Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetésre gyereket vinni?

Temetésre gyereket vinni?

Figyelt kérdés
Elvinnéd a gyerekedet nagypapa temetésére? Régóta beteg volt szinte nincs is kötődés...
2018. szept. 8. 16:40
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
62%
Attól függ hány éves de 10 éves kor felett vinném, ez a felnőtté válás része. 12 éves unokatestvérem nem vitték el a saját nagyapja temetésére, akit jól ismert és jó kapcsolatuk volt ráadásul hosszú betegség után halt meg a papa, így nem is volt olyan sokkos a helyzet stb. Szerintem ez már túlzás. 12 évesen a telefonozás, netezés, flegmázás már ment de temetésre menni nem tudott...
2018. szept. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
92%

Olyan gyereket nem vinnék, aki nem tud kb. 20 percet csendben nyugodtan maradni.

Az én 4 évesem pont ilyen. Kérdezősködik, beszélget, mocorog stb. és úgy éreztem jár annyi tisztelet a gyászoloknak, hogy ne az én gyerekem legyen a főszereplő.

Gondoljatok bele, most divat lett az esküvőkről is kitiltani a gyerekeket.

Ettől független el lehet beszélgetni vele mi miért történik.

Én 7 évesen voltam és nem sokat értettem belőle csak azt, hogy a számomra ismeretlen vagy alig látott rokonok sírnak.

2018. szept. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehet egy ilyen döntést a gyerekre bízni? Azt se tudja, mi az a temetés. Még ha elmagyarázzák neki, akkor se. Szerintem a szülő dolga meghozni a döntést, nem áttolni a gyerekre.
2018. szept. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
39%

"most divat lett az esküvőkről is kitiltani a gyerekeket"


Én ilyen esküvőre nem mennék.

2018. szept. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
41%

#24 csak azért hoztam fel példának, mert nem egy ilyenről hallottam.

Én sem mennék, mert elvileg az ünneplés, míg a temetés búcsúzás és megemlékezés.

2018. szept. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 October15 ***** válasza:
31%

Hmm engem nem igazán vittek anno.

Nem tudom ha úgy állna hozzá mint én akkor nem.

Nem azért mert sokkolt vagy ilyesmi, pont ellenkezőleg. Egyszerűen nem igazán volt rá szükségem. A temetés nem a halottnak szól hanem annak aki gyászolja. Mivel elég fura módon állok a halálhoz ezért gyászról mint olyanról esetemben nem igazán beszélhetünk így pedig a temetést sem igazán igénylem. Az meg tök fura mikor pingvin szettben állsz azért mert hát ezt így kell de amúgy te a temetésre már régen tökre kibékültél a helyzettel.

2018. szept. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
91%

"A temetés nem a halottnak szól hanem annak aki gyászolja. ... a temetést sem igazán igénylem. Az meg tök fura mikor pingvin szettben állsz azért mert hát ezt így kell de amúgy te a temetésre már régen tökre kibékültél a helyzettel."


És a többi hozzátartozó? Ők nem érdemelnek meg annyit, hogy mellettük legyél? Csak az számít, hogy neked van-e rá igényed? Pont azért is kell gyereket is elvinni, hogy megtanulja, mit hogyan illik tenni vagy nem tenni ilyen helyzetben, hogy ne bántsa meg a szeretteit a legnagyobb fájdalmukban, hanem ki tudja mutatni - legalább a jelenlétével -, hogy melletük áll, segíti őket, számíthatnak rá a gyászban.

2018. szept. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
91%
Pszichológiai tanulmányaimból arra emlékszem a témával kapcsolatban, hogy, ha kialakult az "én tudat" akkor mindenképp érdemes elvinni.
2018. szept. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 October15 ***** válasza:
16%

27.: Senki nem mondta, hogy nem megyek el. Csak azt, hogyha pl 5 évesen [mert hát kb én már akkor így voltam vele] így állna hozzá akkor nem vinném.

Szövegértelmezés lvl végtelen. :D


Számítani valakiben a gyászban? Esetleg ha pszichológus az illető.

2018. szept. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
75%
Minket 4 és 7 évesen nem vittek, pedig volt kőtődés. Jobb volt ez így, magunkban, a magunk módján gyászoltunk.
2018. szept. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!