Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Udvariatlanság az alábbi kérdés?

Udvariatlanság az alábbi kérdés?

Figyelt kérdés

Van unokatestvérem lent a Balatonon, akinek van párja és egy pár éves kisgyereke is. Sokat dolgoznak úgy általában hétköznap.


Udvariatlanság lenne a részemről megkérdezni tőle, hogy a barátommal lemehetek-e hozzájuk egy hétvégére?


2018. aug. 1. 12:40
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

5 év alatt, egyszer voltam nála a barátommal.


Írtam előbb, hogy szülinap, karácsony alkalmával szoktunk találkozni. Messze lakunk egymástól.

2018. aug. 1. 13:02
 12/38 anonim ***** válasza:
82%
Igen. Ha gondol rád, és úgy meghív önmagától akkor lehet azon gondolkoznod, hogy lemész. De így nem.
2018. aug. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
79%
Még a saját testvéremet sem használnám ki így,főleg,hogy panaszkodnak rá,hogy mindig van náluk valaki.Igen,udvariatlanság.
2018. aug. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem simán kérdezd meg, hogy egy hétvégén ha lementek, zavarjátok-e őket. Max. ajánld fel, hogy kifizetitek az ottlétet.
2018. aug. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
39%
Nyugodtan kérdezd meg udvariasan. Rokonok vagytok, vagy mi. Felnőtt ember, ha nem akar valamit, akkor majd nemet mond. Eleve úgy kell feltenni a kérdést, hogy nem akarsz kellemetlenséget okozni neki, nyugodtan mondjon nemet, nem fogtok megsértődni. De simán lehet, hogy szívesen fogadnak, nem kell eleve lemondani egy lehetőségről.
2018. aug. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
35%

13-as elég rossz lehet a kapcsolatod a testvéreddel.

Kérdező, szerintem nyugodtan kérdezd meg, szerintem a szállást se kell fizetnetek, csak minden mást, ami gondolom alap, hogy kaját meg egyéb szórakozásokat ti álltok önköltségen. Bár ezt gondolom tisztáztátok már párszor.

Nem értem miért lenne kihasználás, én anyummal és a bátyámmal lakok pesten, amikor külfödlről jönnek rokonok, elszállásoljuk őket, pedig nincs plusz szobánk, bár tény, hogy nem kicsi a ház, de nincs annyi ágy, ilyenkor ők hoznak matracot, és elővesszük a mi felfújhatósunkat is. Sőt, még kaját is adunk nekik. És ez fordítva is igaz, mikor mi megyünk hozzájuk. Hát milyen kihasználó önös érdekű bagázs vagyunk aztarohadt:D

2018. aug. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
54%
egy hétvégét ki tudtok fizetni, nem?
2018. aug. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
81%
16- os nem rossz a kapcsolatunk,de egyrészt 200 km-re lakunk egymástól,másrészt mind a ketten családosak vagyunk,és nem pofátlankodn3pék be hozzájuk csak azért,hogy megússzam a szállás díját.
2018. aug. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
74%
Inkább télen menjetek, akkor lehet, hogy jobban örülnének.
2018. aug. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
58%

Én a helyedben rákérdeznék, mert szerintem ezt meg lehet beszélni normálisan és, ha valami miatt nem szeretné, akkor azt meg tudja mondani. Én nagyon nem bírom mikor valaki mindenre igent mond, utána pedig panaszkodik...ha nem akarja, akkor mondjon nemet, ilyen egyszerű. Gondolja végig és döntse el.


Egyébként mi is szoktunk így menni rokonokhoz, mert ez a legegyszerűbb megoldás, elférünk és olcsóbb, kényelmesebb is. Én a fővárosban lakok albérletben, hozzám is van, hogy bekéretőznek egy-két éjszakára, ha erre járnak. Pénzt nem szoktak kérni, ahogy én sem tenném soha, max. valami kis ajándékkal készülünk vagy meghívjuk a másikat egy vacsorára és ennyi.

2018. aug. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!