Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most én vagyok rossz v....

Most én vagyok rossz v. anyunak rossz a felfogása?

Figyelt kérdés
Már régóta el akarok költözni otthonról,de eddig hagytam h. anyu irányítson,de most már elég volt.Eddig a párommal éltem fél évig náluk laktam, és 1 éve ő lakik nálunk,de már nem érzi jól magát.Mi vidéken lakunk és így ingázni kell Pestre.Na ő pesti, szóval ehhez nincs hozzá szokva és látszik is rajta.Sokkal fáradtabb, idegesebb, hiányzik neki a nyüzsgés és a barátai.Az utazás több mint 2 órát elvesz a szabadidejéből.Mióta én is otthon vagyok én is idegesebb vagyok és depressziós, visszafogytam azt amit nagy nehezen felhíztam amikor a páromnál laktam.Most találtunk egy nagyon jó albérletet otthon megmondtam és persze apu csak engem féletett,le akart beszélni,de végül is ránkbízta.Anyu meg egyből azzal jött h. hát akkor majd megpróbál jobban sporolni és ha elvesztjük a házat a sok adosságból akkor max eladja és vesz egy kisebbet, mint ha rajtam múlna az h. ki tudja-e fizetni a több milliós tartozását.Amit eddig fizettem azt most nem használom(hisz villany, kaja, víz ezekre most nem kell költeni, szóval amit eddig fizettem neki azt most nem is használom..)Olyan rossz érzés, h. nem támogat, h. azt várja el tőlem h. egész életemben otthon lakjak és amit ő hiteleket fizet azt én fizessem ki legalább is segítsek,de a diákhitelemet is ő költi el, pedig már le akartam mondani, de nem engedte.Szóval ha vége a sulinak akkor fizethetem miatta a diákhitelemet is(többet mert már rég lemondhattam volna), ha nyugdíjas lesz akkor meg hiteleket.Így képtelenség saját életet kezdeni.A párom szülei mindenben támogatnak és örülnek h. össze tudunk költözni, még ha csak albérlet is,de otthon se tudnék jobban gyüjtögetni,mint így, szóval anyagilag ugyan ott lennék.Anyunak amit eddig fizettem azt használtam is, most meg nem fogom.Szóval nem értem.Persze azt mondja ha saját lakás lenne akkor az más,de mitől más(ebben a világban nehz saját lakást, házat venni), vagy be akar hozzánk költözni ha már nem tudja fizetni a hiteleket?Ki vagyok akadva teljesen.
2010. jún. 22. 07:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan költözz el, (feltétlezem, hogy már nagykorú vagy). Anyukádnak meglepö,, hogy a kislánya hirtelen felnött lett, majd idövel hozzászokik. A hiteleit nem neked kell fizetni, a diákhitelt meg ha akarod, lemondod - nem értem, hogy mi az, hogy ö nem engedi - elvégre te vagy benne a hitelben, nem ö.

Ne legyen semmi lelkiismeretfurdalásod, ez a felnötté válás része, hogy a gyerek elköltözik és önálló életet kezd.

2010. jún. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Anyád felvette a diákhiteledet és ő költi ez f@sza mondhatom, de gondolom visszafizetni már te fogod és majd szépen a bank leszivja a kártyádról a fizetésedet, felkészitelek előre hogy nagyon megfogod szivni!

Nem elég, hogy felelőtlen szüleid vannak és a saját gyereküket adósságba keverik, de még ők vannak felháborodva amiért nem tartod el őket továbbra is!

2010. jún. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kiszámold anyádnak, hogy mennyit törltesztesz a diákhitelre, amit ö költött el, és egyböl megvan az, amit neki kellene feléd fizetni.
2010. jún. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.jól esik h. legalább tudom h. nem bennem van a hiba.Amúgy 26 leszek
2010. jún. 22. 08:31
 5/7 anonim ***** válasza:
MENEKÜLJ!
2010. jún. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz,viszont anyukádnak is igaza van.

Gondolom a többmilliós hitel azért lett,hogy legyen szép házatok,ahol felnőttél,hogy 26 évesen még tanulni tudjál.

Amikor felvette a hiteleket nem látta,gogy az árak mennyire el fognak szaladni.

ha tényleg nem bírják fizetni,akkor kisebbe költözés a megoldás,az,hogy az albérletbe ugyanannyiból kijöttök,mint amennyit most leadtok,azt felejtsd el.Ezentúl a wc-papíron kezdve a cukorig mindent nektek kell megvenni.Viszont ennyi idősen már természetes az igény a külön életre.

Azt nem értem,hogy egy egyesetleges hajléktalanság bekövetkeztével miért is kérdés számodra,hogy befogadjátok a szüleidet.26 évig náluk laktál,pár évig miért gond,hogy ők laknának nálad?

Persze nem veszekedni,duzzogni kellene,hanem leülni és átbeszélni az összes lehetőséget.

2010. jún. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Még a saját tusfürdőmet is magamnak veszem.Szóval erről nem mondanék többet.Persze biztos az elején rosszabb lesz,de meg kell tanulnunk gazdálkodni, viszont ha nem próbáljuk ki akkor nem is fogunk tudni megtanulni bánni a pénzzel.Anyu nagyon pazarló.Nem volt kötelező ekkora házat építeni.Én inkább emlékeznék közös programokra(amik nem voltak),mint arra h. anyu egész nap csak aszámlák miatt morog.Nekem jó a 10-20 éves tv,de neki ellett venni egy újjat.Méregdrágán, meggondolatlanul vett egy bőr ülőgarniturát, amit nem is szeret.Annó jó lett volna nekem az a kis ház amiben gyerekkoromban laktunk, olcsóbban kijött volna a felújítás,mint egy új építés.Persze befogadnám őket ha ott tartanának.De én alapból nem úgy kezdeném az életet h. ha gyerekem lesz akkor ő fizesse a tartozásaimat.Akkor inkább építek kisebbet, használt bútor stb.És van fedél a fejem felett,de nincsenek milliós adósságaim.Azért épített ilyen nagy házat, h. akár mi "gyerekek" is le tudjuk élni ott az életünk, de úgy ahogyan ő én is inkább egyedül szeretnék majd élni a saját családommal.Hisz ezért építkezett, pedig maradhatott volna szülőkkel is,de ő sajátot akart.Akkor én miért nem tehetném meg,h.saját életem legyem?
2010. jún. 22. 09:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!