Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tisztelnek senkit a...

Miért nem tisztelnek senkit a mai fiatalok? Miért gázolnak át a szüleiken is? Vajon miért vannak tisztába annyira a jogaikkal? Viszont azzal nincsennek tisztában//vagy nem akarnak tisztában lenni//hogy a jogok mellett vannak kötelességeik is.

Figyelt kérdés
Persze tisztelet a kivételnek.Elborzadva látom,hogy a mai tizenévesek mi mindent megtesznek amit én fiatal koromban nem tettem meg,mert ha a szüleim azt mondták,hogy nem akkor az nem volt.Most nevelgetek egy apróságot.Szeretném elkerülni azt,hogy a gyermekem egy nemtörödöm gyerekké váljon.Vagy a társadalom,ez a kor ilyen?
2009. szept. 21. 13:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Én úgy látom, hogy régen is voltak azért tiszteletlen tinik, csak hajlamos az ember a saját generációját másként nézni, mivel már nem vagy tizenéves. Tehát elhatárolódsz az új generációtól, másként nézel a dolgokra és szerintem ez váltja ki benned az ellenszenvet. Régen is voltak rossz dolgok, rossz emberek...vannak, akik tudják, hogy vannak kötelességeik, sok ember tanul, nem mindenki lusta. Ez régen is így volt.
2009. szept. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

olyan lesz a gyerek amilyenné nevelik. igen, lehet, hogy a média azt sugallja, hogy a gyerek mindent megtehet, amit akar, ne szabályozzuk, hadd élje ki a gyerekkorát. csak ha ez pl. abban nyilvánul meg, hogy otthon mindent összetör, és még le se szidjuk őt, akkor :

1: nem tanulja meg vállalni a felelősséget a tetteiért.

2: magasról tojni fog a szülei fejére, mert nem lesz nála tekintélyük.


következetes nevelés! szerintem ez a kulcsa a normális kamaszoknak.


ha egy kamaszgyerek elkényeztetett kinyalt seggű mitugrász, akkor az első sorban a szülei hibája.


nagyon meg kell nézni manapság, hogy melyik gimibe íratod a gyerekedet, mert ez befolyásolni fogja abban, hogy később milyenek lesznek a barátai, továbbtanul-e vagy trógerkedik 8 általánossal.


szóval ha normális gyereket szeretnél nevelni, akkor nagyon sok energiát és figyelmet kell bele fektetned. hidd el, megtérül!

olyan jó érzés, mikor édesanyám azt mondja, hogy büszke rám! de végülis magára is nagyon büszke lehet, mert ő nevelt ilyenné amilyen vagyok. :) nagyon tisztelem és szeretem őt.

2009. szept. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Így van, ilyenné nevelték őket!!!

Ez nem a gyerek hibája, hanem a szülőé!!!

Én veled ellentétben azt nézem elborzadva, HOGYAN nevelik a gyereküket emberek. És aztán majd ők lesznek felháborodva, amikor a gyerek átgázol mindenen, nem tiszteli őket, satöbbi.

Ma ez a divat: nem neveljük, hanem MINDENT megadunk neki. Akkor vagyunk jó szülők. Hát én látok ilyen jó szülőket, a gyerek simán megüti! Hát köszönöm az ilyen nevelést. Pénzzel nem lehet nevelni, ahhoz sok-sok türelem, kitartás, következetesség kell. És akkor valószínűleg nem lesz mitől félned, amikor tini lesz a gyerek...

2009. szept. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos a társadalom ilyen,nem a gyerekekkel van baj,hanem a szülőkkel. Vegyünk példának egy bevásárlást,nem látsz olyan gyereket(vagy csak ritkán) aki ne kapna valamit. Mi csak úgy ajándékot nagyon ritkán kaptunk(az is lett a kedvenc). Arról nem is beszélve,hogy a 4-5 éves gyerekeknek már semmi újat nem tudsz venni,mert mindenük megvan. Én a saját családomban látom,hogy az anyuka olyat megvetet a gyereknek a nagyszülőkkel,ami elvilge nagyon kellett a gyereknek,aztán nem is tetszett neki. Néha olyan mintha a szülők versenyeznének,hogy az ő gyerekük több mindent megkajon,mint pl. a szomszéd gyereke. Aztán csodálkoznak,hogy nagyobb korában elvárja,hogy mindent megkapjon,amit csak akar. Ami legjobban kiakaszt, egy reklám: A gyerekek azon igyekeznek,hogy hogyan szúrjanak ki az anyukával,hogy minnél piszkosabb legyen a ruha és ne tudja kimosni:(

Szerintem a szülőknek kell okosan értékeket tanítani a gyerekeknek és nem elkényesztetni őket.

