Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha megváltoztatom a nevem...

Ha megváltoztatom a nevem akkor az mennyi idő? Megengednéd a gyerekednek a névváltoztatást?

Figyelt kérdés
Gondolom 18 év után azt csinál mindenki amit akar, de mit szólnátok, ha pl a gyereketek meg akarná változtatni a nevét? Elfogadnátok? Rendes nevet választana, csak valamiért meg akarja változtatni...
2010. dec. 18. 22:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Egy szaktársam megváltoztatta, mert nem tetszett a keresztneve.
2010. dec. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát így első körben nem örülnék neki, mert szerintem a fiamhoz annyira illik a keresztneve, hogy el sem tudnék képzelni hozzáillőbbet. Amúgy Krisztiánnak hívják. De az ellen nem lenne kifogásom, ha az eredetit meghagyná, és felvenne egy második utónevet (illetve, neki már van, de ha azt megváltoztatná, az nem zavarna, mert ami van neki, azt nem használja, szóval simán változtathatna olyanra, ami tetszik neki).
2010. dec. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem esne jól de nem szolnék bele. Bár szerintem ezért is jók a külömböző kitalált becenevek mint pl az Öcsi,Roni(Veronika),stb
2010. dec. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Megkérdeztem a fiamat ,hogy megváltoztatná-e a nevét..Esze ágában sincs,hiszen elégedett a nevével..

(Dánielnek hívják)

2010. dec. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Ne tedd!!!

Én megtettem sajnos,18 évesen megváltoztattam a keresztnevem,mert nekem úgy tetszett,és kész,és elég "nagynak"éreztem magam ahhoz,hogy azt tegyem,amit Én akarok.Nagyon megbántam,mert nem volt semmi értelme,mindenki az eredeti nevemen szólított,értetlenül álltak előttem,ha mondtam hogy nekem bizony már nem az a nevem.Sok-sok bonyodalo is volt belőle,ált.iskolai,és középiskolai bizonyítványaim is az eredeti nevemre szóltak,a többi pedig már a megváltoztatott nevemre,állásinterjúkon csak a bonyodalom volt belőle,untam már magyarázkodni,hogy az Én vagyok ám,csak a nevem más,arről nem is beszélve,hogy régi oszt.társaim,ismerőseim,és még a családom is az eredeti nevemen szólított,senki nem hívott az általam választott új néven,és nem is igazán vettek tudomást róla,hogy akkor most mától engem,így meg így hívnak,és kész.17 év után meguntam,és visszavettem az eredeti,születési nevemet,és nagyon boldog voltam,nagyon örülök,hogy így történt,és ha tudnám,meg nem történté tenném azt a névváltoztatást,mert semmi értelme nem volt.Igazából a férjem döbbentett rá,hogy visszavegyem a nevem,igaz akkor már gondolkodtam raja,de egyszer azt mondta nekem,hogy az ember életében annyi minden történik,annyi minden változik,csak a NEVE örök,és ő soha nem dobná el magától..ez adta a végső löketet,hogy visszavegyem a nevem.

Ezt csak azért írtam le,hogy Én így jártam,de ismerek még néhány embert,akik úgyanígy megbánták mint Én,csak Ők még nem léptek..Azt teszel amit akarsz,de hidd el,nem most,sok év múlva nagyon bánni fogod,ha megváltoztatod!

2010. dec. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

A nővérem is 20 évesen megváltoztatta a nevét..Senki nem vette komolyan..A család soha nem volta hajlandó az új nevén hívni,és apuka haragudott is,hiszen ahogy valaki már leírta a név az egyetlen ami örök,és ezt az örökséget dobta ki az ablakon..Mi testvérek próbáltuk az új nevével azonosítani,de nagyon sokszor a régi neve jött a szánkra.A végén már meguntuk,hogy " Éva JAJJ bocsika Betti "

Így mi is a réginél maradtunk..A barátok is a régi nevén hívták,így ismerték...

A nővérem 2 évig igyekezett mindenhol tudomásra hozni,hogy mi az új neve..Az útlevél készítésénél telt be neki a pohár.Ugyanis neki nem volt egyszerű,mert be kellett vinnie az eredeti születési anyakönyvi kivonatot,és az eredeti igazolást a név változásról..2 év után visszavette az eredeti nevét..

Szóval nem éri meg...Én sem vagyok elégedett a nevemmel,de evvel a névvel születtem meg,és evvel a névvel fognak eltemetni..

2010. dec. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

23:04, mi volt a neved? mire változtattad?

utolsó: növérednek mi volt és mi lett?:) kivi vok

2010. dec. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

23:18 vagyok

A nővérem neve Krisztina volt (most is az)

és az új neve Vivien volt..

Pedig szerintem a Krisztina név nagyon szép..De a barátnőivel úgy döntöttek,hogy megváltoztatják..Nem volt jó ötlet..

2010. dec. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem megengedték, amikor 16 voltam, így én is megengedem majd a gyerekeimnek, ha nem tetszik majd az nekik amit én adok.

Meglepődtem azon a 2kommenten, akik arról írtak, hogy mindenki a régi nevüket használják.

Nekem nem. Tán hamarabb megszokták mint én:)

Én annyit bántam meg, hogy már nem tetszik ami második nevet ott hirtelen választottam:S


18/L

2010. dec. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

23:04 vagyok

Egy tucatnevet változtattam meg egy egyedibbre,és mert nem akartam kimaradni a "nagy buliból",mert a barátnőim is megváltoztatták,de időközben az is tucat lett,így hát semmi értelme nem volt,és most már sokkal jobban tetszik az eredeti születési nevem.

2010. dec. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!