Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zsebpénz kérdés, szerintetek...

Zsebpénz kérdés, szerintetek hogyan lenne jó?

Figyelt kérdés

Van a rokonságunkban egy család, apuka egyedül neveli a két gyerekét. Most 13 és 14 évesek, fiú és lány. Pár dolgot megbeszélünk, néha kérdez (ő, mármint az apuka az unokatestvérem). Most nemrég mondta, hogy úgy szokta, hogy konkrétan zsebpénzt nem ad a gyerekeinek. Viszont ha ad pénzt a felesége családja (felesége meghalt 4 éve), akkor azt egy az egybe a gyerekeknek adja. Tehát pl. feleség apukája vagy feleség testvére ad neki (apukának) mondjuk 30-30 ezer forintot, van, hogy többet is, („költsd a gyerekekre”), akkor ő ezt odaadja a két gyereknek. És most kérdezte tőlem, hogy szerintem így helyes-e.

Már csak mert elbizonytalanodott, ugyanis a fiú (ő a 13 éves), rakja egy borítékba, (gyűjti, ami rendben is lenne), és mozijegytől kólán át mindenre tőle kér pénzt továbbra is. A lány pedig a másik véglet, baromságokra szórja el egy hét alatt, olyankor a fél osztály a barátnője, cukrászdáznak, fizeti a többiekét is.

Nehéz tanácsot adnom, bár én nem helyeslem, ahogy csinálja. Egyrészt egyik gyereknél sem tölti be így a zsebpénz funkcióját a kapott pénz. Másrészt szerintem azt a pénzt apuka kapja a meghalt feleség családjától, hogy NEKI megkönnyítsék vele a gyerekek eltartását. (Viszont hülyeséget sem szeretnék neki mondani, nekem nincs gyerekem.)

Mi a véleményetek erről a pénz dologról így?



2018. nov. 12. 13:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó végletes a szitu. Mi nem adunk zsebpénzt mégis kb.200ezre mindettőnek van névnapból, szülinapból ilyesmi. A mindennapi "kivánságaikat" álljuk a normális szinten (kólát nem víz helyett isznak pl.), de ha valami "nagyobbat" szeretnének azt intézik a sajá lóvéból. Biciklit, Xboxot + hozzá cuccot stb. maguknak veszik.
2018. nov. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

heti zsebpénzt kapnak

2. osztálytól -8.ig

középsuliban havi zsebpénz van

2018. nov. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha megteheti, akkor szerintem tegye bakba a pénzt, de ettől függetlenül én adnék valamennyi rendszeres zsebpénzt, vagy abból, amit a rokonok adnak, vagy azon felül.
2018. nov. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!