Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltoztatás: Ha a második...

Névváltoztatás: Ha a második utónevemet megváltoztatom, akkor a fiam okmányait is le kell cserélni?

Figyelt kérdés
Mert ugye azt írják, hogy mindenkiét, akit érint a változás. Akkor neki is kell új anyakönyvi kivonat, meg minden, amiben szerepel az anyja neve?
2010. aug. 10. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Az anyja születési neve van beírva neki. Van ahol külön kérik, anyja születési neve. Nem a mostani.
2010. aug. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Névváltozás magával vonja az összes többi okirat cseréjét, így a gyerkőc szül.any.kivonatát is cserélni kell, ill. a tiéidet is.
2010. aug. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi! De most akkor melyikőtök tudja jól? :D Már régóta szeretnék belevágni ebbe, csak nagyon húzom a szám erre a sok ügyintézésre, meg persze több papírmunka, több pénz. Ezért lenne jó tudni, hogy mire számítsak.
2010. aug. 10. 17:16
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez engem is nagyon erdekelne! En mar tul vagyok egy nevvaltoztatasos historian es igy is megoszlanak a velemenyek. Na de a helyzet az, hogy gondolj bele, hogy nem kell minden papirt kicsereltetni. Ha pl. valaki hajadonkent erettsegizett, diplomazott, nevvaltoztatasnal azokat az okmanyokat nem kell atiratni. A gyereked szuletesi anyakonyvi kivonatan is a szuletesi neved/hajadon neved szerepel, nem a felvett/hazas. Tehat nem kell megvaltoztatni. Szerintem csak a szemelyit, lakcimkartyat, TAJt, utlevelet kell kicsereltetni. Az, hogy milyen neven szulettel, ugyanaz marad, tehat szulettel x y-nak, es a szuletesi nev nem valtozik soha sem.
2010. aug. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Hát akkor az a legbiztosabb, ha felhívom az okmányirodát és megkérdezem, ők talán tudják pontosan. Bár már ebben sem vagyok biztos, volt már olyan kérdésem, amire ott is egyik ezt mondta, másik meg azt.

De azért köszi mindenkinek aki próbált segíteni.

2010. aug. 10. 18:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Bocsesz, hogy jövök ellent mondani az utolsonak, de legjobb tudomasom szerint(edesanyam hivatalban dolgozik), ha a lanykori nevedet valtoztatod (mivel keresztnevet nemigen lehet ferjtöl atvenni) akkor a gyerek iratait is meg kell valtoztatni, mert a születesi neveden valtoztatsz.
2010. aug. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát igen, én a lánykori nevemen változtatok, bocs ezt nem írtam, nem vagyok férjnél, szóval nincs asszonynevem meg ilyesmi.

Viszont ha a fiamnak vannak olyan iratai, amiken a második utónevem nincs feltüntetve, akkor ilyen esetben ezt nem kell lecserélni, ugye? Hiszen az a nevem változik, ami nem is szerepel ezeken az iratokon.

2010. aug. 10. 22:15
 8/11 anonim ***** válasza:

Második utónevet miért érdemes változtatni?

Melyiket használnád?

Alá van húzva valamelyik?

2010. aug. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22:10: felvetesed helytallo, igazabol az en szitum meg bonyolultabb, mint a kerdezoe, mert a hazassagi nevem is valtozott meg a keresztnevem is es en nem irattam at a fiam anyakonyvi kivonatat, mert akkor az volt a leanykori nevem. Szerintem nem kell atiratni azt. Mikor meg van a nevvaltoztatas, arrol adnak egy igazolo dokumentumot...ezzel az erovel mindent at kellene iratni. De miert fontos masodik nevet felvenned? Nem kotekedesbol, csak erdekel, mert nekem 3-dik nekifutasra tudtak helyesen megcsinalni. Eleg sokba fog kerulni...
2010. aug. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Személyiben meg hivatalos iratokon nekem nincs aláhúzva egyik nevem sem, még iskolás koroban a napóban alá volt húzva a Petra, de ennyi. A második nevem jelenleg Katalin, amit pusztán azért kaptam, mert apukám úgy gondolta, hogy a Petra egy modern név, és hátha majd nem akarok ilyen modern nevet használni, ezért legyen egy hagyományos is. Nos, én a Katalint sose használtam, nem jelent számomra semmit, a család sem valami kötődésből adta, csak úgy.

Viszont kb. egy éve vettem észre, hogy anyakönyvezhető az a név, ami nekem nagyon régóta a becenevem (nem névből származik), és nagyon sokan szólítanak úgy.

Szóval kb ez az oka, szimplán csak örülnék neki, ha hivatalosan is az lehetne az egyik keresztnevem.

Ennyi az oka a változtatásnak, persze az egész nem sürgős, ráér bőven, pláne, hogy mennyi macera van vele, de azért 1-2 éven belül jó lenne ha megtörténne.

2010. aug. 12. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!