Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eddig azt furcsálták hogy nem...

Eddig azt furcsálták hogy nem vagyok vega, most meg szinte kitagadnak hogy az lettem?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. Nagyon állatszerető, de kb az egèsz csalàd az. De én a legjobban. Sokat önk
2018. okt. 25. 20:39
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Bocsánat, véletlenül elküldtem.

Szóval sokat önkénteskedtem menhelye, a kutyát is befogadott kutya, állatorvosi asszisztens a szakmám plusz most tanulok patikusnak. Állatos helyen dolgozom. Kb jobban szeretem az állatokat mint az embereket.


A családom egész életemben azt furcsálta hogy nem vagyok vega hiszen annyira szeretem őket.


Most vega lettem. Tejet tojást fogyasztok, húst nem eszem (eddig is csak csirkét vagy pulykát ettem), zsírral nem főzök. Ès az egész családom megbolondult. Pont most utaztunk haza párommal szülinap miatt, és kb ki akart tagadni a családom mikor mondtam hogy nem eszem húst. Teljesen kiakadtak hogy az állatok azért vannak hogy együk őket blabla.


Kivagyok nagyon. Mit tehetek? Ne menjek haza ünnepségekre vagy mi?

2018. okt. 25. 20:45
 2/17 anonim ***** válasza:
31%
Én is nagyon állatszerető vagyok. Állatorvos mellett dolgozom, de a kedvenc ételem akkor is a csirke.
2018. okt. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
20%
Amúgy, hogy állsz a sminkkel? Bizonyos gyógyszerekkel? Van egy kedves barátnőm aki biológus. Munkája révén állatkísérletekkel is foglalkoznak. Ő mesélte, hogy sok gyógyszer, smink mind állatkísérlet eredménye..Ezekkel hogy állsz?
2018. okt. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Smimkelni nem szoktam, csak ha muszáj, nagy alkalmakkor pl esküvő, nagy cèges karácsonyi buli...

Van egy betegségem, arra muszáj gyógyszert "szednem" ha nem akarok kinyiffanni.


És igen, tudom milyen állatkísérletek vannak. Viszont mivel baromira nem a kérdèsre válaszoltál, megy a piros.

2018. okt. 25. 20:54
 5/17 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Magyarázd el nekik, hogy ugyanúgy be lehet vinni a fehérjét növényekből is, és nyugtasd meg őket, hogy teljesen egészséges az új táplálkozásod. Lehet, hogy ők ezt nem tudják még, régen én se tudtam. Ha ennyire szereted az állatokat, érdemes lenne megfontolni, hogy állatkísérletmentes kozmetikumokat vegyél, illetve állati összetevőktől menteseket. Nagyon nagy gratuláció amúgy!


Üdv.


-egy vegán-

2018. okt. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

Ha most először mész haza vegaként, lehet attól félnek hogy átmész "vérvegába".

Annyit leírnál még kérlek hogy mennyire húsevő a családod?

2018. okt. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
30%
Van itt más is nem csak a nem eszem hust,,ezért senkit nem tagadnak ki állatszerető normális családbol.. Ha én szeretem a brokkolit de a fiam nem tagadjam ki? Biztos h van itt előzmény más is..
2018. okt. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%
Nézz utána pontosan a növényi táplálkozás előnyeinek-hárányainak, hogy legyenek érveid megvédeni magadat, illetve megnyugtatni őket! Ha már ezen túlvagytok, biztosan meg fognak nyugodni. Régen én is sok hülyeséget gondoltam a vegákról, és mindegyiket lebeszéltem volna erről, de azért mert nem voltam tisztában a dolgokkal. Amúgy nem hiszem, hogy valóban kitagadnának, szerintem csak rád akarnak ijeszteni, hogy lebeszéljenek erről, de ha konkrét érvekkel megvéded magadat, és látják, hogy komolyan gondolod, és hiszel benne, akkor nem fognak kitagadni! Ez csak egy első felindulás lehetett.
2018. okt. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
23%

Nem menj haza ünnepségre. Ne egyél húst, és ne kritizáld a családodat mert ők állatbarátként húsevők.

Ugyanis a vegák egyik nagy hibájuk, hogy görcsösen ráakarják erőltetni a vegát másokra is.

Az evolúció minket embereket húsevésre programozott be. A fogunk, gyomrunk is ezt a célt szolgálja. Ha vega életmód jutott volna nekünk, akkor olyan gyomrunk lenne mint a kérődző állatoknak.

Nekem nincs bajom a vegákkal, csak ne erőltessék, és ne hisztizzenek, hogy "jaj a család nem fogadja el"


Ahogy előttem is írták. Más is van a háttérben, hiszen senki nem tagadja ki a gyerekét mert brokkolit eszik répával..

Elég gyerekes lehetsz 21 évesen..( kaptál egy pirosat...óóó istenem)

2018. okt. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

6 normàl húsevők, a kaja mindig valami hús+köret


9 miért vagyok gyerekes a piros miatt? Azért vannak azok a kezek hogy értékeljük màs vàlaszàt. Èn legalàbb megmondom hogyha lepontozok valakit,nem a többi vàlaszolóra fogom.

2018. okt. 25. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!