Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet egybekötni két névváltoz...

Lehet egybekötni két névváltoztatást?

Figyelt kérdés

Szeptemberben lesz az esküvőnk a párommal és felmerült, hogy megtartanám a nevemet de felvenném az ő vezetéknevét is +nével. Vagyis Kovácsné Kis Anna. Itt jön a bonyolultabb része. Az őseim még a háború idején megváltoztatták a nevüket, lett egy kitalált nevünk amit nem annyira szeretek. Apukám már vissza vette amikor kiskorú voltam, de mivel elváltak a szüleim, én nem kaptam meg automatikusan. Viszont amikor rászántam magam hogy én is vissza vegyem a nevünket, rájöttem hofy felesleges a házasság miatt. Én eredetileg Kovács Sándorné szerettem volna lenni.


A kérdésem az, hogy a házasság kötés után feltudom venni a férjem nevét is, és egyúttal megváltoztatni a vezetéknevem?


2013. aug. 4. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Két teljesen különböző eljárásról van szó szerintem. De talán az anyakönyvvezetőt kellene erről megkérdezni.

Úgy lett volna szerintem érdemes, hogy visszaveszed az eredeti nevet és utána férjhez mész. De erre már nem nagyon van idő, kb 1 hónap + a papírok cseréje.

Ha meg Kovács Sándorné akarsz lenni, akkor nem mindegy?

2013. aug. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerettem volna lenni! A párom nem szeretné mert az anyukája is ugyanazt a nevet viseli amit én is szeretnék. Ez elég indok hogy lemondjak róla. De akkor megkérdezem az okmányirodában. Köszi a választ.
2013. aug. 4. 16:02
 3/4 anonim ***** válasza:
1. vagyok: anyakönyvvezetőt kérdezd meg, ne az okmányirodát. Azt, akinél bejelentkeztetek az esküvőre pl. (nálunk úgy van, hogy van a lakóhely szerinti anyakönyvvezető, meg van a házasságkötő teremben is egy (Bp,) . valamelyik biztosan segít)
2013. aug. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyet nem lehet, először vissza kell venned az őseid nevét rendes névváltoztatási kérelemmel, tehát hogy legyél Kiss Annából Klebelsberg Anna például, és akkor a házasság után simán lehetsz Kovácsné Klebelsberg Anna.
2013. aug. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!