Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elindíthatom a névváltoztatást?

Elindíthatom a névváltoztatást?

Figyelt kérdés
Van egy 21 éves lányom, akit 12 éve nem láttam. Anno külföldre költöztek, le kellett mondanom az apai kötelezettségekről, hogy el tudjanak menni. Párszor próbáltam velük felvenni a kapcsolatot, egy ideig minden rendben volt, majd én lettem a sz@r. Pár éve hazaköltöztek, de semmilyen megkeresésre nem reagálnak. Így szeretném, ha nem az én nevem viselné. Hogyan lehet elindítani? Vagy egyáltalán, mint apuka kezdeményezhetem?
2018. aug. 12. 15:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Az egészről nem a lányod tehet.Hasonló esetben engem úgy hagytak ki az örökségből,hogy apám még életében mindent a feleségére iratott,így mikor meghalt,nem volt a nevén semmi.
2018. aug. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg érdemtelenség alapján kitagadhatod a végrendeletből, ha ilyen régen nem láttad, de készülj fel rá, hogy ügyvéddel megtámadhatja. Vagy még életedben mindent a jelenlegi gyerekednek ajándékozol, de akkor kicsit többet kellene vele törődnöd, mint ezzel a lánnyal, mert különben ki fog rakni a nekiadott ingatlanodból...
2018. aug. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Kivéve ha haszonélvezetet hagy magának az elajándékozott ingatlanon.
2018. aug. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
83%
az mondjuk igaz, jó ötlet.
2018. aug. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Ez itt nem a nemtörődömségemről szól. A történet a következő: katonai szolgálaton voltam, amikor a gyerek született, pár év múlva az anyja összeismerkedett a munkahelyén valakivel, majd szépen össze is jöttek. Én sokáig harcoltam, igazi szerelem volt a részemről. A gyerek minden szabad idejében nálam olt, majd ők gondoltak egyet és közölték Amerikába mennek. 1 évig volt levelezés, mindenről tudtam, majd egyszer csak megszakadt. Kerestem őket, elköltöztek másik városba, facebookon kerestem, nem találtam.Mai napig le vagyok tiltva minden csatornán, jelenlegi párom oldaláról írtam neki születésnapjára, már ő is letiltva mindenhonnan. Ennél többet innen nem tudok tenni, nem indulhattam el a nagyvilágba megkeresni.

Egy gyereket könnyű befolyásolni. Szerintem nem én vagyok az első, akit kedves anyuka eltilt, mert épp ilyenje van.

Ki írt itt arról, hogy nem foglalkoztam vele? Ha akkor nem "mondok" le róla, ma álmodni sem merne arról, amit elért.

És amikor a vele együtt élő férfit hívja apának, akkor nincs miről beszélni.

2018. aug. 13. 08:57
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem indíthatod el, mert a gyerek a nevét nem "kapta", hanem az az övé, nem a " te" neveden van, hanem az a sajátja, mert születésekor te vállaltad, hogy ő a te vérvonaladból származik.


Ha nem bizonyítod az érdemtelenség tényét, akkor az örökségből sem tagadhatod ki.

2018. aug. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Neki ez a születési neve, te vagy az apja. Nem lehetséges, amit szeretnél.
2018. aug. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!