Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyáron diákmelózni akarok, de...

Nyáron diákmelózni akarok, de szüleim nem engedik. Hogy győzzem meg őket?

Figyelt kérdés
Második nyelvvizsgámat akarom majd letenni nyáron, aztán mondták, hogy arra készüljek. De a nyár mindig olyan unalmas, mert az egy dolog, hogy pl. bulizni elmegyek vagy koncertekre, de akkor is, nappal is akar valamit csinálni. Meg attól még el tudok járni előkészítőre, de legalább 1 hónapig akarok dolgozni, szerintem jó lenne. Meg valami olyat akarok, ahol a szabadban lehetek pl. gyümiszedés. De szüleim nem engedik. Mondjuk már elmúltam 15, nem kell hozzá szülői engedély, de attól még nem tudok elmenni, ha ők nem engednek. Szerintetek hogy győzzem meg őket? Mindig csak kinevetnek, hogy ne már..
2011. febr. 19. 13:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem engedik? Más szülő inkább örülne, hogy nem egy lusta gyereke van. Lehet, szégyellik? Mert nehogy azt higgyék mások, hogy ők nem adnak meg Neked valamit? Ha vannak igényeid, amiket ők nem tudnak teljesíteni, jogod van rá megkeresni a pénzt, ha az nem megy a tanulás rovására. (Ismét örülhetnének, más gyerek meg követelőzik, pofátlan - Te meg magad akarod megkeresni a rávalót)
2011. febr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég furcsa.. az én szüleim örültek neki, hogy magam akarom fizetni az extra igényeimet, mint bulizás, új hi-fi, meg ilyenek:) Biztos attól félnek, hogy a tanulás rovására megy! Talán mondd azt, hogy szeretnéd kipróbálni milyen igazából dolgozni, elég idősnek érzed már magad, hogy tapasztalatot szerezz.. És biztosítsd őket, hogyha úgy érzed, nincs elég időd tanulni, abbahagyod! A diákmeló előnye, hogy ki lehet szállni..:)
2011. febr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Inkább lennének rád büszkék!

Mondd el, hogy akkor egy csomó dologra lesz pénzed, strandra, koncertekre, mozira, amit nem nekik kell odaadni, vagy találj egy "nagyobb célt", mire költenéd a kereseted, pl. új számítógép, (egy pár alkatrészt ki lehet cserélni), bicikli, ilyenek.

Szerintem ha tudják, mi a célod, és még ők is "jól járnak", el fognak engedni.

2011. febr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

De miért nem tetszik nekik?

Mi is dolgoztunk a nyári szünetekben, pedig nem volt rá úgymond szükség, elraktuk zsebpénznek, meg érdekes is, új emberekkel lehet találkozni stb.

Lehet, hogy jobb ha konkrét tervvel állsz elő pl. Apu Anyu júniustól július közepéig járok előkészítőre X-én vizsgázok, utána ide és ide mész dolgozni egy hónapra ugye így jó lesz?

Még valami, ha eddig nem dolgoztál és nem muszály rögtön elvállalni egész hónapra próbálj meg csak max 3 hetet elvállalni előre, mert azt ki lehet bírni akármennyire nem tetszik.

2011. febr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Biztos ugy erzik, hogy mint szulok, kotelesseguk hogy eltartsanak, mindent megadjanak. Gondoljak, tanulas rovasara megy, pihenj inkabb. Erveld azzal, hogy mas fiatalokat fogsz megismerni, gyujteni akarsz egy kicsit a tanevre. Meg akarod tudni, hogy mi az, dolgozni a penzert.
2011. febr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

1. kell szülői engedély.

2. előbb csinálj nyelvvizsgát, aztán dolgozz, azzal zuzi nem lesz bajuk.

2011. febr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egyenesen örülnék... :)

Amúgy én is mentem, anyu csak bólintott, de a melóhelyen nem kérdeztek semmilyen szülői beleegyezést.

2011. febr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én is 1 hónapra gondoltam, mert azért tényleg kéne készülni, hogy meglegyen a vizsga, meg októberben fogok előrehozott érettségit tenni, meg nyaralunk is, csak kipróbálnám, milyen dolgozni valahol. Felszolgálnék valahol, vagy ilyesmi..jogsit is majd elkezdem szeptember elején, arra is kéne a pénz.
2011. febr. 19. 13:55
 9/14 anonim ***** válasza:
Felszolgálni szerintem nem vesznek fel, 18 év alatt pénz közelébe nem nagyon engednek, mert nem fogják tudni behajtani rajtad ha elszámolod, és van egy csomó gyakorlatos diák akiket nyáron ingyen dolgoztathatnak ilyen helyen. De azért hajrá valami jót biztos találsz.
2011. febr. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jogsit nem csak 17 éves kortól lehet kapni?
2011. febr. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!