Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ilyen esetben?

Ti mit tennétek ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Édesanyám tavaly nyáron kapott stroke-ot, és fél oldalára lebénult. Több mint egy év telt el azóta, de a keze nem nagyon akar javulni. Szorítani tud, de a kiengedés az egyáltalán nem megy neki. Nagyjából el tudja már magát látni, de az öltözködésben, fürdetésben még segítséget igényel. Én vagyok vele most ápolásin. Így rám hárul a házi munka, az ápolás nagy része. Nem azzal van a probléma, hogy ápolni kell, mert már nagyjából ellátja magát, hanem a házi munkával. 24 éves vagyok, és nekem is vannak terveim az életre nézve. Ráadásul így hogy egyfolytában itthon vagyok az ismerkedés is háttérbe szorul. Úgy érzem, hogy lassan az egészségem látja kárát. Eddig úgy voltam vele, hogy jövőre új életet kezdek…de a lelkiismeretem nem hagy nyugodni. Ha én elmegyek, akkor ki fogja csinálni a házi munkát. Mert édesapám ellátja édesanyámat, ezzel nincs is gond, nagymamám, aki velünk él ő is besegít, de már nagyon idős, lassan őt is ápolni kell. Édesapám egy tojást sem tud megfőzni, öcsém úgy szint, házi munkában nem jeleskednek, ki fogja akkor csinálni, ha nem én? Ez a legfőbb probléma…Csak nem maradhatok itt 60 éves koromig?! Miközben elsuhan felettem az idő és úgy pergett le az életem, hogy mindig otthon voltam és ápoltam valakit és egyedül maradtam. Ti mit tennétek a helyemben? Hogy lehetne ezt valahogy orvosolni?

2018. szept. 16. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon sajnálom, de erre nincs más megoldás mint az hogy maradsz és beáldozod magad, vagy máshol kezdesz egy saját életet.
2018. szept. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Bejárónő
2018. szept. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
vagy maradsz vagy fizetsz bejárónőnek
2018. szept. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem apukád meg tud tanulni megcsinálni egy tojást. Nálunk is van a közeli családban a te szüleiddel egykorú ápolásra szoruló édesanya és képzeld, a férfiak is tudnak főzni és takarítani.


Ha maradsz, akkor 60 éves korodig maradsz. Ugye most először anyukád miatt, aztán nagymamád miatt, aztán ha ők már nincsenek akkor szegény apukád egy tojást sem tud megcsinálni és 50 évesen is egyedül leszel.


Ülj le apukáddal és mondd meg neki, hogy el akarod kezdeni az életed. Közöld vele, hogy elkezdesz munkát keresni és segítsen kitalálni, hogy hogyan oldjátok ezt meg. Ha jól értem, akkor anyukád nagyrészt önálló és magára lehet hagyni nap közben, szóval nyugodtan lehet állásod és életed. Nehogy már azért ne menj sehova, mert akkor senki sem fog takarítani.

2018. szept. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Ugyan kérlek. Mi az, hogy egy felnőtt ember, azaz az apád és az öcséd képtelen lenne magát ellátni?

Ezt te sem gondolod komolyan.

Menj éld az életed és lépj ki ebből az áldozat vagy mártír vagy nem is tudom milyen szerepből.

Egész életedben másokat szolgálsz, felnőtt kanok élősködnek rajtad, mert kaját nem képesek csinálni, te meg lassan elhervadsz, elfonnyadsz, gyerektelenül, egy jót sosem szexelve...

Ezt akarod?

2018. szept. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Ezt a nők cseszik el,nálam az a férfi hamar csomagolt akit nekem kelett felnőtt férfiként pesztrálnom mint egy csecsemőt. A sörös doboz emelés nekik már megterhelo..
2018. szept. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Na aztán mi az a nagy házimunka amit az öcséd és faterod képtelenek megcsinálni? Kretének? Olyan együgyűek hogy nem tudnak elmosogatni? Hülyék megnyomni egy gombot a mosógépen? Ott vagytok összesen 5en és te csinálsz mindent? Te is vágod hogy ez így nem pálya.
2018. szept. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező, pszichológust ajánlok, ez a mártírhajlam nem egészséges
2018. szept. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Létezik olyan, hogy házi segítségnyújtás. Vegyétek igénybe. Ebédet visznek a család minden tagjának (persze nem házikoszt), takarítanak is. Főznöd nem kell, eljárhatsz otthonról dolgozni, kicsit besegítesz a házimunkába. Már megtetted azt amit kellett, hogy eddig ápoltad anyukádat. Most saját magadra is kell gondolnod. Szerinted mennyi nyugdíjad lesz majd az ápolási díj összege után?
2018. szept. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!