Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan rokonod aki megélte...

Van olyan rokonod aki megélte a 100 éves kort?

Figyelt kérdés
Vagy nagyon megközelítette.Milyen egészségügyi állapotban volt,és mondott-e élete végén valami nagy életbölcsességet ?
2018. szept. 6. 16:06
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Sajnos nincs
2018. szept. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Metionin ***** válasza:
79%
99 éves több is volt, de a nagy részük elég korán meghalt mert mind alkoholisták voltak.
2018. szept. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Dédim 97 éves.

Bár már elég rossz állapotban van, Alzheimeres, már anyukámat (aki ugye az ő unokája) sem ismeri már fel. Néha nagyimat is elfelejti. De azért remélem még pár évet eléldegél.

2018. szept. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamám. A 100-at megérte, korához képest jó egészségben és szellemi állapotban. A 101-et már sajnos nem, egy tüdőgyulladás miatt.
2018. szept. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
86%
A Dédim 97 évesen halt meg,akkor én még csak 5 éves voltam. Nem sokra emlékszem,de nagyon szerettem.
2018. szept. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

A nagyapám 102 évesen hunyt el. Az államosítások előtti időkben otthon dolgozott a saját gazdaságában. Apámhoz hasonlóan bot nélkül ment élete végéig és nagyon jó egészségi állapotban volt. Amíg tudott, minden évben gyalog ment ki Veszprém megyéből az ausztriai Máriacelli búcsúra. (Nem esik messze az alma a fájától mert én meg nyaranta kerékpáron megyek ki Bécsbe vagy nyugatabbra).

Apám sajnos viszontagságos időket élt át a Rákosi korszak idején, ezért ő csak 90 évig élt. Ő mondott nekem bölcsességet: Aki időt nyer az csatát nyer. Vagyis ha például otthon dolgozom, bármi legyen is az, akkor sok időm lesz a saját életemmel foglalkozni és lesz időm megoldani minden adódó problémát az életben. Milyen igaza lett.

2018. szept. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 senior10 ***** válasza:
86%

Nekem az anyai nagymamám 98 éves volt mikor meghalt. az utólsó kb 10 évét már szinte végig ágyban tötlötte, szellemileg is szinte már teljesen leépült ekkorra. Nagy életbölcsességeket nem igazán mondott inkább csak mesélt sokat míg fiatalabb volt. a 2. világháborúról és az azt követő évekről. ugye ő azt átélte. egyébként egyszer belelapozott a törikönyvembe mikor ezt a 2. vh. utáni magyarországi időszakot tanultuk és egy-két résznél szinte sírt a nevetéstől. Na mindegy.

anyu keresztanyja még él most 88 éves és szellemileg totál fitt,egyáltalán nem feledékeny, keresztrejtvény fejtésben verhetetlen még most is, és ha ultiban vagy snapszerben le akarja győzni az ember hát fel kell kötni a gatyót, a tűbe a cérbát szemüveg nélkül elsőre befűzi, csak sajnos már egyre nehezebben mozog ő is bot nélkül már nem tud járni, illetve hosszabb távokat már nem tud sétálni se sajnos.

2018. szept. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Dédipapám a 99-et élte meg. És ami fontos, vágott az agya, teljesen képben volt mindennel még.
2018. szept. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Dédimamám 104 évesen hunyt el 4 éve.

A két nagyobbik kislányomat még megismerhette, nagyon örült az ükunokáknak, a legidősebb (7 éves) emlékszik még rá, a másik kislányom nem, ő csak 1 éves volt, amikor elhunyt.


Nagyanyámékkal élt (a lányával, édesanyám szülei).

A látása és a hallása nem volt az igazi, csak bottal tudott járni (de a lagzimon viszont nagyon jól ropta :) ), de szellemileg ép volt.


Nagyon hiányzik, nem múlik el hét, hogy ne gondolnék rá. Mindig eszembe jut, hányszor vigyázott rám, a tesómra, unokatesóimra a nagyszüleimmel együtt, az isteni finom rétesei, amiket készített nekünk mindig, jött értünk suliba/oviba.

2018. szept. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Dédnagyapám 96 éves volt amikor elhunyt és ép volt az agya is.
2018. szept. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!