Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintek is csak hisztizek?

Szerintek is csak hisztizek?

Figyelt kérdés
Egy 16 éves lány vagyok. Elég rossz a viszonyom anyámmal. Rengeteget vitatkozunk. Probálok nem oda figyelni rá amikor kötekszik de nem mindig megy. A legszörnyűbb hogy van egy 14 éves hugom és vele nem csinálja ezt. Vele nem kötekszik, mindig kedvesen beszél hozzá. Múlt hónapban megkaptuk a zsebpénzünket amit a testvéremmel együtt el költöttünk. Aztán a húgom elkezdett sirni hogy neki nincsen cipője. Másnap anyámmal együtt elmentek cipőt vásárolni maguknak. Amikor hazajöttem anya megkérdezte hogy kell-e nekem is még nem is válaszoltam de ő már mondta hogy mindek nekem úgyis van. Mondtam hogy igen van de lassan itt a suli és egy felső már nem telt ki a pénzemből és hogy nekem arra lenne szükségem. Kiakadt hogy mert kell így viselkednem... Ma mondtam hogy szeretnék egy xy-t jövő hónapba. Azt mondta megkapom megkérdezte a tesómat hogy szeretne e ő is azt mondta nem. Erre anyam válasza az volt hogy akkor megkapja az árát. Ez nagyon rosszul esett.Nem tudom mitől vagyok tőle másabb. Vagy ez tényleg csak hiszti?:/
2018. aug. 13. 14:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
11%

Egyreszt: a szulok NEM egyforman szeretik a gyerekeiket. Fogadd el! Ez a normalis. (Igen, az en anyukam is igy van ezzel, de abszolut nem zavar... Az elso gyereket a legnagyobb trauma megszulni, es a trauma nem olyan, aminek a kovetkezmenyei kontrollalhatoak.)


Masreszt: bocs, de te vagy a hisztis. En sem kaptam meg gyerekkent mindent, es akkor nekem is roszul esett. Felnottkent viszont mar atlatom es megertem a helyzetet. Tini vagy, az agyad automatice megbolondit. Majd elmulik.


5-10 ev, es radobbensz, hogy anyukad mennyit gurcolt ertetek.


(30/N)

2018. aug. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
15%
Igen te vagy. Ha tudtad hogy felső kell, akkor minek költötted el másra a zsebpénzed?
2018. aug. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors valaszokat! :D

Kedves második látom kiragadtad a lényeget. 7 ezer Ft-ból nem jön ki olyan sok minden :D Vettem egy cipőt és egy darágot mert tudtam hogy ez a fontos.Pedig szivesen költöttem volna én is hülyeségekre ahogy a húgom.

2018. aug. 13. 15:50
 4/21 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy a tesómnak ha meg telt cipőre akkor nekem is egy felsőre de ezek szerint túlreagálom és hisztis vagyok
2018. aug. 13. 15:51
 5/21 anonim ***** válasza:
82%
Hát elég gáz, szerintem egyformán kellene kezelnie titeket, de most ezzel mit tudsz kezdeni?
2018. aug. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
82%
NEM az nem normális ha a szülő jobban szereti az egyik gyereket. Ez nevetséges, szánalmas. Sajnállak... nem te vagy a hibás, de ettől többet nem tudok írni.
2018. aug. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
Szerintme meg a zsebpénz nem ruhára való. Ha azt akarja, hogy ruhát vegyetek belőle, akkor ne hívja zsebpénznek, hanem mondja, hogy tessék, itt van 7000 ft ruhára. A zsebpénz az, amit hobbira, srakozásra vagy hülyeségekre lehet költeni (vagy félretenni).
2018. aug. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk is megy a testvérek közti különböztetés, nem tudok mit csinálni. Én diákmunkázom, hogy legyen pénzem, a testveremnek meg kifizették az egész jogsit is, 20.000Ft-os nadrágok át hord , én nem merek egy nadrágot venni magamnak 5000-ért, mert sajnálom magamnak. Nem tudsz vele mit csinálni , bár nálunk a szüleim tolták el és olyan szinten elmérgesedett a helyzet, hogy a testvéremmel nem is beszélünk.

Amit leírtál nem a világvége. Anyukád megkérdezte tőled szeretnél-e te is valamit . Akkora különbségek nem lehetnek itt .( Ha netán tévedek bocsi)

2018. aug. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
9%

Megkapod az xy-t jövő hónapban, tehát megkapod amit akarsz. A tesód nem kap olyat, de kap annyi zsebpénzt. És neked EZ esik rosszul. Meg az, hogy kért cipőt, és kapott.

Konkrétan kicseszettül irigy vagy minden fillérre, amit a húgod kap és nem te. Akkor lennél elégedett, ha te megkapnád jövő hónapban az xy-t, ő pedig nem kapna semmit.

Pont, hogy mindketten megkaptok mindent, és pont te vagy az, aki TÖBBET szeretnél mindig kapni, mint a tesód.

Jó lenne, ha így 16 évesen elkezdenél kicsit felnőni és átgondolnád az életed. VILÁGI JÓ DOLGOTOK VAN. Kaptok havonta zsebpénzt (7000 ft pedig BŐVEN elég egy gyereknek), és még mellette is megkapjátok, amire nagy szükségetek van.

Sok gyerek ilyenkor annak is örül, ha a szülei meg tudják venni neki a tankönyveket, tanszereket meg egy váltás új ruhát egész tanévre. Sírnak örömükben, ha kapnak egy csomag új füzetet.

Te meg azon rinyálsz, hogy a húgodra is meg rád is 30-30ezer forintot költenek hülyeségre havonta, és nem kapod te a többet.

Nagyon buta vagy, felszínes, anyagias, hisztis és undok. A saját testvéredet ekézed a háta mögött, a saját kishúgodat, mert irigyled tőle anyukád pénzét.

Anyukádnak egyébként hányszor segítesz otthon? Hányszor kérdezed meg tőle, hogy hogy érzi magát, segíthetsz e valamit, milyen volt a napja, stb? Hányszor teszel valamit önzetlenül úgy, hogy nem vársz cserébe extra zsebpénzt meg új ruhát?

Nem gondolod, hogy vannak fontosabb dolgok, főleg egy családban, mint hogy kire mennyit költenek?

2018. aug. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
6%

Az a baj, hogy ti kamaszok mindig csak ELVÁRTOK mindent, nektek legyen meg otthon minden, legyen saját szoba, legyenek új ruhák, legyenek trendi cuccok, legyen új telefon, tablet, számítógép, tévé, korlátlan net, legyen MINDEN, és mellette még kapjatok havi 10-20 ezer forint zsebpénzt, mert annyi KELL nektek "hülyeségre".

Ha valamiből nem kaptok eleget, akkor meg rögtön elhordjátok apátokat-anyátokat a világ legrosszabb szüleinek, halálosan fel vagytok háborodva, megsértődtök, hisztiztek, flegmáztok...

10 év múlva majd visszagondolsz, hogy milyen buta voltál, és nagyon égőnek fogod érezni magad. Becsüld meg kicsit jobban a családodat, és lehetőleg ne a pénzükért, hanem önmagukért. Ha a húgod havonta 50 ezer forintot kapna csak úgy, akkor is a húgod lenne, és akkor is ugyanúgy kéne szeretned.

Tudom, hogy a ti generációtoknak baromi nehéz felfogni, de lehet ám boldogan élni folyamatos vásárlás meg hülyeségre költés nélkül is.

A mai 25-30 évesek a ti korotokban kb. heti 500 forintot kaptak mindenre, és mégis életben maradtak valahogy... pedig nem volt ám az olyan régen.

2018. aug. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!