyümölcs- fűszer - és az újdivatú virágnevektől, illetve az ilyen "Napsugár", és társaitól meg rosszul vagyok. Egyébként is van egy 16 éves Napsugár ismerősöm, aki goth, így állandóan feketében jár... A nevének becézése meg "Napsi". Jajjj...

2010. jún. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes ez az egész. 52 éves vagyok, édesanyámék az Anikó nevet akarták nekem adni, és akkor még ez csak az Anna becézett formája volt. Így lettem Anna.

Most meg valóban olyan idétlen nevek vannak, hogy sokszor azt sem tudom, fiú vagy lánynév. A külföldről átvett nevekkel sem vagyok igazából kibékülve. A kisebbik lányom Judit, sokszor morog, miért pont ez lett a neve. Egyszer megemlítettem, hogy az Ivett hogy tetszene? Hát az már inkább, csak az Ivett a Judit francia megfelelője, csak Y-nal. Miért jobb, ha egy fiú pl. Zsülien, nem Gyula? Egy lány Elizabet Erzsébet helyett?

Tényleg nem gondolnak bele a szülők, hogy egyszer felnőtt lesz a gyerekük.

2010. jún. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
17:19-es, szerintem egy személyről beszélünk!=) az én ismerősöm is goth, és Napsinak becézik! dobj egy privit, hova jársz suliba? ;)
2010. jún. 26. 17:32
 26/35 A kérdező kommentje:
bocs, 17:29-nek címeztem az előzőt!
2010. jún. 26. 17:33
 27/35 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem meg olyan butaság valakit a neve miatt piszkálni. Egyrészt mit tehet róla, nem ő választotta, másrészt miért kell elítélni valakit, akinek szokatlan neve van? Attól még se nem rosszabb, se nem jobb ember.


Amúgy meg, ami ma fura, az pár év múlva megszokott lesz/lehet. Aztán majd a mi mindennapi neveinket fogja az új generáció fújolni:)

2010. jún. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
96%

Egy barátom nővérének az a 2. keresztneve, hogy Napsugár. Nekem tetszik, mert nem így szólítják, de mégis ez a neve.

Van Pálma nevű ismerősöm is, hát az a név sem tetszik.

2010. jún. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem az átvettek is elég hülyék sokszor.De pl ismerek Füzér nevű lányt is.Pont ma néztem meg az utónevek jegyzékét.Amiken jókat röhögtem: Orália,Barack,Babér,Balcsam,Afrodité,Illangó(nem pillangó),Fáni,Fehér/Fehérke,Galamb,Holli,Britni,Peggi,Meggi,Lula.Ezek mind anyakönyvezhető lánynevek.És a fiúk közül: Frodó,Gida,Hannibál,Ozirisz,Spartakusz,Vulkán,Üllő.Nekem ezek mind viccesek vagy furák.Bocsi ha hosszú lett:)
2010. jún. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Egyet elirtam :D Balzsam nem Balcsam:D
2010. jún. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!