Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok szülő...

Miért van az, hogy sok szülő nem enged meg semmit a gyerekének?

Figyelt kérdés

Tegyük fel van egy család. A gyerek 14-17 év között van és jó tanuló, nem beszél vissza, ha lehet ilyet mondani pedáns gyerek, a szülei mégse engedik egész nyáron sehova, nem bíznak benne, pedig csak egy szimpla délutáni barátnőzésről lenne szó, vagy pizza vagy fagyi, akármi, de legkésőbb 9-re szónélkül hazaérne, még se engedik. Én nem vagyok ilyen helyzetbe, de sok helyen látom,hogy a szülők egyszerűen sehova nem engedik a gyereket! Ők nem voltak fiatalok? Vagy elkövettek valami olyat, amit nem akarják,hogy a gyerek is megtegyen? Én nem értem, itt a nyár, fiatalok, most kéne élni, bulizni, barátkozni és nem 30 évesen mikor már ott lesz a gyerek. Ha pedig otthonról hozták ezt a szokást, akkor se értem, ha nekik is rossz volt gyerekkorukba miért akarják,hogy a gyereküknek is rossz legyen? Komolyan szomorú, hogy sok szülő nem ad teret a gyereknek.

22/N


2010. jún. 25. 11:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én 16 éves vagyok és így mondom azt, hogy néha megértem a szüleimet. Barátnőmbe és a barátjába este 7-kor kötöttek bele, de úgy, hogy a barátját meg is verték alaposan, holott normálisak, nem adtak rá okot. Egyik 18 éves, rendes ismerősömet megerőszakolták. Ezek után én megértem, hogy miért nem engednek el szívesen este.
2010. jún. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem sok szülőnek nincs pénze ilyesmire. A gyerek ha elmegy itthonról a haverokkal, az nálunk minimum 1 ezres alkalmanként, ha mondjuk moziba megy, akkor 2. Az én fiam viszonylag gyakran szervez programokat (strand, bowling, stb.) a barátokkal. Mindenhol van belépő, útiköltség, stb. Úgy nem engedem el a gyerekemet, hogy ne tudjon egy fagyit venni magának, vagy meginni egy üdítőt valahol ha úgy adódik. Kb. ilyenformán havi 20.000 Ft-ot elszórakozik. Én nem sajnálom tőle, mindenhova elmehet amíg betartja a játékszabályokat. DE, nagyon sok szülőnek erre nem telik, mert örülnek ha ruházni tudják a gyereket és akkor még zsebpénzt nem is kapott. Mindenesetre bárhová megy a gyerek, ahhoz pénz kell, erre is gondoljatok.
2010. jún. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Első: az este 9-et nem úgy értem, hogy délután az még, hanem pl. délután kimegy, 9-re viszont hazaérne. Én sem az utcán nevelkedtem, de anyukám felfogta, hogy kell a tér, és simán kiengedett 6-tól 9-ig a barátnőimmel csavarogni vagy fagyizni. Tényleg az arany középút kell,mert az se normális, ha egy gyerek éjjel-nappal otthon kuksol, az se normális, ha csak az utcán van. Köszönöm a válaszokat.
2010. jún. 25. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!