Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eddig azt furcsálták hogy nem...

Eddig azt furcsálták hogy nem vagyok vega, most meg szinte kitagadnak hogy az lettem?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. Nagyon állatszerető, de kb az egèsz csalàd az. De én a legjobban. Sokat önk
2018. okt. 25. 20:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
37%
Mondom, hogy gyerekes vagy..:) és én jókat nevetek rajtad...komolyan.. szerinted a piros vagy zöldektől hasznos egy válasz? Hiszen neked csakis az a válasz hasznos amit te magad is gondolsz. Mindegy ki mit ír. Csak az a jó amiben váll veregetve helyeselnek téged.
2018. okt. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
17%
Ahogy olvasom a kommentjeidet, én is kitagadnálak mint a huzat!
2018. okt. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
30%
Inkább a személyiség és ki ha én nem bicska nyitogato stilusod lehet a kitagadás mögött gondolom a kedves szüleidet is kioktatod miss vegahercegnő aki azért sminkel és gyogyszert szed....
2018. okt. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
67%

Ne keverjétek már a dolgokat.


A vega húst nem eszik.

A vegán az, aki minden állati eredetű dolgot elutasít: hús, tej, méz, olyan termékek, amiket állatokat teszteltek...


De hogy a kérdésre is válaszoljak: miért nem kérdezed meg nyíltan? Figyeljetek, eddig ez volt a kérdésetek, akkor miért baj, hogy vega lettem?

2018. okt. 26. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
76%
9: A gyomrunk pont ne olyan, mint egy húsevőé, az rövid, egyenes, a miénk rendkívül tekervényes. A fogunk sem, az meg mindenevő, de nem olyan mint a mindenevő medvéé, hanem mint a mindenevő majomé. Amelyik főként növényi étrenden él.
2018. okt. 26. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
60%

Ahogy a válaszokból is látszik, a többségnek fogalma sincs, mi a különbség aközött, hogy valaki vega vagy vegán. Mostanában az utóbbiról hallani nagyon sokat állatvédői körökben (is), meg divatos diéta stb... És hát minden rosszindulat nélkül, némelyik vegán tényleg olyan, mintha vallási szektába lépett volna be, szabályosan térít, és aki nem fogadja el az elveit, az nem ember, undorító, stb... Itt is láthattál már olyan válaszokat, hogy "ha olyan nagy állatvédő lennél vegán lennél és nem vega". Ennél csak rosszabbak vannak.


Szóval, szerintem a szüleid is azt hiszik, hogy az utóbbi, vegán típusba fogsz tartozni, és ha bekerülsz esetleg egy ilyen fanatikus közösségbe, akkor már csak egy lépés, hogy te is ilyen legyél. A szüleid ettől tartanak.


Menj haza nyugodtan. Persze, a haszonállatok azért vannak, hogy együk őket, tényleg ezért tartja őket az ember (most a körülményektől meg az állatnak is lelke van és kizsákmányoljuk, mert ő boldogan bégetni akar a mezőn maszlagtól tekintsünk el, az megint vérvegán) - de ettől függetlenül te nem vagy köteles húst enni. Elmondod, hogy tejet-tojást ugyanúgy eszel, tehát nem elvakult állatvédelemről van szó, egyszerűen idáig is kevés húst ettél, és most nem esik jól egyáltalán. Pont. Ennél mélyebben kár belemenni, bármilyen elvből is döntöttél így. Oké, ők esznek húst, hát egyenek, te meg nem eszel, fogadják el, cserébe te nem "hittérítesz" otthon (bár a kérdésedből nem tűnt úgy, hogy ez lenne a terv :D).

2018. okt. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én is vega vagyok, nálam megszokták. Kiakarnak tagadni? Tegyék. Te döntésed hogy mit eszem meg, nit nem eszel meg, szerintem nekik ebbe nincs nagyon beleszólásuk.
2018. okt. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!