Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akartál vagy miért...

Miért nem akartál vagy miért nem akarsz gyereket, és hogyan dolgoztad fel, hogy nem született, vagy mit gondolsz, hogyan dolgoznád fel, ha nem születne?

Figyelt kérdés
Nekem sincs, és már negyven felett nem valószínű, hogy lesz, pedig szerettem volna, és érdekel, hogyan lehet ezt feldolgozni, milyen érzelmi fázisokon mentetek át, és hogyan lehet enélkül is kiegyensúlyozottan élni?
2010. jún. 21. 21:44
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
81%
Én nem egy nőt ismerek akinek 40 felett született babája! Fel ne add, ha szeretnél :)
2010. jún. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
81%
15 évesen egy baleset után közölték velem az orvos abszolult nem volt finom úgy fogalmazott "hogy ha választania kell a kerier és a gyerek között ön majd nyugodt szivvel választhatja az elsőt a másodikra nincs esély" Rá 5 évre rossz indulatú daganatok lettek a méhemen ekkor az egy % is elúszott borzasztó volt nem mertem párkapcsolatot létesiteni mivel nincs jogom megfosztani senkit az apaságtól nem éreztem nőnek magam. De szerencsére volt egy fiú ma már férfi aki mind végig mellettem állt. Időközben elvégeztem az ovónő képzőt majd teljesen gyógyult lettem egy kis rásegitéssel de egészséges hármas ikreket hoztam a világra 8 hónapja. De amit addig át éltem az feldolgozatlan volt mind addig még nem tartottam a gyerekeket a kezemben
2010. jún. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
22:37 gratulálok!:)
2010. jún. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
54%

Jó akkor elmagyarázhatod mert kiváncsi vagyok hogy kell érteni. :)

Voltam gyerek, biztos idegesítő voltam és rossz is néha bár én a különösen csenedes és szófogadó típusba tartoztam, de ez nem akadályoz abban hogy én ne akarjak gyereket és egyáltalán nem zavar hogy én is voltam gyerek.

2010. jún. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
32%
Én 14 éves vagyok,és sosem gondoltam bele abba,hogy milyen lenne az életem gyerek nélkül.Mármint mindig is úgy képzeltem el a jövőmet,hogy lesz gyerekem,sőt 3 vagy 4.Nekem is az agyamra tudnak menni a kicsik,de el nem tudnám viselni,ha nem születne saját gyerekem.25-30 évesen szeretnék családot.De a szüléstől félek,hisz az baromira fájni fog:)
2010. jún. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam azt, hogy nagyon szeretnék, de nem jön össze.

Akik leírták, hogy nem szeretnének ezért, vagy azért, még mindig sokkal jobban tisztelem, mintha valaki megszüli, és utána intézetbe adja.

Mindenkinek szíve-joga dönteni arról, hogy akar-e babát, aki nem akar, nem lehet a szemére vetni. Nem vagyunk egyformák.

2010. jún. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
18%

Úgy értettem(és bocsi ha tényleg nem értelmesen fogalmaztam)hogy ha én belegondolok,hogy én hogyan lettem,milyen boldogság volt a szüleimnek,milyen jó lehetett,milyen jó,hogy öregségükre számíthatnak majd valakire,nem kell egyedül lenniük,szeretném ha nekem is lennem egy ugyanilyen kincsem,életem még ha a páromat is szeretem.Mert én,gyerekként nem álltam a szüleim közé:)és nem tudom,hogyan történhetne ez meg(csak a magam nevében beszélek)

És belegondolok,hogy milyen rossz lenne ha az én édesanyám is így gondolkozott volna,akkor megfosztott volna az élettől...stb.stb.(Nem kell az a szöveg,hogy akkor nem is tudnék magamról,tisztában vagyok vele:))

2010. jún. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
22:46 ebben teljesen igazat adok neked!
2010. jún. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
77%
Ha lesz rá lehetőségem, akkor jöhet a gyerek, de mivel javában a huszas éveimet taposom, és még soha nem sikerült beleszeretnem senkibe, elég kicsi az esélye, hogy valaha is lesz. Csak azért meg nem akarok gyereket, hogy kielégítsem az anyai ösztönömet, nem tudnám elképzelni, hogy egyedülálló anyaként neveljek fel egy gyereket, akit csak azért "hoztam össze", hogy anya lehessek. A gyereknek a családon belül van a helye, épp úgy, ahogy a szexnek a párkapcsolaton belül.
2010. jún. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, én úgy éreztem olyan átlagos, természetes dolog volt akkor a gyerek, nem voltam egy olyan nagy csoda, nem is értek rá olyanra 3 tesó mellett, persze azért szerettek nagyon. Sok dolog van amiben nem voltak jók a szüleim és ártottak nekem, ez nem csak kamaszkorban gondoltam így hanem most is. Én meg felnőttként élem az életem, és nem mindig vagyok nekik segítség, nem azért mert hálátlan, és önző vagyok, csak mert pl sokszor nem is tartózkodom az országban stb. Persze a te családod nem lehet olyan mint az enyém, mindenkié más. Vannak nagyon jó dolgok amik másoknak nagyon jók és ezt én látom, de ha engem nem vonz a dolog akkor hiába jó másnak, nem fogom "irigyelni". Én örülök hogy élek, de ez nem kötelez hogy szüljek. Nem fosztok meg senkit az élettől, mert ahhoz annak létre is kell jönnie és én nagyon vigyázok. Amúgy megértem amit írsz, teljesen igazad van csak mindenkinek más az élete.
2010. jún. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!