Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg szugerálhatom magam a...

Tényleg szugerálhatom magam a boldogságra?

Figyelt kérdés
Azt hallottam (mindenki ezt mondja), hogy aki boldog akar lenni, az az is lesz. Nincs, és nem is volt boldog életem, és kellemes sem. de én úgy érzem, hogy a körtére nem lehet azt mondani, hogy alma. Anyukám is azt mondja, hogy mondjam magamnak, hogy boldog vagyok, és ezt higgyem is el. Nekem ezt nem megy, mert ha ezt "bebeszélem" magamnak, hogy boldog vagyok, akkor eljön egy pillanat, mikor kénytelen, kelletlen is szembesülnöm kell, hogy ez nem így van, és rosszabb lesz sokkal, mint azelőtt, mikor még nem "hazudtam" magamnak. Kérdésem az, hogy ez valóban igazság lenne? Tényleg ösztökélhetném magam, a nem létező boldogságomra? Hogyan lehetséges ez?
2011. okt. 23. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Talald meg onmagad! Szeresd onmagad, es teremsd meg a szeretetet es boldogsagot onmagadban. Ha alkotni vagy teremteni akarsz, azt megtervezed es teszel is erte, tehat szuggeszioval ezt nem fogod elerni, dolgozz meg erte! Mit jelent neked a boldogsag?
2011. okt. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Talán a teljességet, a biztonságot. Hogy tudjam, hogyha kijövök az iskolából, ott áll a párom (aki nincs.) és tudom, hogy csodálatos délutánom lesz. Vagy tudnám, hogy anyuval nem fogunk megint veszekedni, nem kell ettől félnem, ha nem kéne félnem az elutasítástól, a magánytól. Ha több boldog pillanatom lenne. Nem zavar, hogyha vannak rossz dolgok az életemben, hisz mindenkinek van, de az, ha szinte csak az van, az kimerítő, főleg, ha már 7 éven keresztül át tart. Ha lennének dolgok, amelyek kompenzálnák a rosszat, minden jobb lenne...
2011. okt. 23. 14:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem a nem létező boldogságra kell ösztökélhetned magad, hanem megtanulni dolgonak lenni, elfogadni és átérezni ezt a tudatállapotot. A "szugerálást", amire gondolsz, úgy hívják NLP, de ha tényleg sok gondod volt az életben, érdemesebb első körben felkeresni egy pszichológust.
2011. okt. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A pszichológus halott téma...azt inkább hagyjuk. Tapasztalat. :)
2011. okt. 23. 15:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert egyszer beleharaptál egy rohadt almába, még nem jelenti azt, hogy az összes gyümölcs rossz. Például ez is út a boldogsághoz. Sok sikert :)
2011. okt. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. okt. 23. 16:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!