Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvállaljam a keresztszülőséget?

Elvállaljam a keresztszülőséget?

Figyelt kérdés

Nővéremék felkértek, legyek a kisfiuk keresztanyukája. Örülnöm kellene, de van már egy 4 éves fiuk, akinek nem engem válaszottak, mondván: nem túl komoly a kapcsolatom, és nem vagyok házas, valamint nem vagyok megkeresztelve.

Azóta is együtt vagyok a barátommal, 6 éve,de szintén nem vagyok házas...

nagyon rosszul esett annak idején ez a jelentéktelen indok, azért sem értem most miért kértek fel.

azt még fontos tudni, hogy nővérem elég nehéz eset, lobbanékony- sokszor megbántott már a múltban, ezért is félek elkötelezni magam! A gyerekeket nagyon szeretem, de fáj, hogy 4 évvel ezelőtt az első szülött kisfiúnál nem ismerte el az én kapcsolatom komolyságát, ami azóta is tart...


2018. nov. 22. 00:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

Ne vállald el mert eleve rossz a kapcsolat a növéreddel ha lenéz mert csak párod van nem vagy hzas csak boldog,nem v megkeresztelve stb,mi értelme ezt eröltetni,amugy nem olyan rég épp a nővéred kérdezett itt h milyen keresztzanya lenne egy vadházsságos léha stb nő...

Nekem daganatosként elég sok időm van gyakorizni ,a memoriám meg mint egy elefánté. Szóval vagy kamu a kérdés v a nővéred eléggé utál téged.. :o

2018. nov. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Mindenki hibázik, lehet hogy akkor még nem bízott elégé benned vagy nem tudom, elvégre felnőtt nő vagy döntsd el,kérdezd meg a barátodat is hogy ő mit gondol?

Mérlegeld a dolgokat.

2018. nov. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Andizsuzsi ***** válasza:
91%
Mondjuk az, hogy nem vagy megkeresztelve eleve kizárja, hogy keresztszülő legyél.
2018. nov. 22. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Az első egy rosszindulatú, megkeseredett ember, ne hallgass rá. Én a másik oldalon állok: 3 gyerekünk van és egy barátunkat választottuk keresztszülőnek tesóm helyett. Az indok az volt, hogy közöttünk is sok volt a feszültség, valahol mind a kettőnknek megvolt a magunk igaza, de nekem mégis nagyon rosszul esett, hogy szülés előtt 1 hónappal ordibált velem és nagyon csúnyán beszélt, utána is nagyon keveset találkoztunk. Nem éreztem azt, hogy ő alkalmas lenne. Eltelt jó pár év és mind a ketten változtunk, sokkal jobb lett a kapcsolatunk. Ezért kértük meg harmadikként és örömmel elfogadta. Szerintem ha félre tudjátok tenni a sérelmeket, akkor egy jó irányt vehet a kapcsolat. Ha nem, akkor ezen már egyre nehezebb lesz változtatni.
2018. nov. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

Én nem vállaltam el, igaz engem nem is kérdeztek csak úgy rámsütötték, hogy keresztanyu. Folyton így hívott a gyerek előtt a tesóm de megkértem, hogy hagyjuk ezt, szólítson nyugodtan a nevemen. Nekem nincs párom, a gyerek nincs megkeresztelve, szóval ha nagyon ragaszkodunk a papírformához akkor egyik fél részéről sem teljesültek a feltételek.

Emellett nem is vagyunk jóban, nem is beszélünk. Évente 1x elmondja mit vegyek a gyereknek karácsonyra és ennyi - neki másra nem is kellett a keresztszülő csak arra, hogy kapjon valahonnan ajándékot a gyerek.

Értelmét sem látom ennek a "státusznak", kicsit erőltetett.

2018. nov. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13%
Na, megjött a nagy majdénmegmondom gyerekautomata a sok eszével. Jó szórakozást.
2018. nov. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%
Én nem vállalnám el. Akkor már 2 éve együtt voltatok a barátoddal, nem futó kapcsolatról volt szó. 6 év után mondjuk nem tudom mire vártok házasság terén, de a ti dolgotok. Ha akkor nem volt komoly akkor ennyi erővel most sem az.
2018. nov. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Én más okból nem vállalnám a helyedben. Ez egy vallásos rituálé, ahol arra teszel fogadalmat, hogy biztosítod a gyerek keresztény szellemben való nevelkedését... miközben még keresztény sem vagy. Értem én, hogy népszokás lett és gondolom a nővéred se gondolja komolyabban a vallást, mint te, de azért na. Én nem tennék egy fogadalmat, amit tudom, hogy nem tudnék és nem is akarnék betartani.
2018. nov. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem vagy megkeresztelve, akkor eleve nem lehetsz keresztszülő, így innentől bármi máson felesleges gondolkodni.

Hivatalosan még a felekezetnek is stimmelnie kell. Nálunk páromék családja református, a kislány görög katolikus lett (a nagytesó is az, ő még apai nyomásra volt, de anyuka most szerette volna, hogy a két lány ugyanúgy nevelkedjen). Mivel párom is ref., így csak azért lehettünk keresztszülők, mert én katolikus vagyok. Mondjuk én római, de hiába szóltam az anyukának, neki kimaradt ez az információ. A keresztelőn kérdezett rá a pap, nézett is csúnyán, hogy nem erről volt szó, de volt annyira jó fej, hogy nem mondta azt, hogy sztornó az egész. :)

2018. nov. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%
Nincs mit elvállalnod. Nem vagy keresztény, ezért nem lehetsz keresztszülő. Kb. annyi értelme lenne, mint pakisztáni mecsetben házasodni a pároddal. Oda is pont ugyanannyira tartoznál mint egy katolikus templomba.
2018. nov. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!