Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg engednétek a PS3-at 4...

Meg engednétek a PS3-at 4 égészes bizonyítvánnyal?

Figyelt kérdés
Olyanoktol kérnék választ akik szülők :) A fiamnak 4 egészes lett az év végi átlaga . Most eszébe jutott hogy ő sajátpénzböl venni akar egy Playstation 3-at ti engednétek neki ?? Az év végi bizonyítványában volt 3 db hármas a többi mind 4-5 !!! Válaszokat várok :D
2010. jún. 23. 23:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
32%

Bocs, az a saját pénze, hadd arra költse már amire akarja. Ráadásul a 4-es az egy jó jegy, de mint mondtam ez nem áll összefüggésben a tanulással és szerintem nagyon ocsmány dolog beleszólni mire költi a saját pénzét.


A másik dolog,hogy bele lehet "szeretni" nagyon ezekbe a kütyükbe (számítógép, PS3, PSP), nem ajánlom egy gyereknek sem. Vegyél neki egy horgászbotot a jó bizonyítványáért (ne az ő pénzén, hanem a tiéden), menjetek el párszor horgászni lehetőleg jó helyre, és meglátod vesz magának horgászcuccot a pénzén. Ezerszer egészségesebb hobbi.

2010. jún. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
62%

Ismerős 2-3ra érettségizett és kap egy nagy BMV-t

És nem saját pénzből veszi...

2010. jún. 24. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
53%

23:37 én írtam fentebb, hogy nincs tévénk, gyerek sincs még ugyan ....de több mint 3 év alatt, mióta nem nézünk tévét nem is hiányzik, és nem szeretnénk változtatni ezen, akkor sem, ha gyerek lesz...ugyanis a tévé nem egy alapvető dolog, a gyereknek (felnőttnek se) semmi szüksége a Barátok köztre, az Izaúrára és a Maunika sóra....egy gyereket nem a tévének kell nevelnie...a természetfilmekről, filmekről persze nem mondtunk le, néha letöltünk pár filmet, dokumentumfilmet....ráadásul rengeteg áramköltséget és az előfizetési díjat is megspóroljuk



és bébisintérkedtem régebben olyan családnál, ahol csak ellenőrzött tévénézés volt és dvd néha...a gyerekek fantáziája döbbenetes különbségeket mutatott a kortársaikhoz képest, mesélt talált ki a 8 és a 3 éves is, együtt leültek rajzolni és képekbe foglalták a közösen kitalált mesét, majd megépítették a díszleteket és el is játszották....a tévé nem alapvető létszükséglet ;)

2010. jún. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Ha az volt a megállapodás, hogy jó bizonyítvánnyal megveheti, akkor igen. Kérdés, hogy mennyire kattan rá.
2010. jún. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
11%

Nalunk is hol volt tv, hol nem, csak neha neztem(bar akkor felugyelet nelkul) es sokkal jobb igy. Igy van mire emlekeznem a gyerekkorombol, a kozos turazasokra, biciklizesre, "bandazasra" a baratokkal, es nem arra, hogy mi volt az izaura 375. reszeben. Most 17 vagyok, csak dokumentumfilmeket(discovery kulonbozo fajtai, doq, tv paprika:)) nezek, illetve sorozatot neha, de azt is gepen. Sokkal jobb igy, a barataim tobbsege rohan haza este kilencre, mert kulonben lemarad a kedvenc sorozatarol, ehhez igazitja a napjait. Ez nevetseges, nem a tv-hez kene igazitanom a napomat, hanem a tv nezest a napomhoz!

Kicsit eltertem a tematol, bocsi:D Szoval szerintem a 4 egeszes bizonyitvany nem tul jo, sot, de ettol fuggetlenul megengednem, hogy azt csinaljon a sajat penzevel, amit akar. O se szol bele abba, hogy te mit csinalsz a penzeddel, nem? Akkor te se tedd:) Bar en, ha az atlaghoz kotnem a ps3-at akkor nem potolnam ki, mert ez az atlag nem olyan, hogy jutalmazni kelljen. Egyebkent, ha atlagtol fuggetlen, akkor szerintem meg ki is potolnam:)

17/L

2010. jún. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem a gép, meg a TV előtt kéne tespedni a gyereknek, hanem a szabad levegőn kéne sportolnia, játszania a barátaival. Saját pénzből amúgy miért ne vehetné meg? Persze, én kikötném, hogy mennyi időt tölthet el vele, és ösztönözném a szabadtéri dolgokra.
2010. jún. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szülő, (gyerek sem) nem tudom a többiek azok-e. Én megengedném. Mondjuk szerintem az a jó, ha nincs külön tévé, meg saját szobába playstation, nekünk se volt annak idején, pedig megengedhettük volna magunkak, sőt a szüleim is megengedték volna már középiskolás korunkban ha akartunk volna. Legyen a nappaliban, és akkor együtt is tudtok játszani, meg nem fogja egész nap azt nyúzni.

Nem írtad hány éves, de ha kisebb figyelj oda milyenek a játékok, mert tényleg hasznos rajtuk a korhatár jelzés, én felnőtt fejjel sem nézném némelyik 18+ -at. viszont vannak nagyon jók is, amiket együtt lehet játszani és még lehet te is élvezni fogod.

2010. jún. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem örülnék neki, de ha mindenáron ezt akarja, és főleg ha ő gyűjtötte rá a pénzt, én megengedném. Legfeljebb megállapodnék vele, hogy naponta x időnél többet nem játszhat vele (elmagyaráznám neki, milyen káros a családi, baráti kapcsolatokra nézve, ha valaki ennek rabja), de hetente lehetne egy nap, amikor többet játszhat rajta, amennyit akar. Szóval megpróbálnám kordában tartani. Ja és jobb tanulásra ösztönözném, mert egy általános iskolás gyereknek nem egy jó bizonyítvány ez - mi lesz később?
2010. jún. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Hány éves a fiad?
2010. jún. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A nevelés az nem tiltás, hanem irányítás. És nem öncélú! Nem írhatod elő, hogy a gyerek csak lúdtollal írhat, mert a filctoll veszélyes, ráadásul nem fér bele a te erkölcsi nézeteidbe. Neked kell megtanítani, hogyan használhatja. És akkor nem kell már féltened. Bár szerintem te nem a gyereket félted. Hanem az elmaradott elveidet. A TV felügyelettel taneszköz. Persze ha nincs, nem kell neked vele foglalkoznod.

2010. jún. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!