Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok az emberek, akiket senki...

Azok az emberek, akiket senki sem szeret a saját szüleiken kívül, mennyire tudnak boldog életet élni? Mennyi esélyük van így a boldogságra?

Figyelt kérdés

úgy értem, ha valakinek még nem volt barátnője sem, barátai sincsenek, haverjai sem, mert senkit sem érdekel, az hogyan találhatja meg a boldogságot.

feltehetőleg ezután sem fog senkit érdekelni, úgyhogy ne társas kapcsolatokban gondolkozzatok!


2010. jún. 26. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
mondjuk úgy,hogy erőt vesz magán,és elköltözik,mert ahol most él,ott semmi esélye arra,hogy boldog életet éljen.Én a költözést választom
2010. jún. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Egy kicsit légy nyitottabb, s próbálj Te keresni barátot, barátnőt. Lehet hogy tulságosan ragaszkodsz a szülőkhöz, nehezen szabadulsz ki a bűvkörükből. Gondolom valamilyen iskolába csak jársz, nincs olyan oszt. társad, vagy iskolatársad akivel szimpatizáltok, vagy Ő is magányos, próbálj nyiltabb, érdeklődőbb lenni másemberek felé is.
2010. jún. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Szociálpszichológusok bebizonyították, hogy azok, akik minél több csoporthoz tartoznak (legyen az a csoport a család, iskola, sport klub, akármi), és ott aktívan részt vesznek akár az irányításban, akár csak a csoport mindennapjaiban, azok több ideig élnek, egészségesebbek, és sokkal pozitívabb az önképük. Ezt tanulom, egy 78as tanulmányban olvastam. Nagyon sok összefüggést megvizsgáltak még, de mindegyik tekintetben azok jöttek ki jobban, akik több csoportnak voltak tagjai. (hangsúlyozom, csoportot bárhogy lehet érteni, ami több emberből áll, célja van, tesznek a fennmaradásáért, és megkülönbözteti valami őket a többitől) Mert az ember a fejlődése során úgy rendezkedett be, hogy kooperáljon, nagyobb a "túlélési esély" egy csoportban. Aki nem tartozik sehova, az szükségszerűen értelmetlennek érzi az életét, motiválatlan, rossz a hangulata, elutasító.

Az ilyen ember úgy találhatja meg a boldogságot, ha letesz arról a kényszerképzetéről, hogy ezután sem fog senkit érdekelni, célja legyen az, hogy érdekeljen másokat, legyen nyitott és érzékeny az emberek felé. Minden agyban dől el...

2010. jún. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A másodiknak teljesen igaza.

Még a leggonoszabb embernek is vannak barátai.Az hogy téged

nem szeret senki,az nem igaz,csak nem veszed észre.

Barátokat magadnak kell keresni,ebben más nem tud segíteni.

2010. jún. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hát szerintem nem sok... de mégis mi bajod az emberekkel? nem lenne egyszerűbb nyitni feléjük? ha úgy érzed, hogy téged SENKI sem szeret, akkor valószínüleg benned van a hiba. bocs, de így gondolom
2010. jún. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
csak annyi hiba van bennem hogy nem tudok senkiben sem annyira megbízni, hogy a legbelsőbb érzéseimről beszéljek.
2010. jún. 26. 22:32
 7/10 anonim ***** válasza:
nem kell a legbelsőbb érzéseidről beszélned ahhoz, hogy ismerkedj, barátkozz:) az majd csak később jön, akkor ha már kialakult valami! hány éves vagy?
2010. jún. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

23.

csak középiskola után megszakították velem a kapcsolatot a "barátaim". azóta nem tudok senkiben sem megbízni..

2010. jún. 26. 23:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Velem is ez történt,de velem általánosban,az egyetlen lány akivel beszélgettem többé nem szólt hozzám,hanem a többiekkel barátkozott,én lényegében ki lettem közösitve. Én sem tudok bízni senkiben sem.
2010. jún. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja,a kérdésre válaszolva,mivel érzékeny típus vagyok,nehezen viselem ezt a helyzetet, sokszor vagyok depressziós,nincs önbizalmam stb de próbálom magam olyan dolgokkal elfoglalni ami megkönnyíti számomra a létezést és örömömet lelem benne.
2010. jún. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!