Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvállaljam a keresztszülőséget?

Elvállaljam a keresztszülőséget?

Figyelt kérdés

Nővéremék felkértek, legyek a kisfiuk keresztanyukája. Örülnöm kellene, de van már egy 4 éves fiuk, akinek nem engem válaszottak, mondván: nem túl komoly a kapcsolatom, és nem vagyok házas, valamint nem vagyok megkeresztelve.

Azóta is együtt vagyok a barátommal, 6 éve,de szintén nem vagyok házas...

nagyon rosszul esett annak idején ez a jelentéktelen indok, azért sem értem most miért kértek fel.

azt még fontos tudni, hogy nővérem elég nehéz eset, lobbanékony- sokszor megbántott már a múltban, ezért is félek elkötelezni magam! A gyerekeket nagyon szeretem, de fáj, hogy 4 évvel ezelőtt az első szülött kisfiúnál nem ismerte el az én kapcsolatom komolyságát, ami azóta is tart...


2018. nov. 22. 00:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
73%
Ebből a kérdésből is nagy gondot csinálsz kérdező. Pedig nincs gond, és hamar le is zárható vita nélkül. Ahogy előttem is írták. Nem vagy megkeresztelve, így te nem lehetsz keresztszülő. Hacsak nem vállalod, hogy gyorsan megkereszteljen téged is a pap. Így előbb magadnak kell keresned egy keresztszülőt. De gondolom erre se energiád, se időd nem lesz. Szóval mi a kérdés? Mert te keresztszülő nem lehetsz
2018. nov. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
40%
Ha magad se tartod be a vallás szabályait, akkor hogy akarod megígérni, hogy a gyerek vallási nevelésében segítesz? Nem a nővéred nem ismeri el a kapcsolatod komolyságát, hanem az egyház. Nemcsak meg kéne, hogy legyél keresztelve ahhoz, hogy keresztanya legyél, de élettársi kapcsolatban se szabad élned. Ateistaként is utálom az ilyen facebookon villogó műkeresztényeket.
2018. nov. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!