26/N

2009. szept. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Itt valaki direkt lepontoz mindenkit:( Nem értem eggyesek miért nem tudják más véleményét is elfogadni... Én mindenkinek plusz pontot adok:)
2009. szept. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

Elmesélek egy sztorit.Angliában élek egy ideje,és van egy angol barátnőm akinek 7 éves lánya van..A kislány egy igaz hisztis ki ha én nem típus.Ha valamit nem kap meg akkor rögtön a földre fekszik és torka szakadtából üvölt,hogy AKAROM!!!Ha az anyja vagy az apja próbál ilyenkor valamit tenni(pl:fel emeli a földről) rögtön teljes erejéből rugdossa a szüleit.Egyik nap éppen tanúja voltam egy ilyen jelenetnek,és erre mondtam a barátnőmnek,hogyha az én lányom lenne,engem nem érdekelne senki itt helyben jól elverném a fenekét,és a fülénél fogva rángatnám haza,de még otthon is kapna tőlem.Hozzá teszem,hogy van egy 17 éves fiam,és elvem az,hogy veréssel nem érünk el semmit,és bizony a ha muszáj,akkor jöhet a fenékre csapás...De Carol csak annyit mondott nekem,hogy már rég megütötte volna ő is a lányát,mert nagyon szégyelli,hogy ilyen,de akkor elveszik tőle a gyámügyesek,és a lánya is tudja,hogy van egy telefonszám(a TV-ben rendszeresen leadják)amit felhívhat ha a szülei bántják..Sajnos a szülő hibája is,hogy ilyen a gyerek,de a legnagyobb hibás a MÉDIA.Megnéztem én is a reklámot,és tényleg mondják,hogyha bajban érzi magát a gyerek hívja a forró vonalat,segítenek neki,mert jogai vannak...Carol barátnőmnek mondtam,hogy én ebben az esetben engedném vigyék,ha már felhívta őket,hogy rossz a család szerinte..nagyon gyorsan rájönnének,hogy mégsem olyan rossz a szülőkkel együtt élni,és akárhová kerülnek,ott csak rosszabb lehet...De ez miatt is a legtöbb fiatal szülő meg van ijedve..

Aki kint él Angliában az tudna mesélni arról,hogy az itteni gyerekek mást se tudnak csinálni csak hisztizni,ordítani,és követelőzni...

2009. szept. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
14:41: megoldás: nem kell TV. Nekünk nincs és a gyerekeink sincsenek "elvadulva", pedig USA-ban élünk, ahol aztán minden van, amiről te is beszámoltál. Ne a TV nevelje a gyereket. Ezen kell változtatni és akkor mindenki élete sokkal jobb lesz. Nem mondom azt, hogy a gyerek a Háború és békét olvassa 7 évesen, de vannak értelmes magazinok, könyvek, amiknek elolvasására kis korban kell rászoktatni és utána nincs ilyen gond. Arról nem beszélve, hogy külföldön élőknek külön hasznos, ha a gyerek olvas magyarul is, mert sokkal jobb lesz a helyesírása.
2009. szept. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

Egyetértek az előttem szólóval. Kiegészíteném:

21 éves tanító szakos anyuka vagyok. Véleményem szerint a média is tettes, a szülő is, de sajnos más felnőttek, pl. tanítók, tanárok.

Egyszerűen egyes felnőttek elvárják, hogy koruk és tudásuk miatt tiszteljék őket a gyerekek. Ez nem helyes. A másikban kortól, tudástól, anyagi helyzettől, fajtól, felekezettől...stb-től függetlenül az EMBERt kell tisztelni.

