Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én vagyok fehér holló?

Csak én vagyok fehér holló?

Figyelt kérdés
Vagy más nő is húzza még anyagilag az igát a családban? Már 3 éve nem tudok egy fillért sem félretenni. Nem veszek magamnak semmit. Olyan szinten nem, hogy új ruhám sem volt 5 éve. Ha veszek valamit, akkor az kizárólag turi, vagy kínai. Ha valami 2000 Ft-ba kerül, már sajnálom magamra költeni. A rezsit és minden más napi költséget, bevásárlást én fizetek. Nyaralásokat, nem várt költségeket.. azért, hogy a párom ne menjen még jobban mínuszba. Ő 1 éve dolgozik újra, előtte majdnem 1 évig munkanélküli volt, nulla jövedelemmel, nulla munkanélküli segéllyel. Most, hogy 1 éve van állása, mégis még 85%-ban én fizetek mindent. Az ő fizujából egy kölcsön megy + egy gyerektartás. El is viszi több, mint a felét neki. Tegnap, mikor kiderült, hogy megint elment az összes fizetésem (azért, mert évek óta az ő számláját kímélem, hogy ne menjen még jobban mínuszba), kicsit kiakadtam. Torkig vagyok ezzel. Máshonnan pénzt nem jön be. Csak a fizetéseink. Kölcsönt nem akarunk felvenni már, alig várjuk, hogy lejárjon az eddigi. Szerintetek nem kéne mindent megtennie, hogy egy nőt ne hozzon ilyen helyzetbe? Vagy ez így normális? Úgy érzem, hogy ilyen helyetben vagy valamit ki kéne találnia (új mhelyet keresni, mert ez a pénz nem elég). Nagyon nagy a teher rajtam és kilátástalan az egész. Folyton azon cidrizek, hogy mit hogy tudok kifiezetni. Van még valaki ilyen helyzetben?
2010. jún. 22. 17:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
De mire megy el a fizetése? Ő nem spórol, csak te?
2010. jún. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
A fizetése fele elmegy a gyt-ra és a kölcsönünkre. A másik fele meg nem tudom. Elmegy. Ő sem szórja a pénzt, de 3 éve tétlenül nézi, hogy a felesége szakad meg anyagilag. Csak hümmög, hogy "de nem talál másik állást". Nem tud mit csinálni. Nem vagyok egy úri p..csa, akit elvárja, hogy eltartsák. De egy férfinak nem ciki, hogy a nő nagyságrendekkel több költséget áll az életből, mint ő?
2010. jún. 22. 18:15
 3/21 anonim ***** válasza:
77%

Ez a jóban-rosszban. Megmarad az ő fizetésének a felel és a te fizetésed. Be kell osztani. Mivel ő fizeti a kölcsönt, az is a kiadásaitok közé tartozik.

Szerintem örül, hogy munkája van és nem talál másik állást mit várnál tőle?

2010. jún. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Ő is igazságtalan Veled,de Te is az vagy Vele.Ő kifizeti a hitelt,ez idáig oké,ami megmaradt,azt azért még beadhatná a közösbe.Te például átpasszolhatnál neki valamilyen kiadást,beszéljétek meg.Viszont a plusz munkával ne nyaggasd,a mai világban örülhet,hogy ez a munkahelye is van.A gyerektartást meg muszáj fizetnie,gondolom,nem milliomos,nyilván hamar elmegy a pénze.Ami még esetleg marad Neki,annak a sorsáról kéne megegyeznetek.
2010. jún. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Igen. Jóban-rosszban. Természetes. Hiszen ezért szakadok meg már harmadik éve. Engem csak az bánt, hogy ő soha nem beszél erről. Neki ez így kényelmes. Nem akar jobbat, többet? Soha nem mondja azt, hogy "látom..nagyon sokat vállalsz és látom, hogy már belészakadsz, ezért kitalálok valamit, hogy valamennyi terhet levegyek a válladról." Én mindig kalkulálok, kuporgatok, mit, hogy fizetek ki, mit vonok meg magamtól, hogy a gyereknek ezt meg azt meg tudjak adni. Ha vásárolunk, 98%-ban én veszem elő a bankkártyám. Rezsit én utalom. Ha autót kell csináltatni, én fizetem. Nyaralásokat én fizetem.

Kezdek belefáradni lelkileg... ennyi. Lehet megkövezni.

2010. jún. 22. 18:20
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne,ha mártírkodás helyett szólnál Neki,hogy valamilyen terhet legyen szíves átvállalni?Mindent meg lehet beszélni.Még ha munkanélküli alkoholista lenne,azt mondanám,panaszkodj,de nem hiszem el,hogy ennyire rossz a helyzet,hogy ezt nem lehet megbeszélni!
2010. jún. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
18:20-as: nem milliomos, persze. :) Akkor nem írtam volna nyilván. A gyt-t is köteles fizetni és nem csak kötelességből teszi, szeretetből. Lehet, hogy én is igazságtalan vagyok. De engem a női-férfi szerep "elállítódása" bánt. Ne értsetek félre...már írtam, hogy nem vagyok az az eltartanivaló maca. De, hogy anyagilag én hordom a gatyót, az már kezd kikészíteni.
2010. jún. 22. 18:23
 8/21 A kérdező kommentje:

18:23-as. Tegnap szóltam neki. Össze is vesztünk. Meg van sértődve. Csomó kifogás. Nem tehet róla, stb.

Asszem ott rontottam el, hogy elejétől fogva (a xar helyzet elejétől) természetesnek vettem, hogy én fizetek, ha neki nincs. De ez így beragadt azután is, hogy lett állása. Én azért fizetek nagyságrendekkel többet, hogy neki ne legyen mínuszban a szlája. De egy idő után mondhatta volna, hogy "kicsim..ezt azért nem várom el", hogy örökké ez legyen.

2010. jún. 22. 18:26
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

magadra "rángattad a gatyót" és most sírsz, hogy rajtad van.

Ha zavar, akkor ne vedd elő a kártyád vásárlásnál,hanem mondd, hogy most te fizetsz. Akkor ne utald el te a villanyszámlát,hanem beszéld meg vele,.hogy ő fizeti.

Az,hogy valaki látszólag nem foglalkozik egy dologgal, nem beszél róla folyamatosan még nem jelenti,hogy nem foglalkoztatja.

Volt jó állás amit visszautasított? mert ha nem, akkor 1 év munkanélküliség után miért gondolod, hogy egy jó állást csak úgy leakaszthat?

Beszélj vele. Ha valami bajom van, akkor elmondom. Ha nem szóltam semmi jogom sírni utána

2010. jún. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"Nyaralásokat én fizetem.

Kezdek belefáradni lelkileg... ennyi. Lehet megkövezni"


Ha még van pénzetek nyaralni akkor nem igazán értem mbe kezdesz belefáradni.

Sok család van ahol a spórolás melett nem futja nyaralásra sem, jobb lenne ha mártírkodás helyett annak örülnél ami van, mert leetne rosszabb (szüleim kb 10 éve nem voltak nyaralni, spórolnak ők is ahol tudnak, ozzájuk képest neked arany életed van)

2010. jún. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!