Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Udvariatlanság az alábbi kérdés?

Udvariatlanság az alábbi kérdés?

Figyelt kérdés

Van unokatestvérem lent a Balatonon, akinek van párja és egy pár éves kisgyereke is. Sokat dolgoznak úgy általában hétköznap.


Udvariatlanság lenne a részemről megkérdezni tőle, hogy a barátommal lemehetek-e hozzájuk egy hétvégére?


2018. aug. 1. 12:40
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
19%
Ők viszont nem nagycsaládosok, ketten vannak. Plusz ha a család egyéb tagjai is mennek, akkor miért ne mehetnének, ha jóban vannak és meg tudják beszélni. Fuck logic:D
2018. aug. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
25%

Én megkérdezném, mert egy hétvége nem a világ. Főleg, hogy az unokatestvéred. Egy éjszakáról lenne szó, ha jól értem. Odaértek, lementek a strandra, esztek egy büfében, másnap újra strand, ott se lennétek náluk egész nap, max. este.

Nem látok semmi kivetnivalót benne, ha csak egy éjszakáról lenne szó. Elalszotok egy ágyon, aztán kész.

A kérdező egyszer szeretne lemenni hozzájuk a nyáron, nem minden hétvégén. Azért az nem ugyanaz.

2018. aug. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
97%

De miért szeretnél elmenni hozzájuk?

Azért, mert lenne ingyen szállás, közben meg a barátoddal egész nap csavarognátok, a parton lennétek stb...

Vagy azért, mert az unokatesóddal szeretnél találkozni, velük tölteni a napot (ha nem is az egészet) beszélgetni velük stb..?

Mert ha csak azért, mert éppen nekik ott van lakásuk, ahova kirándulni akartok a barátoddal, akkor udvariatlanság, főleg, hogy panaszkodott is, hogy mindig menni akar valaki. (Az egy dolog, hogy ti csak egy hétvégére mennétek, de az egész rokonság úgy van vele, hogy csak egy hétvége, nem a világ vége, és elmegy az egész nyár, és nem volt egy nyugodt hétvégéjük sem...)

Ha meg amúgy is őket szeretnétek meglátogatni, akkor nem értem a problémát. Megkérdezed ráérnek-e, aztán megmondja, hogy nekik jó-e.

2018. aug. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
33%

Számomra ez nem kérdés, én mindig szívesen látom a családomat és elsőbbséget élveznek mindenféle területen. Ha szállásra van szükségük, vagy csak meglátogatnának, akkor jöjjenek. Örülök nekik.

Egyáltalán nem zavarna, ha bejelentkeznének. Akkor sem ha másért jönnek a környékre és csak aludniuk nincs hol.

2018. aug. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
98%
Hívjátok meg őket egyszer magatokhoz egy hétvégére, aztán legközelebb mentek ti.
2018. aug. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
88%

#24: akkor se zavarna, ha évekig nyáron, miközben hétköznap dolgoztok, egyetlen szabad hétvégéd sem lenne a családoddal?

Illetve ha minden hétvégén neked kellene etetni plusz két-három embert?


Én is szívesen látok bárkit, de ha rendszeres, és nem azért, mert rám kíváncsiak, hanem mert így olcsóbb nekik, én elég hamar besokallnék...

2018. aug. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen mindegy, ki hol lakik, ahova nem hívnak meg, oda pofátlanság meghívatni magadat. Pancsolni mennétek, igaz? Nem látogatóba, ők csak a szállásotok lennének, ráaádsul vinnél egy számukra vadidegent is (ilyen sűrű találkozások alkalmával biztosan nem is ismerik a barátodat). Ez eléggé prosztó dolog, pláne, hogy tudod, hogy hjétközben sokat dolgoznak, és kisgyerek is van.

Hívd el magatokhoz, hátha nekik is jólesne egy kis vendégeskedés, kikapcsolódás (biztos van a városotokban is valami fesztivál, vagy esemény, ami ürügyet adhat), megismerhetnék személyesen a barátodat, és ha visszahívnak, akkor ok. Vagy az eszedbe jutott már, hogy úgy kérdezz rá, hogy x hétvégén lementek, van-e kedvük egy fagyi erejéig találkozni? Ha szívesen vendégül látna, akkor úgyis feldobja a témát, hogy hol szálltok meg, és esetleg hozzáteszi,hogy "ne butáskodjatok, gyeretek nyugodtan hozzánk". Ha meg nem mond ilyeneket, akkor legalább megkímélted mindkettőtőtöket egy kellemetlen szitutól. Az is lehet, hogy csak a fagyizás után ajánlja fel, hogy legközelebb menjetek hozzájuk, ki tudja!

2018. aug. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok sok választ! Hasznos volt olvasni őket.


Végül is megkérdeztem, mert írtátok, hogy ha már felnőtt ember, akkor elutasítja, ha nem jó neki.

2018. aug. 1. 15:13
 29/38 anonim ***** válasza:
75%

26#

A családom nem élősködik rajtam és nem tépi le a karomat, ha nyújtom a kisujjamat. :)

Szóval ha minden hétvégén vendégül kellene látnunk valakit, akkor annak valószínű nyomós oka lenne és ez esetben nem zavarna.


Megjegyzem fiatalok vagyunk és március óta kb. egy hétvégét sem töltöttünk kettesben a párommal a nyaralásunkat leszámítva (igaz gyerekünk még nincs).

Szeretünk a családunkkal és a barátainkkal lenni, számunkra ez kikapcsolódás, ezért minden hétvégét ennek áldozunk és mi így érezzük jól magunkat. :)

LEGALÁBB havonta egyszer nálunk is tölt valaki egy-két éjszakát. Nincs ezzel bajom.

Sokszor hétköznap este is beesik valamelyik szomszéd (akiket barátainknak nevezhetünk már), vagy mi megyünk át hozzájuk.


Persze hozzá tartozik, hogy a mi családunk és baráti körünk nem szívrohamos, simán benyúl a konyhaszekrénybe akárki ha kell neki valami, nem várják, hogy körülugráljam őket. Segítenek ágyneműt húzni, tudják melyik polcon vannak a törölközők. Mi így mozgunk egymásnál, nem várjuk hogy ki legyen nyalva a hátsónk, ha vendégeskedünk, de kinek a pap, kinek a paplan.

Mi így élünk boldogan, valakinek meg ez az életforma kínzás lenne.

2018. aug. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
84%
28.! Kérdező! Éééés megint nyitva hagyod a kérdést, hogy csámcsogni lehessen a témáról. Mi lett volna, ha azt is odaírod, mit mondott? :)
2018. aug. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!