Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én vagyok fehér holló?

Csak én vagyok fehér holló?

Figyelt kérdés
Vagy más nő is húzza még anyagilag az igát a családban? Már 3 éve nem tudok egy fillért sem félretenni. Nem veszek magamnak semmit. Olyan szinten nem, hogy új ruhám sem volt 5 éve. Ha veszek valamit, akkor az kizárólag turi, vagy kínai. Ha valami 2000 Ft-ba kerül, már sajnálom magamra költeni. A rezsit és minden más napi költséget, bevásárlást én fizetek. Nyaralásokat, nem várt költségeket.. azért, hogy a párom ne menjen még jobban mínuszba. Ő 1 éve dolgozik újra, előtte majdnem 1 évig munkanélküli volt, nulla jövedelemmel, nulla munkanélküli segéllyel. Most, hogy 1 éve van állása, mégis még 85%-ban én fizetek mindent. Az ő fizujából egy kölcsön megy + egy gyerektartás. El is viszi több, mint a felét neki. Tegnap, mikor kiderült, hogy megint elment az összes fizetésem (azért, mert évek óta az ő számláját kímélem, hogy ne menjen még jobban mínuszba), kicsit kiakadtam. Torkig vagyok ezzel. Máshonnan pénzt nem jön be. Csak a fizetéseink. Kölcsönt nem akarunk felvenni már, alig várjuk, hogy lejárjon az eddigi. Szerintetek nem kéne mindent megtennie, hogy egy nőt ne hozzon ilyen helyzetbe? Vagy ez így normális? Úgy érzem, hogy ilyen helyetben vagy valamit ki kéne találnia (új mhelyet keresni, mert ez a pénz nem elég). Nagyon nagy a teher rajtam és kilátástalan az egész. Folyton azon cidrizek, hogy mit hogy tudok kifiezetni. Van még valaki ilyen helyzetben?
2010. jún. 22. 17:52
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

18:28: beszéltem vele..már írtam. Igen, magamra rángattam a gatyót. ..és úgy néz ki szerinte jól áll nekem a gatyó.


18:31: Azért azok a nyarlások Balatont jelentik és arra igy úgy kuporgattam össze idén és tavaly azt azt 50-60 ezer forintot. Erről beszélek, hogy ezért nem veszek magamnak semmit. A gyerekek miatt, legalább 1 hét nyaralást ki szoktam préselni magamból. Nem hiszem, hogy ez valami rongyrázás lenne.

2010. jún. 22. 18:38
 12/21 anonim ***** válasza:
74%

Éppen ezt akartam írni, ha nyaralásra futja, akkor nincs olyan nagy gond. Én a 15 év házasságom alatt 1-szer voltam nyaralni, azt a pénz is hiányzott máshonnan. Hónapokba telt mire utolértem magam a rezsi törlesztésbe.

Ha autót, lakást, nyaralást megélhetést tudsz neki biztosítani, majd hülye lenne otthagyni téged, az aranytojást tojó tyúkot.

Én a helyedbe kidobnám a francba, mert egyértelmű, hogy kihasznál téged. Képzeld el, mennyi mindenre tudnád azt a pénzt költeni. (Ér neked annyit, az a kis micsoda? :D )

2010. jún. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
65%

Ja, a Balaton az más.

Meg is mondom mindjárt a szüleimnek, hogy az nem számít szórakozásnak. Ők is kuporgatnak, de nekik még arra se jön össze.

De nyilván neked rosszabb.

2010. jún. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
64%
A kérdésedre a válasz: IGEN! Nagyon sok ember ilyen helyzetbe van, de nem teheti meg azt a luxust, hogy kitartson egy élősködőt! Magadtól, a Te gyermekeidtől veszed el, hogy ő a sajátjait tudja pénzelni.
2010. jún. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanazt csinálom mint Te. Kezdek én is kiborulni. Nehéz egyedül a terheket viselni.

A különbség az, hogy a férjem nem tehet arról, hogy keveset keres, mert szívbeteg létére még így is erején felül teljesít.

Sokszor elkeseredett vagyok, hogy semmi látszatja nincs a munkámnak, hiszen annak ellenére, hogy valóban jól keresek, sosem jut nyaralásra, egy új ruhára.

Ráadásul egy fél éve még anyósom is hozzánk költözött, mert egyedül már nem bírta a házának költségeit.

A háza eladhatatlan, úgyhogy....

2010. jún. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

de arra nem válaszoltál: mire megy el a fizetése másik fele?

egyik fele hitel+gyt,és a másik?

2010. jún. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

19:47: ezt most olyan jól megfogalmaztad. Ezt érzem én is. Bár szeretem az ő gyerekét is (sokat van nálunk), de valóban...nekem és az én gyerekemnek jut az ő számlájának kímélése miatt kevesebb. Egy ideig ez oké, megértettem, de harmadik éve már kezdem nagyon nem szeretni ezt a helyzetet.


20:01: sajnálom, hogy te is hasonló cipőben vagy.


20:06: nem tudom hova megy el, mert soha nem számoltatom el. Nem férek a számlájához, nem kérdezem róla. Eszembe sem jutott eddig. Nagy ritkán, elenyésző összegeket ő is fizet napi szintű dolgokat (bevásárlás pl.).

2010. jún. 22. 20:26
 18/21 anonim ***** válasza:
39%

Adj neki ultimátumot! Ha nem segít a költségekbe, akkor válás lesz belőle... Munkát éppen ő is vállalhatna, nem igaz, hogy nem talál...el lehet menni fizikai munkát is vállalni, abból igenis van bőven! Főleg most nyáron!

Ja, hogy derogál?? Az más...akkor meg pá, kisaranyom, pá! Nem lacafacázni kell, hanem elválni...

Egyébként máshol is vannak gyerekek, de ha nem engedhetik meg maguknak, akkor nem mennek nyaralni! A Balaton is annak számít, én pl. ott még életemben nem jártam, pedig nem vagyok már gyerek! Amúgy is a Baléaton drágább, mint az Adria pl... Vannak attól olcsóbb helyek is, ha már végképp nem bírjátok, 1-1 napra le lehet menni strandra, az nem kerül annyiba.

2010. jún. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
58%
Írta Kérdező,hogy van munkája,nem hiszem,hogy itt a másodállás lenne az egyedüli megoldás,vagy akkor a Kérdező is vállaljon másodállást.S nem hiszem,hogy ennyitől lenne élősködő a férje.Szerintem itt az az alapprobléma,hogy férj és feleség eleve nem jól kommunikálnak egymással.
2010. jún. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
46%

már bocs, de te vagy a hülye, hogy hagyod magad így megalázni...

ha velem bárki is megpróbálná ugyanezt, akkor nagyon hamar ajtón kívül találná magát.


ha te nem számítasz neki annyit, h többen dolgozzon azért, h te ne szakadj meg, akkor mégis miről beszélünk???

2010. jún. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!