Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha megváltoztatom a nevem...

Ha megváltoztatom a nevem akkor az mennyi idő? Megengednéd a gyerekednek a névváltoztatást?

Figyelt kérdés
Gondolom 18 év után azt csinál mindenki amit akar, de mit szólnátok, ha pl a gyereketek meg akarná változtatni a nevét? Elfogadnátok? Rendes nevet választana, csak valamiért meg akarja változtatni...
2010. dec. 18. 22:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én sem pár év múlva bántam meg,17 év telt el,és közben folyamatosan azon agyaltam,hogy ennek meg mi értelme volt,és szépen lassan meg is bántam de nagyon.Akkor vettem vissza,20 ezer!!!illetékért,plusz ugye akkor is sokat fizettem amikor először a 80-as években megváltoztattam.Hát nekem ez kis szeszélyem,igen sokba került.
2010. dec. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
és ezt miért nem lehet leirni h mi volt?
2010. dec. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
37%
szerintem lényegtelen,és már szeretném elfelejteni azt a ballépésemet...bocsi!
2010. dec. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Második vagyok, közben még eszembe jutott, hogy ami személyesen engem érint, azt nem írtam le. Bár itt nem történt névváltoztatás, mert igazából sajnálom rá a pénzt. Szóval nekem két utónevem van, az egyiket használom, a másikon viszont nem szólít senki. Én ezt a másodikat terveztem megváltoztatni, mivel van egy becenevem, amin sokan szólítanak már nagyon régóta, és már egy pár éve ez is bejegyzett utónév, így gondolkodtam rajta, hogy jó lenne, ha hivatalosan is ez lenne (az egyik) utónevem.

Az elmúlt évben elég komolyan fontolgattam, hogy megváltoztatom, de amikor utánanéztem, hogy mennyi macera van vele, ráadásul mennyit kell rá költeni, úgy döntöttem, hogy amíg van jobb helye annak a pénznek, addig inkább hagyom a csudába. Tekintve, hogy minden iratomon szerepel a második utónevem, így az összeset ki kéne cserélni, sőt, még a fiam anyakönyvi kivonatában is át kéne írni, ami további plusz kiadás. Na meg a személyin, lakcímkártyán, stb-n kívül még ott van az is, hogy egyetemre járok, ott is át kéne íratni a nevem, és tudván, hogy milyen lassan működik ott a rendszer, szerintem már nyugdíjas lennék, mire mindent el tudnék intézni. Ezekre most se időm, se pénzem nincs, ezért úgy döntöttem, egyelőre elég annyi, hogy úgyis ez a becenevem, sokan hívnak így, és a Supershop kártyámon ez szerepel második utónévként :D Ott mondjuk csak azért adtam meg ezt, hogy lássam, hogy néz ki nyomtatásban :)

2010. dec. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
89%
12:20 Én a névváltoztatós vagyok,csak annyit szeretnék Neked üzenni,hogy nagyon jól döntöttél,hogy nem változtattál!
2010. dec. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!