Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elindíthatom a névváltoztatást?

Elindíthatom a névváltoztatást?

Figyelt kérdés
Van egy 21 éves lányom, akit 12 éve nem láttam. Anno külföldre költöztek, le kellett mondanom az apai kötelezettségekről, hogy el tudjanak menni. Párszor próbáltam velük felvenni a kapcsolatot, egy ideig minden rendben volt, majd én lettem a sz@r. Pár éve hazaköltöztek, de semmilyen megkeresésre nem reagálnak. Így szeretném, ha nem az én nevem viselné. Hogyan lehet elindítani? Vagy egyáltalán, mint apuka kezdeményezhetem?
2018. aug. 12. 15:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem, ha eldobtad a gyereked csakhogy külföldre mehess, ne hívd magad apának. És még te vagy megsértődve amiért nem ugrott a nyakadba...az én apám is hasonló volt aztán ő hisztizett amiért leköptem mikor találkoztunk. Ott hagyott minket anyával a kakiban hogy neki jobb legyen... beszéld meg a lánnyal, szerintem örülni fog ha megszabadulhat a nevedtől.
2018. aug. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
7%
Attól,hogy nevet változtat,még te leszel bejegyezve mint apa.Csak akkor tudsz megszabadulni tőle,ha valaki örökbefogadná.Onnantól az a férfi lenne az apja hivatalosan.Bár nem tudom felnőtt esetében ez hogy megy.
2018. aug. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Nem a kérdező ment külföldre.

Felnőtt embert pedig nem lehet örökbefogadni.

A névviseléstől csak a volt feleséget lehet eltiltani, de csak ha bűncselekmény miatt elítélték. A felnőtt gyerekedet nem kötelezheted ilyenre.

2018. aug. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Egy 21 éves felnőtt ember "terhére" te nem indíthatsz el semmilyem névváltoztatást. Mégis milyen jogon tennéd?
2018. aug. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
29%

Első válaszoló, tanulj meg olvasni mielőtt megszólalsz... Nem mellesleg téged kellene arcon köpni minden egyes nap te kis r.....c!!! Felháborító vagy...


Amúgy 21 évesen nem tudod már nevedre venni, de szerintem ne is törődj velük ha szerintük akkor szr voltál akkor majd máskor se legyél jó..

2018. aug. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
9%
Ezt hogyan gondolod? Egy ideig jó volt mint lányod? Most meg nem?
2018. aug. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én arról nem tehetek, hogy az anyjának lett más párja és én már nem voltam jó. Egy kiskorú gyereket könnyen lehet befolyásolni, főleg, ha 12.000 km választ el. Nem volt könnyű akkor nekem, de az ő érdekeit néztem, hogy ő elérje azt, amit én nem tudtam. Jelenleg is csak azért foglalkoztat, mert jelenlegi páromtól gyereket várunk, és ha történik velem valami, ugyanúgy ő is jogos lesz örökségre. És akkor lehet "jó lennék neki".
2018. aug. 12. 16:32
 8/17 Andizsuzsi ***** válasza:
79%

"Amúgy 21 évesen nem tudod már nevedre venni" - neked sem ártana a szövegértést gyakorolni.


Kérdező! Az apai kötelezettségekről nem lehet lemondani. Felnőtt gyereked névváltoztatását nem kezdeményezheted, a "gyerek" nem a te nevedet viseli, születésétől fogva az az ő neve.

2018. aug. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Andizsuzsi ***** válasza:
88%

"ha történik velem valami, ugyanúgy ő is jogos lesz örökségre"


Ez így van. De 1. a névváltozás ezen semmit sem változtatna. 2. nem a gyerek tehet arról, hogy 9 éves kora óta nem találkozott az apjával akkor sem, ha te sem tehettél róla. A "régi" gyereket nem lehet az "újra" lecserélni.

2018. aug. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

Nem indíthatsz ilyent el. A nevét csak a lányod változtathatja meg. Egyébként is meg nem csak a te neved. Nagyon sokan viselik még ugyanazt.


Valami itt sántit vagy nem jól fogalmazol, mert az apai kötelezettségekről nem lehet lemondani.

2018. aug. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!