Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom a családom, egy boldog...

Utálom a családom, egy boldog pillanatom se volt velük, most mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy kb. A barátaimon kívül nincs senkim, ők is sokkal közelebb állnak hozzám, mint a családom.... nem lehet velük megbeszélni semmit, ha apámnak mondanék valamit, akkor vagy kiröhög vagy hetekig/hónapokig azzal kötekedik (ez a jobb eset, mert van hogy random kigondol rólam dolgokat és azzal bánt), miatta már évek óta egy szabadnapom se volt (persze segítek ha kell, de kollégiumban lakok és hétvégén nem lehet ott maradni, ezért amikor hazamegyek hulla fáradtan, mehetek is dolgozni az egyetlen szabadnapomon az egyetlen faluba amit utálok), nincs miatta semmi magánéletem, látja hogy utálom, de ettől még elráncigál és ha megemlítem hogy egyszer kihagynám, meg van sértődve és annyira le szokott hordani, hogy fiú létemre sírok, ilyenkor meg elkezdi, hogy bőgjél mint egy sz#ros, szinte rendszeresen lenéz engem, egy önálló döntésem nem lehet mellette (elrángat templomba, pont abba az egy iskolába iratott be anyámmal, amibe könyörögtem, hogy ne ls most azt is meg akarja mondani, hogy hova menjek fősulira), ha felhozom, hogy hova mennék fősulira, akkor is cirkuszol, egyetlen munka van amit életemben szerettem volna csinálni, de amikor felhozom, leszokott hülyézni, meg néha csak úgy lebalf#szozik.

Anyám se különb, nem is szól hogy segítsek neki, aztán szalad apámhoz, és megint én vagyok a hibás, vagy ha felhozom hogy mit szeretnék, elküld a pi+#ába és lehülyéz 😢

A nagyszüleim szintén belegázolnak a lelkembe, de ők legalább kevésszer.

Egy ideig gondolkodtam az öngyilkosságon is, de abból hála istennek "kigyógyultam", engem már egyedül csak az érdekel, hogy bírjam ki ezt a néhány hónapot érettségiig és menjek el innen, meg nevet is változtatnék 😢 de addig mit tehetnék? 😭😭😭


Ha esetleg a valamit még szeretnetétek tudni, vagy esetleg vállalnátok hogy egy kicsit beszélhetnénk, nyugodtan írjatok, előre is köszi. 😞


2018. okt. 6. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
hát, ha eddig kibírtad akkor az a pár hónap menni fog.
2018. okt. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%
Ird csak ki magadbol a bánatod ,ki kell bírnod more
2018. okt. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bird ki 18 ig utána nem vihetnek haza,én 15 éve megszakitottam a kapcsolatot a családommal,férjem 27 éve. Sokkal jobb nélkülük,kitartás.
2018. okt. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Azt teheted hogy kiállsz a vélemyényed mellet továbbtanulás, és más téren is, hacsak a jövőben nem akarsz olyan munkát végezni amit gyűlölsz,és csak azért csinálod mert belekényszerítettek, mert így az egész egy kín szenvedés lesz.Ami által újabb okot adhatsz magadnak a jövőben hogy utáld az életedet, mert a szüleidre hallgattál. És még annyit tehetsz, hogy amíg nem tudsz elköltözni és külön életet kezdeni, addig a lehető legjobban lecsökkented a velük való kapcsolatot(egyenlőre megszakítani nyílván nem fogod tudni), és megpróbálod egyedül, vagy a tőlük kapott legkevesebb segítséggel megvalósítani azokat a terveidet az életben amik a tieidé, és nem a szüleidé. Ja és a "szüleid, nagyszüleid" beszólásait, megjegyzéseit hagyd figyelmen kívül és ne foglalkozz velük,mert attól se több, se kevesebb nem leszel. Attól függetlenül hogy azt éreztetik veled hogy nem vagy elég jó,az nem jelenti azt hogy igazuk van.. Kitartást, és kívánom hogy sikerüljön megvalósítani az álmaidat. :)
2018. okt. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem úszítottad rá a gyámosokat, már kibírod.


Nincs valami haver, akihez költözhetsz 18 éves korod esetén? Akkor már nincs joguk haza hurcolni.

2018. okt. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*után
2018. okt. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!