Míg vannak rasszista nevelők, szülők, tekintélyelvű tanárok, addig lesznek tiszteletlen gyerekek is. Mert amikor már fel tudják mérni, melyek a valódi értékek, nem tisztelik azokat, akik nem tisztelik őket, majd kiábrándulnak és lenéznek mindenkit.

Sokat gondolkoztam már ezen.

Most őszintén, csak a fiatalok tiszteletlenek? Szerintem csak nem mutatják ki sokan az idősebb generációból. Azonban látszik a becsmérlő tekintetekből, hogy "hogy néz ez ki, lila hajjal?" Pedig csak egy önmagát kereső, határait próbálgató tiniről van szó.

Vagy korukkal, tudásukkal takarózva tesznek sértő megjegyzéseket pl. egyetemi tanárok. Illetve egy ilyet ismerek. Lenézi a diákjait első ránézésre. Pedig mi tanulni akarunk/tunk. És ez a lemondás az, amiből gyermekeknél kialakul az általános tiszteletlenség.

Szerintem.

2009. szept. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%
Nyilvánvalóan a társadalom is nagy hatással van az abban élőkre, viszont a gyerek sokmindent otthonról hoz, és következetes neveléssel a gyermeked minden bizonnyal tisztességes felnőtt lesz.
2009. szept. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy mindenki volt kamasz, azokban az időkben is volt ugyan ez, csak akkor nem vettétek észre, mert nem foglalkoztatok vele. Most nem tudom mi ez a nagy felháborodás a mai felnőttekkel, persze mert mindenki szent egyértelmű. Nem csak a diákokban kéne a hibát keresni. Milyen érdekes, hogy pont most ilyen mindenki. Gondolom van rá jó ok. Persze a felnőttek szent kis angyalkák voltak egész életükben. Nekem ezt senki nem fogja beadni, mert hülyeség. Szimplán a diákokon van minden régi sérelem leverve. Nekem ne mondja senki, hogy mi a kötelesség és a jog, mert valószínűleg évekkel ezelőtt a tanár nem üvöltötte le a fejt az embernek mert otthon felejtett valamit, vagy bármi. Persze amikor az ő telefonja megszólal órán és fel is veszi, az nem gond, ja meg ő ehet és ő le sötétezhet és tiszteletlennek nevezhet, közben a saját hibáit nem veszi észre, mert ő már esetleg rég elmúlt 20-30... Ha egy kis időcsere lenne és a mai felnőtt világ ebben a korban élt volna, akkor szerintem mindent megértenének. Például utálom, ha azzal jön valaki "bezzeg az én időmben nem volt tv stb..." Oké, megértjük, d enem nagyon érdekel senkit. Könyörgöm azon sírunk, mi nem volt 20-30 évvel ezelőtt, vagy örülünk annak, hogy most van? Kit érdekel, hogy akkor mi volt? Azt hiszik, hogy az olyan érdekes, közben kit érdekel pl mi nem volt a középkorban? Tegyük össze a kezünket, hogy ma már vannak fejlett dolgok és nem úgy élünk. Ezért halad a világ a korral és minden mással. El kell fogadni igenis és nem máson leverni, hogy jaaaj ez meg az... A gyereke marhára nem fogja izgatni. Jó ez egy kissé túl diákos formára sikerült, az is vagyok egy igazán jó fősulin, de én megértem mi a mai fiatalok érzése a világról. Tessék magunkba nézni, mi is voltunk fiatalok és mi is másképp gondolkodtunk, mint a szülők. Nem kell konzervatív világban élni. Vége annak az időnek. Személy szerint egy időbe mennék vissza csak, és az a Viktoriánus kor a maga szépségével és nem igazán hiányozna semmi elektronikai szerkentyű, de tudomásul veszem, hogy annak a kornak már vége, túl kell lépni és élni a 21. században, ha már ide születtünk. Persze a tiszteletet meg kell adni az idősebbeknek, de ne várja el senki egy gyerektől, hogy tiszteletteljesen bánjon olyan valakivel/kikkel, aki őt lenézi, mert abból nem lesz semmi, csak mélységes utálat és lenézés meg a többi.
2010. febr. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!