Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljem le a barátoma...

Hogyan beszéljem le a barátomat a tetoválásról?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagy ok, barátom 26. Van neki már a vádliján egy kisebb tetoválás, azzal semmi bajom. De most meg kitalálta, hogy csináltat az alkarjára is, egy jó nagyot, amin a kislánya arcképe szerepel. Én eleve nem szeretem a tetoválást, főleg ha nagy, és mindig látható helyen van. Rakassa a vállára vagy valahova ami nem látszik egyből, de nekem annyira gusztustalan prolis kinézetű ha valakinek az alkarján van tetkó (bocsánat azoktól akikneki ilyen van).

Tudom, semmi közöm nincs ehhez, de akkor is kiráz a hideg a dologtól, szerintem annyira elrontja vele a kinézetét. Sehol nem nézik majd komolynak.

Tudna valaki egy másik tippet adni hogy hova tegye a tetkót, vagy hogyan beszéljem le róla?

Köszönöm a normális válaszokat!


2010. jún. 20. 11:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
én is csak a hátára tudom javasolni.. ha esetleg állásinterjúra megy, akkor a toválása miatt kevesebb eséllyel kapja meg az adott állást. főleg ha irodába vagy korházba vagy hasonló helyre szeretne menni dolgozni, egyáltalán nem fogják felvenni...
2010. jún. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%

"Tudom, semmi közöm nincs ehhez"


Ennyi. Tartsd tiszteletben a döntését. Te pontosan tudod, hogy ő milyen, akik ismerik őt, szintén. Mit foglalkozol vele, hogy vadidegenek milyennek látják majd? Ő szeretné, az ő döntése, ennyi. Nem a ruha teszi az embert. Nehogymár ettől máshogy tekints majd rá...

2010. jún. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
hát az arcképes tetkó elég necces, láttam már elfuseráltat...és álláskereséskor sajnos hátrány.
2010. jún. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Azt mondják, hogy aki egy arcképet tetováltat, az a rossz sorsot vonzza magával. Valahol jogos a félelmed...
2010. jún. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Nekem sok tetkóm van, és még annál többet is tervezek, de kizárólag úgy, hogy könnyedén el tudjam takarni ruhával. Próbálj neki érveket felhozni, hogy hátrány érheti ezért sajnos. Mellkas, váll, hát, ilyen helyekre még lehet szép méreteset, amit takarni is tud.
2010. jún. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%
Sehogy, mert semmi közöd hozzá. Ha képtelen vagy elfogadni, hogy más az ízlése és emiatt gusztustalan prolisnak, meg égőnek fogod tartani, akkor hagyd ott, és próbálj felnőni.
2010. jún. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Felnőtt ember és ez az ő saját döntése, űkell tudnod annyi szabadságot adni neki, hogy engedd ezt a tetkót, max. annyit tehetsz, hogy rábeszéled, hogy ne olyan helyre rakassa, ahol pl. pólóval nem tudja azt eltakarni. Szóval marad a hát, mellkas, váll környéke.

Érvelni meg talán valóban csak azzal tudsz, amit már előttem is említettek: állásinterjún hátrányt jelenthet.

2010. jún. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7%

Miért ne lenne hozzá köze? Hiszen az ő párja, nem egy idegen, nem a szomszéd!

Milyen felfogás ez?


Közöd van hozzá, igenis, mert neki is azon kellene lennie, hogy neked tetsszen, ahogyan neked meg azon, hogy neki tetsszél. És nem a cseléd vagy otthon (jó esetben), hogy kuss a neved. Ami nem tetszik, azt mondd meg. Ha ennek ellenére is megteszi, hát én elgondolkodnék, mennyit érek neki...

2010. jún. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a többiekhez. Megmondod neki, hogy neked nem tetszik, nem szeretnéd, de tiszteletben tartod az ő döntését. Értelmes ember, minden bizonnyal megérti. Vagy hallgat rád vagy nem. Ha nem hallgat rád, erre belátásod szerint reagálsz, amibe a megbarátkozol a dologgaltól a szakításig bármi belefér.


Ha meg valóban befolyásolással kapcsolatos trükkökre vagy kiváncsi, csináltass és hordj egy "csak tetoválatlan pasival dgok" feliratú kitűzőt vagy pólót, de szerintem neked sokkal jobb ötleteid is lesznek. Ne feledd, a fő kérdés, hogy neked mennyire fontos ez a kérdés.

2010. jún. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én páromnak is van tetoválása,kb fél évente mindig csináltat újakat holott nekem nem tetszik,de tiszteletben tartom a döntését,az ő teste azt csinál vele amit akar :) Legutóbb a kisfiunk nevét tetováltatta az alkarjára,nekem ez pl nagyon tetszik,jól meg lett csinálva!
2010. jún. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!