Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyáron diákmelózni akarok, de...

Nyáron diákmelózni akarok, de szüleim nem engedik. Hogy győzzem meg őket?

Figyelt kérdés
Második nyelvvizsgámat akarom majd letenni nyáron, aztán mondták, hogy arra készüljek. De a nyár mindig olyan unalmas, mert az egy dolog, hogy pl. bulizni elmegyek vagy koncertekre, de akkor is, nappal is akar valamit csinálni. Meg attól még el tudok járni előkészítőre, de legalább 1 hónapig akarok dolgozni, szerintem jó lenne. Meg valami olyat akarok, ahol a szabadban lehetek pl. gyümiszedés. De szüleim nem engedik. Mondjuk már elmúltam 15, nem kell hozzá szülői engedély, de attól még nem tudok elmenni, ha ők nem engednek. Szerintetek hogy győzzem meg őket? Mindig csak kinevetnek, hogy ne már..
2011. febr. 19. 13:31
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Egyik oszt.társam tavaly nyáron 17 volt, mint most én, és egy tök siófoki helyen szolgált fel, mondta is, hogy tuti találnék ilyen munkát. De ha mégse, akkor valami mást..csak szüleim ne izélnának.
2011. febr. 19. 14:03
 12/14 anonim ***** válasza:
91%
Sose értettem azokat a szülőket, akik nem engedik DOLGOZNI a gyereküket. Otthon se várják el, hogy segíts a házimunkában, takaríts fel magad után stb.? Én inkább örülnék, ha a gyerekem ilyen felelősségteljes lenne és hasznosan akarná tölteni a szabadidejét.
2011. febr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
De, itthon segítek, főzök is, meg minden, csak dolgozni nem engednek, mert még kiskorú vagyok, meg inkább azt mondják, tanuljak, a munka a felnőtteknek való. De szerintem jó lenne, inkább csináljak valami hasznosat, mint itthon döglődjek minden nap.
2011. febr. 19. 14:08
 14/14 anonim ***** válasza:

Az én szüleim nem nem engednek dolgozni, de őket is szemmel láthatóan zavarja, hogy ki szeretném próbálni magam egyetem mellett. Olyan, mintha a büszkeségükön gyalogolnék végig - és inkább hetekig kenyéren és vízen élnek miattam. :///

Hát, figyelj. Állj elő valami konkrét időponttal, időkerettel, stb. Érvelj!

Hogy például nagyon jó érzés lenne megdolgozni azért, amiből majd szórakozol, veszel magadnak ruhát, stb. És hogy legalább megtanulod beosztani az időt, a pénzt, és sokkal előnyösebb helyzetben leszek évek múlva, mint a társaid. :) Én ezt szoktam mondogatni.

Meg hogy többen csinálják még rajtad kívül, és sokkal talpraesettebb, gyakorlatiasabb leszel, mint mások.

Érvelj, beszélj! :)

Aztán előbb-utóbb megbékélnek.

2011. febr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!