Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg a szüleim?

Hogyan győzzem meg a szüleim?

Figyelt kérdés

A barátommal (19 elmúlt) több, mint egy éve járunk. Nagyon szeretjük egymást, és nemrég felmerült, hogy felmehetnék az apukájához és a nagyszüleihez a fővárosba. Az ő rokonai beleegyeztek, de az enyémek nem...

Anya azt mondta, hogy egy napra felmehetek, abba beleegyezik. De szegedi vagyok, az út sehogy sem rövid, egy nap az nagyon kevés, pláne, hogy a barátom előzetesen egy heti programot vázolt ott helyben. Apumat még talán meg tudnám győzni, de anyának számomra elég furcsa indokai vannak...

Pl.: nem élünk együtt; ő még nem a családom; ő sem alszik nálunk, én sem alhatok nála-náluk.


Szóval tudnátok tanácsot adni, mivel győzhetném meg a szüleim?

Köszönöm :)

(D-16)


2010. jún. 22. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
16 éves vagy ha jól látom ugye?
2010. jún. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Háát, én ilyenkor "nyalni" szoktam, hogy "nekem ez nagyon-nagyon fontos, szeretem mindennél jobban" meg ilyenek :D Meg mondd, hogy mindig lesz ott felnőtt. Vigyázni fog rád egyértelműen a barátod is, és hát egy év az nem kevés, szerintem simán elengedhetne.. Talán csinálhatsz rengeteg házimunkát, én még ezt szoktam alkalmazni. :DDD
2010. jún. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez egy tipikus felnőtté válás korszak, ami minden családban 90%-ban előfordul.

Rögtön azt a következtetés vonjuk le belőle, hogy a szüleid féltenek, nem akarják, hogy elszakadj tőlük, gondoskodni akarnak rólad, nem akarnak kitenni az élet nehézségeinek, amiben igazuk is van.

Biztos jársz még suliba, nem akarják, hogy akár egy fiú miatt feladd.

Győzködd, hogy egy év alatt igenis, kiismertétek egymást, és ha esetleg nem működik a kapcsolat, te viszajössz hozzájuk és bocsánatot kérsz, de legalább gazdagabb lettél egy tapasztalattal.

2010. jún. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Esetleg nem attól fél, hogy együtt fogtok aludni és ott nem csak alvás lehet? Az én anyukám ettől félt anno. Meg kell értetned vele, hogy bízhat benned, persze ha tényleg így van.
2010. jún. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Biztos olvasta anyukád itt az oldalon a "Mit csináljak a 16 éve lányom terhes?" című hőseposzt.
2010. jún. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

hívjátok először meg a barátodat hozzátok, akkor láthatja anyukádf, hogy megbízható a srác. telefonon a szüleivel is beszélhet anyukád, ha attól megnyugszik.


te meg fogj össze apukáddal, és sztem 3 napnál többre ne menj. ha az jól összejön, akkor lehet növelni:)

2010. jún. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
azt nem értem,hogyha a szüleid abba beleegyeztek,hogy 15évesen barátod legyen,akkor 1év távlatából most mit problémáznak az ott alváson?!evidens,hogy előbb-utóbb előkerül ez a téma!! Ezt kellene megértetni velük.
2010. jún. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem anyukad a szextöl felt. Csak nem ertem, hogy ennek mi köze Pesthez. Ha akartok, igy is-ugy is lefexetek egymassal, ehhez nem kell elutazni...

Mellesleg az en szüleim is ilyenek voltak, sehova nem akartak elengedni, meg a varosban sem, nemhogy mashova... Aminek persze az lett az eredmenye, hogy szo nelkül elmentem penteken, vasarnap meg haza. De ezt semmikepp nem ajanlom. Juss valahogy dülöre velük.

2010. jún. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

13:07. igen : )

13:08. nem szeretek "nyalni", ráadásul nem is használ... olyankor már-azért-sem... a házimunka mostanság az én dolgom is, tehát ez sem jó. bocsi :)

13:10. hú. a sulit biztos nem adnám fel, annál öntudatosabb vagyok :) ráadásul nem hiszem, hogy "az élet nehézségeitől féltenének", ugyanis megtaláltam a város legnehezebb gimijét és táncolok is, mindkettőt szép eredménnyel, tehát van felelősségtudatom, már egy jó ideje - és nem nagyképűségből mondom :)

13:12. egy hónapja óvszert kaptam anyától, és azt mondta, hogy nem akar félteni, csinálhatom, ha akarom - csak a tettei mostanság nem ezt mutatják :(

13:13. nem hiszem :D

13:14. már egy jó ideje feljár hozzánk, hét közben a péntek délutáni táncóra után itt volt nálunk, vacsi+beszélgetés. Anyu ismeri az anyukáját, bár nincs túl jó véleménnyel róla :( de neki bájolog, csivitel :S. Apuval is megpróbáltam már, szerinte is fölösleges... :(

13:15. nem akarja megérteni, neki még mindig az a pici baba vagyok :( de néha meg ő kéri a véleményem (stílus-tanácsadás töbnyire :D)

13:24. barátom ilyen, mondja, hogy ekkor megy, akkor jön, őt elengedik. Oké, azt mondod, 19, neki szabad - de 6 évesen egyedül mászkált Pesten.! Neki is van felelősségtudata, vigyáz is rám, de anyáék valahogy mégsem akarnak elengedni.


Hozzátenném, hogy amikor a barátnőjével leveleztek, és a barátnőjének a lánya ott aludt a barátjánál, akkor azt mondta anya, hogy NA EZT nem érti, egy városban laknak, este kilenckor mindenki szépen haza tud menni a saját ágyacskájába aludni. És én még meg sem említettem az én dolgom. :(


És köszönöm : )

2010. jún. 23. 17:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!