Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt barátom édesapja meghalt....

Volt barátom édesapja meghalt. Udvariatlanság, ha nem megyek el a temetésére?

Figyelt kérdés

A sráccal 2 évig jártunk, fél éve szakítottam vele, 4 hónapja új kapcsolatom van. Az exel nem is tartom a kapcsolatot, viszont az anyukája hívott fel, hogy a férje meghalt, és ő örülne ha elmennék a temetésre. Mellesleg az exnek is van kapcsolata, kb 1 hónapja.


Úgy érzem illene elmennem, mert mégis csak 2 évig apósjelölt volt, de a mostani párom azt mondta, már semmi közöm ahhoz a családhoz. A temetés után lesz egy családi ebéd, amire szintén meghívtak, csak engem. (Az ő családjuknál ez a "szokás", hogy a temetést követően egy utolsó ebédnél van együtt a halott lelke és az élő családtagok).


2009. aug. 26. 18:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Temetésre menj el mindenképp - főleg, hogy az exanyósod kérte -, de a családi ebédre ne. Biztos meg fogja érten, h azt kihagyod, de részvétet nyilvánítani szerintem illene. A mostani párodnak illene ezt elfogadnia.
2009. aug. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem illene elmenned hiszen meghívtak.
2009. aug. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Illő elmenned!!Ha már 2évig apósjelölt volt,akkor illik megtisztelni a jelenléteddel az utolsó utjára!!
2009. aug. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is menj el nyugodtan. Az anyukájának biztos jól fog esni. Biztos szeretett ha így elhívott.

A srácnak pedig mond el hogy csak az anyukája miatt jöttél el és hogy nem őt akarod zaklatni vagy kellemetlen helyzetbe hozni.

A vacsorát meg szerintem majd látod akkor, hogy hogyan alakul. Ha a srác nem jól fogadja hogy elmentél a temetésre, akkor az anyukájának nyilváníts részvétet és udvariasan mond meg neki hogy a vacsorára nem tudsz menni, vagy akár az igazat, hogy nem szeretnéd a fiát kellemetlen helyzetbe hozni. Valami ilyesmi.

2009. aug. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Viszont ha a párom oldaláról nézem a dolgot, én is úgy gondolkoznék mint ő. Semmi közöm ahhoz a családhoz, február óta nem beszéltem egyikükkel sem.
2009. aug. 26. 18:38
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Ha úgy érzed, hogy a mostani kapcsolatodban ez feszültséghez vezethet vagy veszekedéshez, akkor ne menj el!

De abban semmi rossz nincs, ha elmész csak a temetésre és valahol a tömegben állsz, nem a családtagok között.

Végül is ismerted az illetőt, aki elhunyt, ezért részt veszel a temetésén. Ez természetes. Nem azt kell nézni, hogy a fiával együtt voltál, hanem, hogy ismerted.

Viszont szerintem az ebéden ne vegyél részt!

2009. aug. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Pénteken lesz a temetés 1kor. És kb. 3körül lenne ez az "ebéd".

Fél évig még csak fel sem hívott az ex-anyósjelölt, most meg felhív, hogy "számít rám".


Ha a párom lenne a helyemben, én is azt mondanám neki, hogy NE menjen el. (Egyébként az ex-após jelölt szinte élőhalott volt, tehát nem mondhatom hogy beszélő viszonyban voltunk. Csak feküdt az ágyon, integetett ha ott voltam, de ennyi. Beszélni nem tudott, járni sem, pelenkázni kellett.) tehát nem mondhatom azt, hogy JÓ volt a kapcsolatunk. Felfogta, hogy a fia barátnője vagyok és ennyi.

2009. aug. 26. 18:41
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
Első vagyok. Utolsó kommented kicsit árnyalja a képet. Nem rosszindulatból mondom(írom), de nem lehet, hogy így akar kavarni egy kicsit a fia új kapcsolatában? De ettől függetlenül tartom a véleményem, temetésre menj el (faluból származom, itt elmennek az emberek ismerős temetésére, még ha nem is beszéltek sokat), ha van részvétnyilvánítás, állj sorba, nyilváníts részvétet és menj haza. Sőt. Akár a párod is elkísérhet, így látja majd ex-anyós jelölt is, hogy hiába kavar. Plusz a volt párod is, hogy Te nem akarsz semmit tőle.
2009. aug. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem menj el.nem halsz bele,de az ex-anyós jelölt jó néven venné.emelkedj felül a hiúságodon.menj el!
2009. aug. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

nem a volt após-jelölt miatt,hanem az exed és az anyukája miatt illene elmenned.


a jelenlegi párodnak ehhez semmi köze.

2009. aug. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!