Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az "extra"...

Mi a véleményetek az "extra" nevekről?

Figyelt kérdés

Most nem a külföldről átvettekre gondolok, tőlem a Real Madrid-fan nevezheti a gyerekét Raulnak, a sorozatfüggő meg Izaurának. Az amerikai nevekkel sincs semmi bajom (Dzsenifer, Krisztofer és társai).

Nade amilyen neveket az egyik barátőmmel találtunk! Szellőke, Felhőke, Havaska, Tavaszka, Málna... Egy ismerősöm lányának van egy ovistársa, akit Fahéjnak hívnak.

Ti adnátok ilyen neveket a gyereketeknek?


2010. jún. 26. 17:06
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem tetszenek, és talán amíg kicsi a gyerek, cukinak hangzik, de utána ha a kisfiúból egy negyvenötéves 130 kilós ember lesz, akit Fűszálacskának hívnak, az azért érdekes kombi.

Úgy érzem, ez a szülők felelőtlensége, és nem látják a fától az erdőt.

2010. jún. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
93%

Az én párom azt szeretné,hogy majd egyszer Napsugár legyen a lányunk neve.Hát,én nem szeretném annyira.

Nagyon édesek ezek a nevek addig,amíg pici a gyerek,de mi lesz vele felnőttként?Ilyen névvel szörnyű lehet élni szerintem.

2010. jún. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
88%

szerintem szánalom. az én sulimba is jár egy lány akit Ajándéknak hívnak..oké szép meg minden de nem hiszem hogy idősebb korában értékelni fogja...

gondolni kell arra, hogy Felhőke egyszer felnő...

Annyi szép magyar név van, de ami nem is magyar de nem olyan "új" azok is gyönyörűek.

szerintme feltűnési viszketegség a szülők részéről.

2010. jún. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a nevek borzalmasak,sosem adnék ilyet egy gyereknek.A húgom egyik osztálytársának az a neve,hogy Nagy Málna.Szegény lány...

De sok ilyen név van,pl:Napsugár,Szitakötő,Alma

2010. jún. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Még a Málna talán elmegy, ha belegondolunk hogy van olyan is hogy: Ibolya, Virág, Piroska, Barna, ezek mind hasonló szisztémán alapulnak, csak már elfogadott nevek lettek.
2010. jún. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Az unokatesóm óvodatársát Delfinnek hívják.

Én NEM adnák ilyen nevet egy gyereknek sem!!!

12/L

2010. jún. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Én ismerek egy Napsugárt, 16 éves, és szerintem is az ilyen nevek egy bizonyos korig cukik, aztán nem. Gondoljunk csak bele: idősek otthona, 2065. nővér: Szellőke néni, mit kér vacsorára?-szerintem ez tragikomikus.
2010. jún. 26. 17:15
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Barátnöm mondta hogy ö mindig azt akarta ha kislánya lesz ajándék legyen a neve. Persze kisfia lett és most azt mondja egy isten verése. :D pedig nem is.


èn sem adnám ezeket a neveket, de minden név valamiböl alakult. pl engem Piroskának hívnak, és a hajnalka is megszokott év vagy Virág, vagy Farkas. Gyerek koromban sokszor cukkoltak a nevemmel, meg sárgácskának hívtak, vagy barnácskának, de annyira nem volt vészes.

Majd ezeket is megszokják.

2010. jún. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
87%

Fahéj....gratulálok! Biztosan értelmesek lehetnek a szülei :/ Jó lenne, ha az MTA személynevekkel foglalkozó részlege gátat vetne az idétlen keresztneveknek.


Nekem van ikerpár ismerösöm. A 3 perccel idősebb Napsugár, a húga Holdfény. Képzelheted, mennyit piszkálták őket, míg kicsik voltak.

2010. jún. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
És a Gyopár (lánynév!!!) meg a Délibáb, vagy a Pálma? :D
2010. jún. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!