Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvállaljam így a keresztszülő...

Nikuska43364 kérdése:

Elvállaljam így a keresztszülőséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég érdekes helyzetbe kerültem, és nem tudom hogyan oldhatnám meg úgy, hogy mindenkinek jó legyen.

A lényeg: van egy barátnőm, akivel több mint 10 éve ismerjük egymást. Mindig is azt beszéltük, hogy ha bármelyikünknek gyereke lesz, akkor a másikunk lesz a keresztanya. Idén nyáron jött a fordulópont, a barátnőm terhes lett. És automatikusan úgy volt vele ő is meg a párja is, hogy már csak egy keresztapát kell mellém keresni. És én rájuk is hagytam, hiszen nagyon régóta vártam már arra, hogy valakinek egy ilyen fontos szerepet töltsek be az életében. Nagyon szívesen lennék keresztanya. A barátnőm mindig azt mondogatja, hogy nagyon jó példakép leszek a születendő kisfiának. Együtt járunk vásárolni a kicsinek, és amiben tudom támogatom már őt most is.

De sajnos pár héttel ezelőtt megváltozott néhány dolog az életemben. Úgy néz ki pár éven belül (a továbbtanulás miatt) nagyon messzire kell költöznöm tőlük. Hiába szeretnék a keresztanyja lenni a kicsinek, félek, hogy nem tudnék annyit vele és a barátnőmmel lenni amennyit kellene, és csak eltávolodnék tőlük. Ezt azért sem szeretném, mert az én keresztanyámmal nagyon jó a kapcsolatom, heti szinten találkozunk, segít nekem, és én is ilyen jó keresztszülő szeretnék lenni. Mit tehetnék? Előre is köszönöm a válaszokat!

(L/21)



2014. nov. 12. 00:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Butasag amit irsz,mar bocsi mert, par ev mulva lehet elkereulsz messzire akkar kulfoldre, most errol csak annyit hogy lehet es nem biztos!

tamogatni 1keresztgyereket a tavolbol is lehet!

En is kulfoldon elek es van 1 keresztlanyom aki most 4 eves, es szeret engemet nagyon is sot imadjuk egymast igaz ritkan talizunk de van net camera telefon es minden nap beszelunk. Szulinap gyereknap unnepek...stb... hanem vagyok otthol akkor is kuldok neki ajandekot vagy penzt es amire vagyak azt meg tudja alltalam is kapni. Most nyaron jon ki hozzam a kereszt.l. es mar nagyon varjuk😊

2014. nov. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is butaság, amit írsz. Garancia semmire nincs. A keresztlányod/fiad is elköltözhet, ha felnő. Az én keresztmamám Anyu régi barátnője. Nme lakunk már egy városban, de tartjuk a kapcsolatot, és nagyon örülök neki, hogy ő a keresztmamám.
2014. nov. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy keresztgyereked van, még nem kell vele összenőni. Lehet nem találkoztok minden nap, de viheted nyaralni, gondolom az együtt töltött idő minőségibb lesz, mintha folyton közel lennétek egymáshoz. Az is lehet, hogy visszajössz valamikor, az is lehet, hogy pont te fogod egyengetni az útját, mikor ő akar "nagyon messzire" költözni.. azt, aki folyton a gyerek mellett van, és hozzá igazítja az életét, anyának hívják, nem keresztanyának:)
2014. nov. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Túlspilázod a keresztszülőséget
2014. nov. 12. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
21 vagyok, a keresztanyám a születésem óta 400km-re lakik tőlem, és évente max 2x látom, de nagyon szeretem. Nem a távolságon múlik.
2014. nov. 12. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!